Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de August (Pepenasi de August 2014) (cap. 2)


251 raspunsuri la acest subiect

#11
Loredana2008

Loredana2008

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 213 mesaje

Postat 30 ianuarie 2014 - 19:39

Buna eu am termen pe 24 Iulie. 



#12
Loredana2008

Loredana2008

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 213 mesaje

Postat 30 ianuarie 2014 - 19:42

Am fost la dr cu băiatul si s-a confirmat varicela. Am ajuns si eu la boli infecțioasă care au zis ca nu au ce sa imi facă. Sa ma rog la Dumnezeu sa fi facut boala a zis ca riscul de malformații e mic dar cum sa imi asum riscul???? Pana una alta am facut la synevo analiza care e gata miercuri ca la medlife o trimiteau in Germania si era gata peste 2 saptamâni. Am încercat la medicul meu de familie sa aflu dacă am facut boala dar n-am găsit nimic nici fisa mea nu mi-am mai găsit-o. Mâine ma duc si la Matei bals sa fac si acolo analiza si sa vedem dacă se poate sa fie gata mai repede



#13
Loredana2008

Loredana2008

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 213 mesaje

Postat 30 ianuarie 2014 - 19:44

Oricum ma simt așa aiurea vine comoara sa ma pupe si ma feresc mi-e frica si oricum vad ca are bube pe el dar mi-a dat dr o loțiune si vad ca i se usucă bubele adica nu sunt pline de lichid. El e bine nu are febra. In schimb eu sunt praf moarta de frica si tot încerc sa imi aduc aminte dacă am facut varsatul de vânt sau nu.... 



#14
cocojambo

cocojambo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 756 mesaje

Postat 30 ianuarie 2014 - 20:21

Lore dar nu ai gauri pe piele?eu cand am facut varicela imi aduc aminte cum ma scarpinam si la sfarsit rupeam cojile si ramaneam cu semne pe piele.

#15
Loredana2008

Loredana2008

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 213 mesaje

Postat 30 ianuarie 2014 - 20:25

Eu nu am nimic ca cica baiatul acum e contagios si daca nu am facut boala eu abia peste 2 saptamani o fac asta in cazul in care n-am facut-o. Deja numai cand ma gandesc ma mananca pielea

#16
Loredana2008

Loredana2008

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 213 mesaje

Postat 30 ianuarie 2014 - 20:26

Eu nu mai tin minte habar nu am stiu ca am facut ceva cu bube dar nu mai stiu ce

#17
Loredana2008

Loredana2008

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 213 mesaje

Postat 30 ianuarie 2014 - 20:27

Parca sa zic ca/mi aduc aminte de ceva cu nu te scarpina ca raman urme dar...... Nu stiu :((((( al naibii varsat de vant

#18
babyb00m

babyb00m

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.023 mesaje

Postat 30 ianuarie 2014 - 22:13

Off Loredana incearca sa te linistesti ca nu iti face bine sa te gandesti la toate scenariile :( asteapta sa vezi rezultatel poate ai facut si ai anticorpi.
Eu am fost la eco azi. Bebe e bine si e foarte activ nu vroia deloc sa stea la masurat. Inca nu stim ce este, pe 21 feb la triplu test aflam.
Un singur lucru ma ingrijoreaza, la formarea placentei a ramas un mic perete de jos in sus, care ii limiteaza miscarea lu bebe si momentan se ascunde dupa el, cu capu in jos. Am inteles ca era o problema doar daca era sarcina la inceput si teoretic ar trebui sa se resoarba, dar tot ma ingrijoreaza :(
Dpn este cu siguranta in iulie, daaar eu de aici nu plec :D

#19
Dana_bebe

Dana_bebe

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.395 mesaje

Postat 30 ianuarie 2014 - 22:39

Eu nu am nici o urma. Am facut f mica cand am luat de la sora mea mai mare, a fost o forma f usoara (10-16 bubite pe burtica). Dar pe la 23-24 de ani am facut zona zoster (virusul varicelei ramane in tine, in conditii de stres si oboseala extrema se manifesta ca ZZ). Asa ca sunt sigura ca am facut.

Roaga-te sa aiba DD grija de voi si sa scapi fara sa iei si tu. Eu ZZ nu am dat-o la nimeni si e la fel de infectioasa ca varicela. Eviita orice contact direct cu bubitele si cojile baietelului sau dupa spala mainile ffffff bine, ele sunt pericolul mare nu pupiceii.

 

Mai editez maine dpn ca sa nu stric ceva de pe tableta.



#20
Loredana2008

Loredana2008

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 213 mesaje

Postat 31 ianuarie 2014 - 00:32

Pai de evitat n-am cum sa evit bubele celui mic pt ca eu i-l dau cu alifiile dar cu spălatul pe mâine vreau sa zic ca ma spăl incontinuu de cred ca mi s-au uscat mâinile imi crapă . Ma spăl pe mâini imediat dacă ating ceva ce a atins el si săracul parca acum vrea mai mult in brate, pupat si iubit. Sa vedem mâine la Matei bals când o fi gata analiza.... Oricum nasol rău... Credeam ca la sarcina asta o sa fiu mai liniștita ca la prima dar de unde.... Cred ca după naștere intru iar in depresie ...  :((




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -