Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Petitie calda ...

petitie

59 raspunsuri la acest subiect

#51
dyannna

dyannna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 814 mesaje

Postat 20 ianuarie 2014 - 22:16

A aparut si draftul raportului MCV,pe surse...n-au reusit parlamentarii nostri sa-i pacaleasca nici de data asta, norocul nostru ca am reusit sa intram in UE si NATO...va rog cititi-l, sper ca de data asta sa nu ne pacaleasca nici pe noi, eu tot mai sper ca suntem capabili sa sanctionam hotia si nesimtirea, macar prin vot !

 

http://www.hotnews.r...e-asigurate.htm


Editat de dyannna, 20 ianuarie 2014 - 22:25 .


#52
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 10:04

Dy ...ce naivitate... crezi ca citeste careva acest raport?



#53
dyannna

dyannna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 814 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 10:33

Eu sper ca da, desi,daca ma gandesc bine, si Comisia Europeana e basista,morarista,macoveista..tot universul e basist,doar Ponta si Antonescu detin adevarul absolut, ei sunt salvatorii patriei din ghearele "hidrei basiste"...amin!

#54
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 10:51

Cine e reprezentantul si cine e majoritatea?

 

Orice om needucat si cu manifestari colerice publice daca  ajunge intr-o functie in care este necesar un minim  de educatie se ocupa de asta si incearca sa rezolve problema intr-un timp mai lung sau mai scurt.

 

Un presedinte ce nu reunta la modul coleric de a reactiona in asa de multi ani de  cand a fost ales, o face pentru ca asa il vrea majoritatea celor ce au drept de vot .Deci, de ce sa se schimbe?Asta e un atu in acest caz. Din moment ce dupa cum se vede si aici se gasesc mii de justificari pentru orice atitudine a sa oricat de inadmisibila ar fi dupa regulile general valabile.

 

Indiferent cat de mincinos, abject, de nimic, etc ar fi postul respectiv (si este !) un presedinte ce reprezinta o tara nu ar avea nici o scuza pentru a se comporta asa intr-o conferinta de presa in afara celei majore : asa il vrea majoritatea.  "Dur"  [:)]

 

Pe mine personal  nu ma intereseaza un post obscur de televiziune dar presedintele ma reprezinta oriunde in lume deci alte asteptari am.

Dar majoritatea votanta se pare ca asa il vrea pe reprezentantul romanilor. Deci, asa este.



#55
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 11:09

 

Pe mine personal  nu ma intereseaza un post obscur de televiziune dar presedintele ma reprezinta oriunde in lume deci alte asteptari am.

Dar majoritatea votanta se pare ca asa il vrea pe reprezentantul romanilor. Deci, asa este.

 

In strainatate Basescu nu e vazut altfel decit oricare alt presedinte. Il vad uneori la televizor sau in poze oficiale. S-a vorbit mai mult de el acum 2 (?) ani cind cu referendumul, dar in nici un caz nu era considerat needucat, mirlan, etc. Toate conflictele cu Ponta si Antonescu nu sint vizibile in afara, sint cunoscute doar la nivel de diplomati. Si de catre românii din diaspora care se uita la posturile de televiziune romanesti si citesc ziare românesti. In rest, mie personal, mi-e mult mai rusine de compatriotii care traiesc in corturi la marginea Parisului decit de presedintele României.


Editat de Marox, 21 ianuarie 2014 - 11:10 .


#56
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 22 ianuarie 2014 - 01:10

eu tot nu inteleg ce vi s-a parut coleric in reactia lui basescu!  a avut o reactie tipica lui, va comportati de parca il vedeti prima data, zau asa!  ( sa nu imi spuneti ca va uitati la antena 3 [fri] ) ca eu tot acolo ma uit dar vad exact pe dos .



#57
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 22 ianuarie 2014 - 08:36

Pai iaca aceasta petitie a fost inchisa de autorii ei (Mircea Badea, Mihai Gadea & Adrian Ursu)

http://www.petitieon..._ii_cer_demisia

 

pai de ce?????????????? Unde sunt meleoanele de votanti?????????????????????



#58
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 22 ianuarie 2014 - 09:42

A alinta, nu a  spus nimeni ca nu e o reactie "tipica lui" doar ca de fiecare data nu ne vine sa credem [:)]

 

Marox, sincer, indiferent ce se publica sau nu in afara , presedintele tot reprezentantul tuturor romanilor ramane. Deci, indiferent de ceea ce "se vede" sau nu  peste granite eu tot am alte asteptari de la un om intr-o asemenea functie.



#59
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 22 ianuarie 2014 - 09:56

Pai iaca aceasta petitie a fost inchisa de autorii ei (Mircea Badea, Mihai Gadea & Adrian Ursu)

http://www.petitieon..._ii_cer_demisia

 

pai de ce?????????????? Unde sunt meleoanele de votanti?????????????????????

 

S-au cam subtiat milioanele... [:)]

Mai, eu ii inteleg si pe cei care nu-l plac pe Basescu, e dreptul lor sa critice ce nu le place. Nici mie nu-mi plac altii, care sunt placuti in alte cercuri. Cum sunt de pilda badea sau gadea, niste neica-nimeni in opinia mea.

Dar sa pui toate nenorocirile in spatele unuia singur, mi se pare deprimant. Nu mai vorbesc de minciunile spuse cu convingere, pentru argumentari filozofice...

Si mi se mai pare pueril.



#60
dyannna

dyannna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 814 mesaje

Postat 22 ianuarie 2014 - 15:12

Daca presedintele tarii  e foarte bine vazut de catre partenerii nostri externi , UE si NATO , eu zic ca a reprezentat bine poporul roman ...Aici vorbim de lucruri evidente , fiecare e liber sa aiba simpatii si antipatii personale .

 

Eu stiu ca Antena 3 considera ca presedintele este marginalizat pe plan extern , asta e o dorinta a lor dar nici pe departe o realitate. Istoria recenta ii contrazice.





Etichetat si cu petitie

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -