Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 1 voturi

Problema de 'matematica'


44 raspunsuri la acest subiect

#31
Jullia

Jullia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.261 mesaje

Postat 23 ianuarie 2014 - 19:58

Ab5174, mai nesimtire mi se pare sa umpli trotuarul de flegma, pentru ca saliva e un mediu bun de transmitere a diferitor boli. Asta chiar as condamna public.

 

Tie iti afecteaza vederea cand privesti o persoana obeza,te imbolnaveste, ti-e nervul optic solicitat!? Uita-te in alta parte. Cred ca la fel faci din multe alte motive, cand nu-ti convine ceva. De ce sa nu faci la fel si in acest caz?

 

Extrapoland, cred ca acelasi mod de gandire a fost la radacina exterminarii evreilor in WWII, erau deranjanti pentru un anume soi de oameni. 



#32
Carmenbr

Carmenbr

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.070 mesaje

Postat 23 ianuarie 2014 - 19:59

Viv daca e gluma, muta subiectul la subforumul de glume, bancuri, etc. Din cate stiu eu exista un subforum special pt asa ceva. La generale chiar nu e locul pentru asa ceva.



#33
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 23 ianuarie 2014 - 20:02

Cred ca mai degraba e vorba despre cat de inestetic arata acea femeie in colantii negri.

Oricum am fi, putina decenta in imbracaminte, este de dorit.

 

Eu, personal, desi nu am asemenea dimensiuni, nu m-as imbraca in veci in colanti si tricou pana la mijloc. Macar de si-ar fi pus o bluza mai lunga...


Editat de Alizee, 23 ianuarie 2014 - 20:04 .


#34
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 23 ianuarie 2014 - 20:03

Extrapoland, cred ca acelasi mod de gandire a fost la radacina exterminarii evreilor in WWII, erau deranjanti pentru un anume soi de oameni. 

Aducerea evreilor in discutie mi se pare chiar deplasata .....

Da, pe mine ma zgirie pe retina (sintem diferiti) ...sa vad o femeie extrem de grasa imbracata in colanti si cu bluza pina la buric .....

In cazul asta poate sa umble dezbracata, ca doar are o scuza e obeza si poate e bolnava deci automat trebuie sa o compatimim. 



#35
Jullia

Jullia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.261 mesaje

Postat 23 ianuarie 2014 - 20:03

Eu tot nu am prins gluma, o fi umor negru britanic, de high class... [fri]



#36
Jullia

Jullia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.261 mesaje

Postat 23 ianuarie 2014 - 20:06

Aducerea evreilor in discutie mi se pare chiar deplasata .....

Da, pe mine ma zgirie pe retina (sintem diferiti) ...sa vad o femeie extrem de grasa imbracata in colanti si cu bluza pina la buric .....

In cazul asta poate sa umble dezbracata, ca doar are o scuza e obeza si poate e bolnava deci automat trebuie sa o compatimim. 

 

De ce ti se pare deplasata? Ti-am dat mai multe exemple pana la evrei, nu te-a miscat niciunul, ba din contra, ti-ai imaginat cum o arata organele genitale ale femeii la colantii aia. Asta abia mi se pare dezgustator, modul tau de a te raporta la situatie!! [fal]

 

QED. Eu ma retrag, va puteti hlizi de cine doriti, mare e mocirla...



#37
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 23 ianuarie 2014 - 20:07

Si la tanti asta tot probleme de sanatate sunt, nu? Nu are nici o legatura cu life-style, alimentatia si lenea, nu-i asa?

 

Poate ca se simtea rau, altfel nu cred ca s-ar fi asezat la rand, tragandu-si un scaun sub fund. [flo2]



#38
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 23 ianuarie 2014 - 20:07

 INSA, ce incearca Julia sa va spuna, e ca NU E PROBLEMA VOASTRA! Nu mananca din banii vostri, nu ii imbracati voi, nimic din toate astea. Ignorati-i cand ii vedeti pe strada si atat. Chiar am ramas mirata pt ca aici copiii sunt invatati la scoala sa respecte la fel pe toti, obezi sau nu, de culoare sau nu, etc. Cum poate fetita ta sa-i respecte pe cei obezi (indiferent de motivul pt care au devenit obezi) daca vede la tine ca tu nu ii respecti? (stiu o sa vii sa-mi spui ca tu nu vorbesti de asta cu ea, ca nu o inveti asa). Copiii invata ce vad la noi si asta e ceea ce le transmitem.

In UK chiar se discuta ca este problema noastra, pentru ca majoritatea sint tratati din banii nostrii.

Medicul de familie le ofera tot felul de programe ....dar majoritatea in loc sa previna prefera sa trateze.

 

P.S. Eu cu asta am terminat ...mie mi s-a parut haios .....si da pe mine m-a amuzat cit de penibil poate sa arate.



#39
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 23 ianuarie 2014 - 20:10

De ce ti se pare deplasata? Ti-am dat mai multe exemple pana la evrei, nu te-a miscat niciunul, ba din contra, ti-ai imaginat cum o arata organele genitale ale femeii la colantii aia. Asta abia mi se pare dezgustator, modul tau de a te raporta la situatie!! [fal]

 

QED. Eu ma retrag, va puteti hlizi de cine doriti, mare e mocirla...

Am incercat de fapt sa nu imi imaginez cum arata din fata, ca sigur mi se face rau. 



#40
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 23 ianuarie 2014 - 20:15

Nu stiu de ce aveam impresia ca uitatul in cur tea altuia e o meteahna romaneasca... sa razi ca i se vad chilotii mov prin rochia albastra sau i-au iesit din blugi. 

Nu ma asteptam la asa ceva de la o persoana care locuieste intr-o tara precum UK. 

Se pare ca acestea raman bine ancorate in mostenirea noastra .... e bine de stiut ca romanii care se dau civilizati ca traiesc pe alte meleaguri de fapt  au ramas la fel ca cei din tara [:)]




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -