Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 104

fiv medlife albu

418 raspunsuri la acest subiect

#371
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 01 februarie 2014 - 20:56

Cor felicitari pt cele 9 sapt!!! Multe inainte, usoare, cat mai aproape de termen!

Mari daca pe "femeile" astea (sa le zicem) nu le afecteaza sa si supuna proprii copii la astfel de suferinte, crezi ca le ar misca , catusi de putin vreunul din cazurile noastre? Nu au suflet, constiinta si responsabilitate, nu pot mai mult...ordinarele...



#372
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 02 februarie 2014 - 04:21

mia nu te gandi la prostii ca daca s-a intamplat la mine va fii la fel

 

si mi-au zis ca posibil sa am ceva si mi-au recomadata aceste analize

scuze ca m-am lungit

Miha îmi pare rău de experiența ta,foarte dureros :(( Doamne tine.ne departe de asemenea tragedii!!!!  Miha,ce analize mai exact ti.au dat sa faci,le.ai facut deja!?   Mia chiar așa,nu te mai gândi la subiectul asta foarte delicat.....     Trist îmi pare rău!


Editat de andreutza2, 02 februarie 2014 - 04:22 .


#373
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 02 februarie 2014 - 04:31

Da,la clinica am sunat: cică sa nu îmi fac probleme atâta timp cât nu este sânge,mi.a spus ca poate m.am rănit ușor la introducerea utrogestranului,s.au poate sunt doi bb si unul da semne de subrezeala  [fri] ,oricum,aici nu îmi prescrie nici un medicament pt dureri sau nimic,nimic,apropo am întrebat de acel Nospa care l.am întâlnit des la voi,nu exista acel medicament aici :((( mi.a recomandat doar repaus la pat si eventual sa beau magneziu,ceea ce eu deja il beau zilnic . [smulgpar]



#374
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 02 februarie 2014 - 06:31

" insomnia în sarcină este absolut normală, şi avem două veşti pentru voi: una bună şi una proastă. Voi începe cu cea bună: insomnia va trece imediat după naştere. Vestea proastă e că e posibil să nu mai aveţi când să dormiţi." Mda, de o sapt ma trezesc la 3-4 dim. :((

#375
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 02 februarie 2014 - 07:15

Neatza :) Andreutza, cum zice al meu sot : ne obisnuiesc bebeii cu programul pe care il doresc ei :)))

#376
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 02 februarie 2014 - 09:03

Mia este eroina cu injectiile, eu ma chinui cu ele. Nu le mai suport si tot sper sa mi le scoata dr.

Alice m-am obisnuit cu ele..iar de cand le fac in picior aproape ca nu le mai simt.

Important este ca puiutului sa-i fie bine...Luni am control la dr.W. Sper sa fie totul bine!



#377
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 02 februarie 2014 - 09:32

Neata, vb de insomnie...ma inscriu...ma trezesc la 4 dimineata si ma uit pe pereti, adorm intr-un final si suna apoi ceasul sa iau duphastonul.....dar.asta sa fie problema....dorm eu alta data....:)

#378
bemi

bemi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.013 mesaje

Postat 02 februarie 2014 - 10:35

Lavinia, da, exista scheme care cuprind Pregnyl si la FET.

Andreutza, ti-au dat suplimentare cu progesteron, ca nu mai stiu ? Cred ca ti-ar trebui. Si inteleg ca nu ti-ai facut analizele de trombofilie, cred ca ar fi util.. ( gena PAI-1 , antitrombina III , proteina C, proteina S, mutatia factorului V Leiden , mutatia protombinica (factor II ), gena MTHFR , homocisteina, mutatia factorului XIII ).

Bebel , eu cred ca multi oameni ar fi impresionati de povestile de aici..eu sunt una dintre fetele care nu prea mi-am batut capul pt bebe pana acum vreun an si ceva , cand varsta m-a facut sa-mi fac niste analize si apoi am intrat in vartejul FIV-urilor.. Dar ce vreau sa spun este ca am facut ochii foarte mari citind pe topicurile de FIV atatea povesti impresionante de viata..care sunt reale, fara scenarii, fara manipulare..si zic ca am invatat multe, nu doar medical ci mai ales de viata, de respect, de credinta, de curaj, de solidaritate..cred ca am invatat intr-un an mai mult decat in nu stiu cati ani la un loc.
Eu cred ca ar fi foarte educative , sa invete lumea sa pretuiasca ce au, sa evite niste greseli..sa inteleaga suferinta altora ..

#379
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 02 februarie 2014 - 10:38

Andreutza cauta dupa substanta activa : clorhidrat de drotaverina, sau drotaverin simpu, imposibil sa nu existe ceva...., dar vezi sa nu cintina decat asta...
Va pupacesc de nu va vedeti pe toate fara exceptie....

#380
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 02 februarie 2014 - 12:07

Fetelor, a facut cineva stimulare cu letrozole din z3 - z7?





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -