Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

MONTIGNAC (200) ... STIL DE VIATA NU DIETA

dieta slabire regim montignac

496 raspunsuri la acest subiect

#31
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 11:10

Hello girls.

Androix, m-ai omorat cu pozele de pe partie!!!Mi e un dor de mers la schi de nu mai pot, mai ales acum, cand nici de stat in picioare nu stau prea bine. [:-)))] [:-)))] [:-)))]

La Mega in Bucuresti au tarate de ovaz peste tot, la raionul de naturieste, bio, etc.Uita te mai bine.

 

Sunt tot acasa, ceva mai bine decat ieri dar inca total nefunctionala.Urasc starile astea de incapacitate, ma scot din minti!!! Control freak ce sunt!



#32
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 11:12

Andanii, pai de asta mi-a placut si mie ca e simpla [:-)))] ... ca si eu sunt antitalent desi ma chinuie tare talentul... [fri] o sa fac poza la forma finala... cum o iesi ea... am luat un fir subtire portocaliu...seamana firul cu cel din imagine..



#33
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 11:23

Am gasit raftul de naturiste, dar nu avea decat vreo doua feluri de fibre mix de la sanovita si cam atat, pustiu aici in bran.

Suntem in moeciu si la partie mergem sus la cheile gradistei fundata, e o partie usurica unde au invatat kinderii sa schieze anul trecut. Chiar cochetam cu ideea de a ne sui si noi pe schiuri. Dar cam cu juma de gura asa [:-)))] 

Kinderii sunt acum pe derdelus in spatele pensiunii iar eu sunt la a doua cafea. Sa nu ma deochi am mancat cereale cu lapte dimineata si am bagat acum o portocala. Mai tarziu avem carnita si carnati la ceaun cu muraturi. Daca nu intervine nimic in planurile mele o sa fiu conforma.

Ma enervez ca am plecat de-acasa si nu ne-a dat in cap sa luam termosul cu noi, in schimb avem la noi 3 feluri de ceai. Pe partie e 5 lei un paharel de ceva cald.

Caress, dar ce ai patit la picior ai calcat stramb? Am patit si eu o data o faza de genul asta, eram copil si mi s-a intamplat cand eram la strand. In apa m-a lovit un baiat la picior dar nu am simtit mai nimic pe moment, peste vreo ora insa nu puteam sa pun piciorul in pamant. Eram cu prietenii mei de la bloc si imi amintesc ca unul m-a carat in brate pana la un taxi pe care il oprisera ceilalti, ne-am suit toti claie peste gramada si abia apoi am inceput sa ne scotocim de bani. Am platit pana la urma un sfert din cat facea cursa pana la grigore alexandrescu. Acolo am facut o radiografie si nu aveam nimic, am plecat si 3 zile am tinut piciorul infasurat in foi de varza zdrobite si mi-a trecut. Nici pana azi nu stiu ce am avut cu adevarat.



#34
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 11:51

Androix frumoasa zona Moeciu - Cheile Gradistei ... de vis :-) super 

 

Caress pup sa treaca perioada asta  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#35
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 12:28

Saptamana aglomerata rau. Mai bag cate un ochi aici, dar nu imi pot aduna creierii suficient cat sa va scriu.

Pup pe toata lumea!



#36
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 13:38

Salutare!

 

Eu sunt inca la capitolul trecut.

 

Olo, am vazut ca ai citat un mesaj de-al meu in legatura cu glutenul. Asa cum scriam fulgii pe care ii gasec eu aici nu au gluten decat daca au fost contaminati. Cel putin asa zic ei. Sunt doar doua firme care comercializeaza cereale. Pun si linkurile ca sa fie mai clar:

Cei care pot contine urme de gluten:

clasici: http://axa.no/Vara-p...avregryn-Store/

clasici dar tratati termic: http://axa.no/Vara-p...gryn-lettkokte/

ecologici: http://axa.no/Vara-p...okt-ekologiskt/

 

sau faina din ei http://axa.no/Vara-p...Bjorn-Havremel/

 

Cei care nu au nici macar urme de gluten: http://axa.no/Vara-p...ore-Glutenfrie/

 

Iar taratele am mai pus link, sunt acestea, de la cel de-al doilea producator: http://www.regal.no/...r/Havrekli/508/

 

Se poate observa ca au toate aceleasi simbol pe amabalaj. Nu ma refer la cheita verde care se pune la mancarea sanatoasa ci la celalalt simbol pe dunga verde.

 

Caress, multa sanatate!



#37
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 13:58

Sunt si eu pe aici ... mi am mancat pranzul. Oare de ce nu mi am adus 3 frigarui cum mi am propus, ci doar doo ... foame scrie pe mine pana la 18,30. Asta e.

 

Caress, sanatate multa ! [flo2]



#38
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 14:28

Eu sunt foarte ocupata. Ma doare capul la propriu. Am muncit aseara pana la 10:30. Nici nu stiu cum am condus pana acasa pe autostrada. Am pus o masina de vase la spalat ca aveam nevoie de casoletele lor dimineata, pus bagajul celei mari de gimnastica in masina, facut dus si de abia am adormit ca eram cu tot felul de ganduri in cap. Iar de dimineata la 7 pe baricade.

De la stres si agitatie ma doare stomacul. As manca non-stop. Cantarul imi arata aceeasi greutate de cateva zile, ce sa zic, macar atat.

 

Am cumparat ulei din seminte de susan pentru humus. Am luat si unt de arahide fara zahar si trebuie sa fac biscuiti repejor ca cea mare l-a desfacut deja.

Am facut mancare de linte si au catadicsit fetele sa guste si le-a placut.

 

Va pup. Gata pauza mea cea mare, ceai verde si munca.



#39
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 14:33

Si eu sunt cu durerea de stomac atunci cand am zile agitate [smulgpar]  ca cea de azi.

Intre timp am mancat din cheesecake ... pt ora 16 am doua clementine mici si un mar mic [:)] 

Azi de nervi mi-e foame ... in 4 saptamani e prima data [:)]

 

 

Am uitat: Androix, vacanta frumoasa sa aveti, super pozele [bis]



#40
Myhaella

Myhaella

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 338 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 14:37

Bună,
Prin zona dar aglomerata şi neconformă offf.
Claudia, super idee cu boleroul, costă destul in oraş, am căutat pentru nepotica, in plus nu.găseşti chiar pe orice culoare. Mie imi plac rochitele tricotate albe pentru fetiţe. Dar sunt anti-talent la chestiile astea.
Spor in toate!



Etichetat si cu dieta, slabire, regim, montignac

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -