Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Povesti de succes

fertilizare in vitro fiv medici buni

3 raspunsuri la acest subiect

#1
AlinaIchim

AlinaIchim

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 03 februarie 2014 - 16:46

Buna fetelor, indraznesc sa deschid eu un topic nou unde putem sa ne spunem povestile. Sper ca in felul asta si celelalte aspirante la titlul de mamica sa se simta incurajate si sa spere in continuare.

O sa incep eu prin a va spune povestea mea…  dupa 3 ani de casatorie eu si sotul meu ne doream foarte mult un copilas, insa de fiecare data testul iesea negativ. Am htarat in cele din urma ca ar fi timpul sa mergem la ginecolog. Pana atunci nu am avut probleme si nici nu ne gandeam la copii, asa ca nu prea am dat pe la doctor, deci nu stiam la cine sa ma duc. Am intrat pe toate forumurile pe care le stiam si din recomandarile de acolo am ajuns la doamna doctora D. Intradevar o femeie exceptionala!!!! Se ocupa cu atentie de tine si iti explica pe indelete. Am inceput cu investigatiile medicale si am descoperit cauza infertilitatii: trompe impermeabile….. :(  Sg solutie era FIV. Am transferat 2 embrioni, am congelat 6 si asteptam cu emotii testul. Din pacate, testul a fost negativ... A fost greu, foarte greu… nu ma simteam in stare sa raspund intrebarilor celor din jur sau sa dau explicatii cu privire la esecul nostru. Am luat o pauza de 3 luni, timp in care am incercat sa ma relaxez si sa ma gandesc numai la lucruri pozitive. Am revenit apoi la dna doctora si am stabilit planul de atac. Urma sa fac transferul de embrioni decongelati…. Fara tratament injectabil, doar cateva pastilute, totul a fost atent monitorizat, am facut trasnferul. Alte emotii!!! Am avut concediu medical dupa transfer si am stat linistita acasa, fara griji de la munca, fara efort.. am asteptat cumintica ziua testului beta. A fost pozitiv!!!!! Nu mi-a venit sa cred!! Cand am ajuns acasa am mai facut 3 teste, ca sa fiu convinsa :))) Va recomand cu mare drag sa mergeti la dna D., este extraordinara!!! de anul asta o sa o gasiti intr o clinica specializata in probleme de infertilitate si FIV,  Cam asta a fost povestea mea, acum sunt si ma bucur in fiecare zi de micuta mea. Va doresc tuturor sa luptati in continuare si sa invigenti problemele de infertilitate!! Va tin pumnii si va spun sa nu va pierdeti speranta!!!! Si astept sa aud si alte povesti frumoase de la mamici fericite!



#2
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 03 februarie 2014 - 16:58

salut

exista deja un topic cu tema asta, e printre primele in lista

http://comunitate.de...esti-de-succes/



#3
AlinaIchim

AlinaIchim

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 03 februarie 2014 - 17:18

salut

exista deja un topic cu tema asta, e printre primele in lista

http://comunitate.de...esti-de-succes/

buna, imi cet scuze, mie nu mi aparea in lista si m am gandit ca ar fi bine venit printre mamici niste cuvinte de incurajare. o sa sterg postarea de aici si revin acolo cu comentariu daca nu e nicio problema



#4
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 03 februarie 2014 - 18:48

Ah, nu te-amn certat. Doar ti-am aratat unde se discuta pe tema asta.





Etichetat si cu fertilizare in vitro, fiv, medici buni

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -