Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Dovlecei bombonei de septembrie-octombrie 2013 #11

bebe sept2013 oct2013

418 raspunsuri la acest subiect

#11
Elena_R

Elena_R

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 919 mesaje

Postat 31 ianuarie 2014 - 18:15

Si cum tot e vineri si nu am prea multe de facut la servici, am zis sa mai reimprospatez albumul picasa cu cateva poze noi [:D] Nu mai pusesem de la o luna hehe



#12
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 31 ianuarie 2014 - 18:16

Asta mic a inceput sa faca balonase, sau dupa cu spune sor-sa "parca are furnici la gura"


Si a mea face, noi ii zicem ca face "ploicica" la gura.

#13
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 31 ianuarie 2014 - 18:29

Hello si multumim pentru capitol nou! [flo2] [flo2] [flo2]

 

Am adus si eu listuta la zi, trecut numele bebelusilor noi inscrisi in ultimele saptamani.

 

Elena, sa stii ca Missy abia de saptamana asta a inceput sa se intoarca mereu de pe burtica pe spate, invers nici nu-i trece prin cap sa o faca (ei ii place pe spate [:)] ) si da, incearca sa stea in fundulet si sa se ridice. Are deja 5 luni implinite saptamana trecuta.

 

Eu cu dieta stau bine, azi zi de carbs, deci toast si biscuiti la pranz, si jumatate de pizza la cina. 

 

Raluca, multa sanatate [flo2] [flo2]



#14
alinabold

alinabold

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 672 mesaje

Postat 31 ianuarie 2014 - 20:31

Si noi raportam balute. Acum doarme pitica mea de 10 min si cred ca are ceva vise comice pt ca rade in somn cu zgomote. E haioasa rau. Ce o fi visand ea? Multe tzatzici?

#15
arnnia_a

arnnia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 502 mesaje

Postat 31 ianuarie 2014 - 21:52

:))) viseaza numa titi, mami, tati :))))))

Cand baloseste noi spunem ca ii curg izvoare :))) sunt dependenta de baveticile de la hm alea triunghiulare, schimb cam 4 pe zi :)) 

 

Multumim de capitol pentru bombonici [flo2]  

sa fie un capitol dulce [pk]



#16
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 31 ianuarie 2014 - 22:55

Si ai mei dorm de un sfert de ora toti intr un pat. Claie peste gramada insa o sa mut pitica in patut sa nu o loveasca Matei in somn. Delicii de week end, dormitul la gramada....

#17
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 31 ianuarie 2014 - 23:52

Asa, ca uitam sa ma laud cu dieta. Azi zi de vitamine, am sarit micul dejun, la pranz o salata de pastai+rosii+masline+usturoi iar seara o salata cu de toate. ANDRA help unde intra maslinele? Eu le am cam halit in toate zilele, sunt dependenta, le rontai ca pe bomboane dar niciodata nu am stiut cum se incadreaza in diete.

Maine am zi de proteine si ganduri mari, iepure la pranz si creveti seara.

M am cantarit si stagnez, onsa am fost si in perioada " aceea" asa ca e bine ca macar stagnez.

#18
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 01 februarie 2014 - 01:27

Eu azi am fost prinsa cu diverse si am uitat efectiv sa mai intru pe forum...Abia acum doarme tot poporul si m-am pus sa beau un ceai si sa citesc ce ati mai facut voi azi. A  fost prietena mea frantuzoaica iar in vizita si s-a jucat cu pisoii (acum isi gaseste cate o scuza sa vina in fiecare saptamana macar o data [:)] ). A fost tare draguta si a adus ceva bun si dulce de la patiserie (niste muffins cu cirese pentru noi si o tartulita pentru Alma), dar a ramas putin bouche-bée cand am refuzat-o politicos si frumos ca eu nu pun gura pe bombe calorice [:-)))] . M-am facut de groaza..Dar rezist eroic pana si la ciocolata, preferata mea. Alma vrea si ea in fiecare saptamana prajituri mai nou, asa ca mereu avem dulciuri pe masa (de casa), dar eu mi-am impus sa nu ma ating deloc de ele.

 

Am fost super busy si cu my own webshop (ei , inca nu-l am, dar deja ma batea gandul sa-mi deschid si asa ceva dupa succesul pe care-l inregistrez cu tot ce vand online via FB)..Ei, si cum eu nu stiu sa tin de banii ce ii castig, ci vanez alte sanse de a-i cheltui, m-am plimbat cu pisoii prin cartier sa ridic diverse colete de la alte mamici. Macar asa mi-am facut plinul cu jucarii pana vor face pisoii un an..Zic eu acum, mai vad ce gandesc maine [:-)))] .

Am mai fost si la cumparaturi de-ale gurii si am gatit pentru toti ai casei (fiecare cu meniul lui [:)] ). Eu am papat iaurt cu seminte de in si 2 kiwi la micul dejun, o salata cu legume si felii de pui afumat la pranz si o pulpita de pui fara pielita + vinete pe grill seara la cina.

 

Raluca, imi pare bine ca ai intrat sa scrii si despre voi. Imi pare rau sa citesc ca treci printr-o perioada asa de grea si sper din tot sufletul ca soarele sa rasara pe strada ta cat mai curand posibil [flo2] ! O buna comunicare e esentiala, ai dreptate.

Iti doresc sa se redreseze situatia asta. E posibil ca si starea copilasului, agitatia, plansul sa-si puna amprenta pe starea voastra, a familiei. Sper din tot sufletul ca cel mic sa nu aiba chiar intoleranta la lactoza, desi cam tot ce ai scris tu ma face sa presimt ca despre asta ar fi vorba. Chiar de e asa, nu e un capat de lume. Atunci trebuie intr-adevar sa fii atenta la ce consumi tu, in caz ca alaptezi. Mai incolo va trebui sa-i dai produse pe baza de soia (lapte, deserturi de soia in loc de laptele normal sau de iaurturi). Cunosc trei cazuri de copii care au avut intoleranta la lactoza si din acestia 2 pot consuma lactate acum (e vorba de copii de 7-9-10 ani).Doar nepotica mea de 7 ani nu tolereaza inca bine lactoza.

Multa putere, rabdare, intelepciune iti doresc! [flo2]

 

Mina, si subsemnata adora tot ce e gratinat, dar acum nu ma mai poate ispiti nimic [:-)))] .Am in cap mereu doua imagini: cu mine la greutatea maxima la care am ajuns si inca una, cea care eram si eu candva [:-)))] si ma atrage mult mai mult varianta no 2. Pana nu ajung la greutatea dorita nu mai pun nimic gratinat in gura.. Doar legume preparate dietetic. Reteta cea mai wild, ca sa zic asa, e ratatouille, ca in rest doar legume pe aburi si fierte sau in salate consum. Ca sa dau putin gust mancarii, imi fac un pic de mujdei light si stropesc legumele cu el.

 

Elena, si al meu sot a strambat din nas cand am pus ceapa prima data sub patut, dar eu tot am pus-o [:)] . A doua data inca a venit si m-a ajutat [:)] . El functioneaza pe principiul Toma Necredinciosul..doar cand s-a convins de ceva, crede in acel ceva.

Eu functionez dupa principiul "moi si morile de vant", adica ma lupt cu toate ca sa ajung/fac ce vreau. [:-)))]

 

Patrick a fost tare, tare marait in seara asta. L-au durut gingiile, cred. A tot ros la crocodilul lui verde (are un inel pentru dinti cu un crocodil pe el). A adormit cu greu,in leagan. Sper sa doarma la noapte si sa ma lase si pe mine sa dorm.


Editat de danyce, 01 februarie 2014 - 01:30 .


#19
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 01 februarie 2014 - 02:13

Mina, io zic ca maslinele merg zilnic  [:)]  Nu-s autoritate in domeniu, da' din pedeveul meu sunt zarzavele, deci oricand valabile [pk]

Azi a fost zi de dezmat, cum s-ar zice, pizza si inghetata, maine iar zi de vitamine, stir fry la pranz, si legume la cuptor la cina (am luat de la Tesco 2 tavi cu "mediteraneene", courgettes, vinete, ardei, ceapa rosie, yum!)

 

Daniela, spor in continuare cu dieta [flo2]

 

Arnnia, si la noi babeticile rule the world, gramada.  Ele si scutecele, mereu trebuie schimbate [batcap]



#20
alinabold

alinabold

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 672 mesaje

Postat 01 februarie 2014 - 07:33

Eu sunt fresh azi. Azi noapte a dormit sotul cu fetita si mi-a adus-o doar sa o alaptez. Si nici nu a mancat atat de des, poate ca nu a simtit miros de tzatzici prin zona. Cica cu el doarme. O pune in patut dupa ce mananca si se culca si el. Ea se foieste pana adoarme. Eu nu faceam asa, cum dadea semne de trezire ii dadeam mana mea, o mangaiam, o puneam la san, etc. Se cam ducea somnul meu. Poate ar trebui sa o mai las si eu in pace. Nu plange ci doar se foieste, da din picioare, maini pana adoarme.



Etichetat si cu bebe, sept2013, oct2013

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -