Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Gigi e lesbiana, ce fac parintii?

lesbiana homosexual

335 raspunsuri la acest subiect

#41
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 01:49

Selene, vezi o intensificare a expunerii persoanelor gay asa cum si feminismul e din ce in ce mai prezent.

Fiindca au fost oprimati atat de mult timp, intervine un fel de compensare. Nu e corect sa ii incadrezi la circ.

 

La premiile Grammy au fost casatorite live 34 de cupluri (printre care si gay / lesbian) pentru ca "iubirea e aceeasi pt. toti":

http://www.hollywood...ame-love-674168

Macklemore & Ryan Lewis / Queen Latifah / Madonna /  Mary Lambert / Trombone Shorty

yaur.png

 

8kgt.png


Editat de rall, 28 ianuarie 2014 - 01:55 .


#42
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 09:14

Rall, imi permit sa raspund in locul Selenei: cred ca se refera la paradele de doi lei de la noi, extrem de vulgare si de circare. Stii cum e: tonul face muzica. Fiecare dupa cum stie sa se faca respectati....

 

A_alinta, te iert ca nah! e subiect sacsi aici si eu ma stiu cu musca in postari in genere, mai amestec cuvinte englezesti printre vorbele romanesti :)))) 

 

 

Treaba e de felul urmator, cred ca indiferent ce, ne vom iubi copiii. Fiecare chestie are avantaje si dezavantaje. Felul cum a evoluat civilizatia, ne- a adus in pragul de a ne pune intrebari de genul referitor la viitorul copiilor nostri. Altadata era vorba despre ce se vor face cand vor deveni mari. E bine pt ei (gay ppl ) ca li se recunosc drepturi. Pe de alta parte, precum a zis Buflea cred ca e ceva de genul unii sunt asa din totdeauna, pt altii cred ca este ca la bar sau resto, dc pe meniu apare si asta, pot opta si pt asta, daca nu este, servesti ce este.

 

Madanic, eu as sta linistita. Sunt inca mici copiii tai. Si ce zici tu acolo este ceva intalnit la multe case unde sunt copii. [:)]

 

Mei,  certitudini din alea pana in panzele albe nu avem. Era o actrita care si- a descoperit ft tarziu preferinta( dar cred ca faptul ca a avut o casnicie mizerabila, cu abuzuri a avut un cuvant de zis ), cred ca avea si nepoti, deci a fost maritata cu copii. So. Niciodata sa nu zicem niciodata :D
 

Eu cu o chestie de genul schimbatului de sex cred ca as pica in fund. Asta e grea-grea!(si tot nu se va pune problema cu luatul iubirii pt copilul meu )


Editat de lucialu, 28 ianuarie 2014 - 09:32 .


#43
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 09:32

io sincer daca ma trezesc cu doua nurori le fac viatza un calvar la amundoua fara discriminare…dixit

 

[:-)))]



#44
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 09:33

Este o mare diferenta in accepta homesexualii, in a nu avea nimic cu ei, in a-i placea, in a le fi prieteni (in fond nu ne intereseaza ce fac in intimitate;  nici prietenii nu ni-i alegem dupa preferintele lor sexuale) si a constata brusc ca ai o fata/baiat gay.

 

 

Asa ceva oricat de deschisi la minte am fi doare. Doare al naibii. Doare sa stii ca fata ta nu va avea niciodata un copil cu barbatul pe care-l iubeste. Doare sa stii ca baiatul tau nu ii va oferi propriului copil o mama.

Doare sa constati ca familia traditionala, pe care te-ai luptat atatia ani sa o tii unita, sa faci din ea un loc cald si primitor pentru copilul tau, sa fie un exemplu, devine brusc altceva.

 

 

Eu cred ca nu e asa usor precum declaram.

 

Il accepti, il iubesti la fel ca inainte, nu-i  masuram noi fericirea, dar ceva din tine tot se rupe.



#45
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 09:44

Mie chiar nu imi plac devierile sexuale, dar nu mi-as renega niciodata copilul, daca ar opta pt lesbianism.



#46
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 09:59

io sincer daca ma trezesc cu doua nurori le fac viatza un calvar la amundoua fara discriminare…dixit

 

Si daca ai doi ginerei ? [:)]



#47
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 10:52

Asa ceva oricat de deschisi la minte am fi doare. Doare al naibii. Doare sa stii ca fata ta nu va avea niciodata un copil cu barbatul pe care-l iubeste. Doare sa stii ca baiatul tau nu ii va oferi propriului copil o mama.

Doare sa constati ca familia traditionala, pe care te-ai luptat atatia ani sa o tii unita, sa faci din ea un loc cald si primitor pentru copilul tau, sa fie un exemplu, devine brusc altceva.

 

Dar daca copilul nu vrea nimic din toate astea? Ce mai doare, atunci? Proiectiile noastre de parinti...

 

Editat typo


Editat de J G, 28 ianuarie 2014 - 11:19 .


#48
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 11:16

Zugravesc. Am imprumutat de la o vecina patru baloti de marime mijlocie de ziare, pe care le-am intins pe jos si pe unde am mai avut nevoie, ca sa nu mazgalesc mobilierul. Daca fotografiez aleatoriu niste titluri scrise cu litere mari, groase, colorate, va cruciti, mai ales daca locuiti in strainatate. 

 

Evident, cele patru mormane de ziare au fost cumparate de cineva, candva, inainte de a ajunge sa fie pastrate de vecina respectiva.

 

Cum spuneam, circul se vinde. Si circul asta include stiri care mai de care mai deochiate, cu mult, extraordinar de mult sex, si da, si cu homosexuali, de ambele sexe.

 

rall, am partea mea de inflexibilitate, respectiv am niste limite pe care stiu ca nu este bine sa le fortez. Cu indecenta am treaba si cu inca niste lucruri pe care eu, personal, nu le pot, cel putin deocamdata, accepta ca normale.



#49
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 11:17

acum si cu ginerii stiti cum e vorba aia, de cat sa vina fi'miu acasa cu Bianca Dragusanu mai bine vine cu Victor Slav.

Daca e sa am gineri macar sa fie din aia simpatici ca in Sex and The City, sa plimbe catelul la babet, sa mergem la coafor chestiuni din astea complexe (stiu ca sunt plina de prejudecati dar ce naiba pot face daca o fi sa fie. Ca de opus nu te poti opune, morala nu e cazul, sa o joci pe Ophelia e santaj emotional asa ca ce mai tura vura nu poti decat sa-i sustii).



#50
natalia_nica

natalia_nica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.371 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 11:21

Exact, JG!

TOT ce imi doresc pt copilul meu e sa fie multumit/fericit in viata asta, pentru ca eu in alta viata nu cred! Si daca o alta viata nu cred sa existe si nu scoatem tot ce poate fi mai bun din asta, atunci ce ramane?! Si mai vreau sa stie ca noi, parintii, suntem si vom fi INTOTDEAUNA aici pentru el, heterosexual sau homosexual deopotriva. Si nu, nu as/voi suferi, de ce as face-o? Tot o viata am si eu, de ce as petrece-o in suferinta? [flo2]





Etichetat si cu lesbiana, homosexual

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -