Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Martie 2014 (Ghiocei de Martie 2014) - Cap.46


645 raspunsuri la acest subiect

#21
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 06 februarie 2014 - 08:34

Buna dimi :)

Gina, OMG si gaini si legume in curte. si atatea, bravo tie. dar nu te lasa, fa-ti operatie neaparat nu mai amana. sora mea e f bine, razele arata ca s-au dizolvat granulele de os transplantat care se vedeau acum cateva luni.

Ema, exact asta spuneam, ca legume si alte cele nu am pus, nici ca nu m-ar lasa sotul, dar adevarul e ca nici eu nu ma simt in stare, nu mai zic acum, cu doi copii.

Anul trecut am avut doar o gradina de flori si atat, insa m-a obosit peste masura ingrijirea ei si de-aia am zis c anu mai imi trebuie decat gazon, boscheti, flori perene si copaci.

Am tot luat pe unde am fost, dar ........... nu am unde le pune, ca mai avem de lucru mult la amenajarea curtii. Noi am unit doua proprietati si acum avem o curte imensa, trebuie scos pavajul dintr-o aprte, facute aleile pentru amsina in alata parte samd. Am doua magnolii si un Ginkgo biloba (puisori) in ghivece, intr-o camera neincalzita, tocmai pentu ca locul unde vreau neaparat sa le pun este indisponibil acum.

 

Cateva pasari am vrut sa tin, ca nu e mare lucru sa le arunci de mancare de doua ori pe zi, iar de curatenie la ele se ocupa un baiat care munceste pe la noi de cand ne-am mutat.

 

Sper sa nu uit (si sa vrei su tu), dar as dori sa iti cer mai multe detalii despre operatia sorei tale, in privat, desigur :)

Mie mi s-a facut de doua ori autotransplant care nu s-a prins, apoi un alotransplant (os de la un donator) care a mers ceva mai bine, insa problema nu este inca rezolvata, iar doctorul mi-a propus inca un transplant cu os de la banca de organe (1k euro numai osul).

Vreau sa ma documentez mai bine, sa vad ce alternative exista, poate sunt unele cu sanse mai mari de reusita.

Mai vedem, oricum mai devreme de 1 an minim nici nu ma gandesc, daca avem laptic pentru bebelina.



#22
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 06 februarie 2014 - 08:40

Doamne Gina, mi se face parul maciuca. Cred ca m-as plange in continuu. As da si anunt la ziar.

#23
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 06 februarie 2014 - 08:46

Ce fel de anunt, Baby? "Caut "bocitoare" care sa-mi planga de mila..... [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Eu am o vorba, din prea adanca-mi intelepciune ( [soricel] ): viata e numai una si ori o traim asa, cu bune si rele (cautand cele bune, atat cat ne sta in puteri, evident), ori stam pe margine, bagam capul in nisip  si ne plangem de mila.



#24
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 06 februarie 2014 - 08:48

Mda. Eu am alternat cele doua trairi :)))

#25
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 06 februarie 2014 - 08:49

Nu stiu altele cum sunt, dar cea mai mare placere a mea in timpul asta (fara monkey busniess :)))) ramane cafeaua de dimineata, cele cateva guri de cafea fierbinte si aromata, primele pe care le sorb din cana........... sunt dusa rau [:-)))]

Oricum nu ma satur cu o cana [batcap] , dar pe urma pot sa beau doua ibrice.......... nu mai regasesc savoarea primelor guri :)



#26
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 06 februarie 2014 - 08:54

Mda. Eu am alternat cele doua trairi :)))

Eu am stat o vreme buna cu capul in nisip, eram in eprioada :negru-gri, pana cand parca a sunat un clopotel in creieras si am realizat ca anii trec si ce ma asteapta: o batranete (daca o apuc) in singuratate, cu trei pisici in brate.

Bine, pisicile nu le exclud din peisaj, insa macar am ce astepta: copii, nepoti........... ca nu vad eu sa ramana vreunul cu noi.

 

Sotul, dupa ce a facut o tura prin curte, vine la mine si imi spune "concluzia": cred ca o sa traiesc mai mult acum, ca ne-am mutat la curte, aici am unde sa fac miscare, nu ca la bloc.



#27
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 06 februarie 2014 - 09:01


in 5 sunt programata la cezariana

WOW!!!!

Ce sentimente te incearca acum, ca stii?

Eu aveam emotii mai mari cand am itnrat in cabinet, inainte sa stabilim data, dupa ce am aflat sentinta, parca m-am linistit.

Am ceva griji ca o sa fie sambata, deci o sa stau la terapie in weekend, sper sa treaca si pe la noi cineva. Oricum cred ca o sa imi tin sotul pe langa mine toata ziua.Of, si sper ca duminica sa ma trimita in rezerva, sa nu zac acolo pana luni [fri]


Editat de ginaro, 06 februarie 2014 - 09:01 .


#28
Sasha159

Sasha159

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 06 februarie 2014 - 09:04

Nu stiu altele cum sunt, dar cea mai mare placere a mea in timpul asta (fara monkey busniess :)))) ramane cafeaua de dimineata, cele cateva guri de cafea fierbinte si aromata, primele pe care le sorb din cana........... sunt dusa rau [:-)))]
Oricum nu ma satur cu o cana [batcap] , dar pe urma pot sa beau doua òibrice.......... nu mai regasesc savoarea primelor guri :)


Neata. Si eu sunt coffee junkie. Prima gura de cafea .... nimic nu se compara cu prima gura de cafea. Eu ma trezesc prima di casa si alea 20 de minute pana beau cana de cafea sunt inegalabile. Fara ele ma simt asa fara azimut.

#29
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 06 februarie 2014 - 09:04

Exact Gina, la curte ai tot timpul ceva de facut. De asta imi place asa mult. Msi ales cum suntem noi doi, innebuniti dupa bricolaj.
Eu am seminte de regina noptii, cativa pui de liliac si iasomie. La primavara imi scot fata in curte sa o invat sa fie "gospodara"

#30
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 06 februarie 2014 - 09:07

Ssi mie mi.e dor de cafea. Dar eu am asociat.o si cu o tigara, asa ca le.an laasat balta pe amandiua


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -