Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Martie 2014 (Ghiocei de Martie 2014) - Cap.38


559 raspunsuri la acest subiect

#531
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 22 ianuarie 2014 - 22:33

Sim, cred ca sotul tau va avea nevoie cat de curand de un ultimatum, la ce pricep eu printre randuri din ce povestesti. Iti spun un lucru. Nu e sfat, nu stiu cum sa-l numesc. Prima data esti tu si copilul. Apoi restul. Sa nu stai niciodata cu un barbat care te face sa suferi numai pt ca ai un copil cu el. Copilul ala simte inainte de a vedea. Si sufera.

#532
Sim_agn

Sim_agn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.567 mesaje

Postat 22 ianuarie 2014 - 22:38

Încă mai cred în iubire și în relația minunata pe care am avut-o înainte, de aceea mai sper Baby...

#533
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 22 ianuarie 2014 - 22:47

Atunci pune piciorul in prag. Pt ca inca mai poti. Si cred ca nici nu-ti dai seama de fapt cat de puternica esti. Uita-te la tine. Esti la fel de nefericita ca mine si mult mai stresata. Eu macar m_am linistit cat de cat. Tu esti toata numai o tristete. Cel putin la cum te simt eu. Si totusi, eu ma plang o data la cateva zile ca o baba cat de rau mi- mie. Tu nu. Aduna-te, fa-ti un plan si pune-l in practica. Si daca asta inseamna s-o indepartezi pe soacra-ta....foarte bine. Esti mai puternica decat ea, crede-ma. Trebuie doar sa realizezi asta.

#534
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 22 ianuarie 2014 - 22:51

Ce are cu tine socrosenia? unde sta? hai ca facem brigada si.i facem o vizita!!!!



#535
new_life

new_life

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.819 mesaje

Postat 22 ianuarie 2014 - 22:53

Sim, cu cat relationezi mai putin cu soacra, cu atat mai bine. Daca te vezi sau vorbesti rar cu cineva, nu mai ai cand sa te certi.

Zi ca ea si fa ca tine...

 

Cu sotul ar trebui sa discuti frumos si foarte serios. Chiar daca e un copil obtinut mai greu, sa nu va bazati pe faptul ca el o sa va sudeze relatia. Cadrul armonios ar trebui creat inainte sa vina pe lume. El nu e entuziasmat? Nu l-a induiosat cu nimic faptul ca va extindeti familia? Ca pe noi cel putin simt ca sarcina ne-a apropiat si mai mult...



#536
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 22 ianuarie 2014 - 22:54

Pe mine ma minuneaza unele socrosenii...cred ca si eu o sa fiu o nebuna de soacra, disperata dupa baietul meu, ce uraaat... [batcap]  [:-)))] [smulgpar]



#537
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 22 ianuarie 2014 - 22:58

Buna seara,

 

Hop si eu!

Am dormit de la 4 la 6, ce bine mi-a prins., Apoi am gatit ficat cu sos si piure de cartofi. Apoi ne-am uitat la TV si acum sunt calare pe Amazon. M<aine vrem sa facem comanda pt carut si vrea si iubi sa isi ia cate ceva si ma uitam sa vad daca mai prind ceva ieftin, acum parca nici nu mai imi amintesc ce anume trebuie sa mai cumpar [batcap]

 

Pe alt forum unde mai stau, una dintre fete la 33s era sa nasca azi si nu avea niciun antecedent, adica avea o sarcina perfecta. Acum e ok, sunt acasa, repaos la pat, dar m-a apucat o graaaaaaaaaabaaa ca n-am bagaj, ca n0am cumparat ce trebuie, ca nu e varuit, ca nu am dat covoarele la spalat si altele asemenea [batcap] [batcap]

 

Vorbeati acum vreo 15 pagini despre dureri la ciclu, ma inscriu si eu pe lista Juliei, cu dureri chiar si pe AC, dar mult mai slabe. fara AC era crunt si nu ceda decat dupa vreo 3 Ketonal Forte si evitam sa iau atatea AINS in aceeasi zi (pe prospect scrie maxim 1/zi). [fri] La celelalte analgezice, gen Nurofen si chestii, erau parfum, niciun efect.



#538
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 22 ianuarie 2014 - 23:00

New_life: nu ma mai uit la astfel de documentare si evit sa mai si citesc. Nu vreau sa ajung sa nu am deloc incredere in sistem si sa plec de acasa cu frica. Sper sa nu se ajunga la utilizarea inducerii travaliului, sa nu fie nevoie de pitocin, samd..



#539
new_life

new_life

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.819 mesaje

Postat 22 ianuarie 2014 - 23:00

Chiar daca suna dur, eu am zis ca pt mine familia asta (formata din noi 3 sau cati om mai fi) e pe primul plan si ca ar fi bine sa fie si pt el pe primul plan. De asta suntem amandoi responsabili si pt asta luptam daca trebuie. Restul (parinti, frati, socrii, cumnati, prieteni etc) sunt pe locurile 2-3. II sprijinim cum putem, dar n-o s-o facem niciodata in detrimentul relatiei noastre.



#540
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 22 ianuarie 2014 - 23:01

New life, pe sotul tau tu l-ai condus sarcina asta. Practic l-ai obligat sa vada frumusetea situatiei. Pana si-a deschis si el singur ochii. Din cate vad, Sim nu mai are vlaga sa lupte.
Alex, potoleste-te si nu fi soacra cu trei nurori. Ii distrugi viata propriului copil. Pun pariu ca nici sotul lui Sim nu-i fericit. Astia_s barbati slabi. Fara cojones. Care nu stiu sa-i spuona mamei lui sa nu se bage.


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -