Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Gigi e lesbiana, ce fac parintii?

lesbiana homosexual

335 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 27 ianuarie 2014 - 08:41

Avem de gandit la rece:

 

Asadar, frumoasa Gigi e lesbiana si gata.

Gigi e si foarte frumoasa!

gigi.jpg

 

Gigi are o prietena care o face fericita.

Aici Gigi cu prietena

gigi-cu-prietena.jpg

 

Taticul Chao insa nu poate accepta acest lucru si ofera, ca la piata tot mai multi bani (acum 97 de milioane euro)  pentru cel care o va putea convinge pe frumoasa Gigi sa devina hetero.

 

Aici taticul

gigi-taticul.jpg

 

 

Cum ati reactiona voi, daca intr-o buna zi ati afla ca fata voasra e lesbiana?

sa ne gandim cu sinceritate   [flo2]



#2
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 27 ianuarie 2014 - 08:45

Nu stiu ce as face daca fie-mea peste ani si ani ar ajunge la concluzia ca este lesbiana. La urma urmei, femeile nu mai au mentalitatea de acum 50 de ani, cand nu se concepea ca femeia sa nu fie maritata cu un barbat si sa nu ramana cu el, chiar daca o batea zilnic si o transforma in sclava.



#3
natalia_nica

natalia_nica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.371 mesaje

Postat 27 ianuarie 2014 - 09:23

Eu am baiat si daca putem extrapola intrebarea si la "Cum ati reactiona voi, daca intr-o buna zi ati afla ca baiatul vostru e homosexual?", pot sa spun ca m-am gandit si la asta (nu mai e cazul, cred - e cat se poate de evident ca-i plac fetele, mai ales frumoase :P).

Eu am acceptat pe de-a-ntregul ideea de homosexualitate, fiecare are dreptul sa-si gaseasca implinirea si, cum orientarea sexuala nu este o alegere, nu as putea avea pretentia ca cineva sa-si traiasca viata in minciuna doar ca sa-mi scuteasca mie ochiul de aspectele optiunii lui/ei. Acestea fiind zise, chiar as respecta alegerea copilului meu, DAR probabil ca, cel putin un timp, as fi trista pentru sansele reduse de a-si gasi fericirea in societatea noastra romaneasca. De ex, i-am pus si sotului intrebarea (cand Denis era inca in burtica) despre cum ar reactiona la aflarea unei asemenea vesti si a fost categoric ca n-ar putea accepta asa-ceva. Apoi, i-am mai pus inca o data aceeasi intrebare, cand avea Denis cam 2 ani (cred). Pot spune ca si-a schimbat atitudinea foarte mult - mi-a explicat ca la cat isi iubeste copilul nu si-ar pune problema sa-l indeparteze pentru homosexualitate, dar probabil ar vrea sa vada aspecte evidente cat mai putine (gen saruturi, alintari etc).

 

Off topic (cred): a aparut un serial (eu abia aseara am vazut primul episod pe HBO GO) care se cheama 'Looking' ('Baieti frumosi' in romaneste) cu trei prieteni homosexuali - si vedem scene destul de evidente. Pentru mine e un exercitiu in acceptarea concreta - pana acum totul se petrecea doar in teorie, cu putine exceptii, cate o scena in unele filme, iar in mediul meu inconjurator n-am intalnit homosexuali, sau poate nu i-am observat - vorbim de Romania...



#4
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 27 ianuarie 2014 - 09:34

In primul rand, un homosexual nu descopera la maturitate ca este homosexual. Descopera la gradinita, cand apar primele "indragostiri". Daca parintii sunt atenti, descopera tot atunci.

Eu am intalnit copii de varsta fetitei mele la care se vede foarte evident preferinta.

 

Nu vorbesc de fiica-mea ca a fost evident de pe la 3 ani ca-i plac baietii, dar mi-am pus problema inca de cand era in burta, pentru ca am o prietena foarte buna care e gay. Aceasta prietena mi-a si prezentat realitatea, adica aia ca nu e nimic de facut, decat sa accepti. Si avand in vedere ca, cel putin in Romania, ar avea destul de suferit din pricina lipsei de acceptare a societatii, ar fi culmea sa-i mai fac si eu necazuri.

Asa ca nu m-as simti in niciun fel. Nu pot sa judec oamenii pentru orientarea sexuala... un om e mult mai mult decat atat.

 

Si ea stie ca sunt oameni care iubesc persoane de acelasi sex (de exemplu prietena mea e casatorita cu o femeie, in UK, si le-a vazut impreuna, asa cum a vazut in strainatate cupluri de baieti sau fete tinandu-se de mana sau sarutandu-se) si nu i se pare nimic extraordinar, lucrurile sunt cum sunt.



#5
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 27 ianuarie 2014 - 10:39

Sinceritatae maxima.

 

As innebuni, as suferi, nu as mai dormi noaptea, i-as vedea viitorul compromis, i-as tine una, doua teorii, as incerca sa vad daca nu cumva e un moft de moment, o curiozitate, m-as abtine cu greu sa nu-i scot ochii partenerei, as plange, mi s-ar face rau numai gandindu-ma ca se saruta si intr-un final as accepta.

 

Negare, furie, negociere, depresie si acceptare.



#6
karula

karula

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.535 mesaje

Postat 27 ianuarie 2014 - 10:52

Natalia, societatea romaneasca in care copiii nostri vor trai este alcatuita din... exact! copiii nostri :)

Deci cum ii educam, asa ii vom avea. Daca le explicam cum zice J.G. de mici ce si cum, vor fi oameni cu mintea intreaga si deschisa cand vor fi mari (si vor forma o societate). Asta nu inseamna nici pe departe ca vor gandi toti la unison si vor zambi ingaduitori la toate saruturile homosexuale vazute pe strada. Dar macar vor avea sansa sa gandeasca cu mintea lor si sa aleaga o reactie conforma judecatii lor, nu a parintilor care nu le-au prezentat niciodata variantele.

Eu asa cred.

In ceea ce priveste "ce as face daca...", habar n-am. As trai. Sigur n-as muri si sigur n-as omori pe nimeni :)



#7
Alexia27

Alexia27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.247 mesaje

Postat 27 ianuarie 2014 - 11:05

Ce sa facem? Absolut nimic, ne continuam viata fix ca si pana atunci. Si noi si ea (ele). Fie-mea are la scoala o colega care are doua mame. A intrebat-o o data pe Rosie unde e tatal ei, si mama ei i-a raspuns ca l-a schimbat cu inca o mama, si acum are doua mame. Asta a fost tot. 

 

Discutam cu al meu ipoteza asta si spuneam ca mi-ar placea ca macar una din partenere (fie-mea sau partenera ei) sa ne faca un nepot-doi. In rest, cu mana pe inima spun ca nu ma afecteaza cu nimic orientarea sexuala a fie-mii.

 

Pentru copii tragedia nu e sa fie lesbiene/homosexuali, ci sa nu fie acceptati de familie si respinsi pe considerentul asta. De asta sunt atat de multe cazuri de suicid printre adolescentii homosexuali si atatia altii care mimeaza heterosexualitatea pentru a nu fi renegati de familii/prieteni/sefi etc.



#8
oana_s

oana_s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 27 ianuarie 2014 - 11:37

Am si baiat si fata.

 

M-am gandit mult la asta.

 

Sincer sincer sincer, singurele doua probleme pe care mi le-am pus cu adevarat sunt:

 

1. gura lumii si cum ar duce ea chestia asta

2. as fi soacra cu doo nurori  [batcap]  [:)] .



#9
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 27 ianuarie 2014 - 12:26

Nu m-ar deranja deloc lucrul asta, e viata ei si la urma urmei si-o poate trai cum vrea ea si nu cum as vrea eu. Nu cred insa ca am de ce sa-mi fac probleme, Marciei ii plac baietii (deja s-a pupat cu unul la gradi).


Editat de Marcia03, 27 ianuarie 2014 - 12:27 .


#10
ZoitaR

ZoitaR

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 41 mesaje

Postat 27 ianuarie 2014 - 13:42

Personal, nu am nici o problma, dimpotriva chiar imi plac oamenii guy … insa nu mi as dori ca, copiii mei sa fie guy pentru ca ar suferi enorm. La scoala ar fi probabil hartuiti, pe strada nu ar putea merge mana n mana cu iubitul/iubita fara sa nu fie agresati verbal etc. Intr-o societate in care doar culoarea pielei putin maslinie este motiv de discrimnare, o persoana guy ce sanse mai are?





Etichetat si cu lesbiana, homosexual

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -