Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 6 voturi

Sexul in afara Casatoriei are un pret !


698 raspunsuri la acest subiect

#691
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 23 decembrie 2014 - 10:16

Michelle, nu a fost nimic dovedit stiintific.

Nu stiu la care  profetii te referi (cele care s-au adeverit). Ai putea sa imi dai un exemplu sau 2?

 

Uite, pasajele date de tine nu mi s epare ca dovedesc ceva. Sunt multi care au afirmat si afirma ca Dumnezeu vorbeste prin ei.

 

Ce nu mi se pare ok la unele religii este tocmai ideea asta pe care o transmit, cum ca daca nu crezi in ce sustine religia respectiva e clar ca nu vrei sa crezi sau nu poti pt ca esti un obsedat sexual care nu se poate tine in frau sau un narcisist care se crede mai mare si mai tare samd, fara sa ia in calcul ca poate nu crezi din alte motive. Adica e precis ceva in neregula cu tine, nu se poate sa fii un om normal si sa nu fii de acord cu ce spun ei.

 

Ce mi se pare amuzant (daca pot spune asa) e ca acum cand s-au dovedit anumite lucruri scrise in Biblie ca fiind total absurde, sunt ignorate. Adica nu credem in tot ce scrie in Biblie, doar in anumite lucruri.


Editat de XIO, 23 decembrie 2014 - 10:18 .


#692
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 23 decembrie 2014 - 17:25

mie personal ce mi se pare absurd ca in aceeasi credinta crestina dar de diferite dominatiuni de ex: catolici, ortodoxi si protestanti nu se accepta intre ei deci protestanti sar la gatul ortodoxilor si invers, sau protestati sant si ei de felurite dominatiuni si nu se inteleg intre ei, mai sant asa de divizati si cica au aceasi carte Biblia de capatai dar nu se accepta unii pe alti, cas asa de multe reguli care ei eintre ei inca nu=s de acord [:-)))] [:-)))] [:-)))] 

eu nu o sa mai particip la acest subiect , nu vad rostul ... [flo2]



#693
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.696 mesaje

Postat 23 decembrie 2014 - 21:19

bella, in general aceste denominatii au ritualuri diferite, dar crezul e in general aceelasi...

 

in americca nu e vorba ca nu se accepta, se accepta denominatiunile si sunt foarte unite.

la noi in zona, de ex s-au unit tote bisericile crestine( membrii de la toate bisericile) si timp de citeva seri au avut ore de rugaciune non stop pt stat si pt tara si pt bolnavi. plus ca s-au mobilizat si au strins fonduri sa ajute homlesii din sacramento.

 

nu sar nimeni la gitul nimanui...eu de ex m-am dus si ma duc cu drag si in bisericci ortodoxe si catolice... si stau de vorba (conversatii despre credinta) ccu oameni din toate denominatiunile.



#694
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.696 mesaje

Postat 23 decembrie 2014 - 21:28

Michelle, nu a fost nimic dovedit stiintific.

Nu stiu la care  profetii te referi (cele care s-au adeverit). Ai putea sa imi dai un exemplu sau 2?

 

Uite, pasajele date de tine nu mi s epare ca dovedesc ceva. Sunt multi care au afirmat si afirma ca Dumnezeu vorbeste prin ei.

 

Ce nu mi se pare ok la unele religii este tocmai ideea asta pe care o transmit, cum ca daca nu crezi in ce sustine religia respectiva e clar ca nu vrei sa crezi sau nu poti pt ca esti un obsedat sexual care nu se poate tine in frau sau un narcisist care se crede mai mare si mai tare samd, fara sa ia in calcul ca poate nu crezi din alte motive. Adica e precis ceva in neregula cu tine, nu se poate sa fii un om normal si sa nu fii de acord cu ce spun ei.

 

Ce mi se pare amuzant (daca pot spune asa) e ca acum cand s-au dovedit anumite lucruri scrise in Biblie ca fiind total absurde, sunt ignorate. Adica nu credem in tot ce scrie in Biblie, doar in anumite lucruri.

 

ideea asta e doar in mintea ta... asa cum si Rufus a spus si Biblia spune, cei care nu vor sa creada, nu o fac din motivele enumerate de tine...o fac doar pt simplu motiv ca nu vor, nu simt nevoia...

 

Xio nu ma apuc acum sa iti dau paasje din Biblie unde a spus si cine si unde s-a implinit...daca ai curiozitate nemarginita si dorinta...citeste si lamureste-te.

 

crezi ca daca iti dau pasaje  in care scrie negru pe alb veti crede, voi convinge pe cineva? Nu, sunt f oarte sigura de asta. pana cand voi nu veti dori din inima sa credeti in ce va spun...nu veti crede.

 

asa si cand Lazar a fost inviat si asa si cand Isus a inviat si a fost vazut de sute de personae... nu toti au crezut...crede cine are nevoie sa creada.

 

ne amintim de Dumnezeu in general cand moare cineva si zicem; Dumnezeu sa-l ierte!



#695
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 23 decembrie 2014 - 21:35

Protestantiii nu cred in sfinti..al meu e protestant si nu intelege de ce pt mine ziua mea de sfant e importanta :-)) da nu ne certam din cauza asta...

#696
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.696 mesaje

Postat 23 decembrie 2014 - 21:43

chiar daca sunt cu miinile prin prajituri, fac o pauza pt tine si iti pun niste citate ccu profetii implinite;

 

Mica5:2 (locul unde se va naste mantuitorul...un loc mic, neinsemnat pe harta...cu nume, cu tot)

"Si tu, Betleeme Efrata, macar ca esti prea mic intre cetatile de capetenie ale lui Iuda, totusi din tine Imi va iesi Cel ce va stapani peste Israel si a carui obarsie se suie pana in vremuri stravechi, pana in zilele vesniciei."

 

executia Domnului Isus, , cu sute de ani inainte de a fi inventata:psalmul 22, pasalm34:20, si Zaharia 12:10

 

profet isaia cu 150 de ani inainte de a se intimpla, a spus numele imparatului Cyryus si ce imperii va cucerii,

 

Joshua a spus de cine orasul Jerico va fi reconstruit

 

multe profetii despre evrei de cine vor fi cuceriti, cati ani vor fi in exil, cand se vor reunii si cand Israel va ddeveni stat...ceea ce s-a intimplat.

 

sunt multe, multe profetii si probabilitatea lor e enorma...ca cineva sa spuna ce se v aintipla chiar peste un an dar mai ales peste sute de ani.

 

 

cine vrea sa creada...crede



#697
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.696 mesaje

Postat 23 decembrie 2014 - 21:45

pun un link pt curiosi;

 

http://www.reasons.o...ty-of-the-bible



#698
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 24 decembrie 2014 - 00:03

Mersi, Michelle, o sa ma iit in 25 peste ce ais vris, ca maine am garda.

nu trebuia citat din Biblie ci doar  o idee scurta ca sa stiu la ce te referi.



#699
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.696 mesaje

Postat 24 decembrie 2014 - 20:52

va doresc un Craciun fericit cu multa sanatate si pace in suflet!




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -