Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 1 voturi

Care sunt cele mai oribile momente din viata unui om?


12 raspunsuri la acest subiect

Sondaj: Cele mai oribile momente din viata (25 membru(i) a(u) votat)

Care credeti ca sunt lucrurile cele mai oribile care ti se pot intampla

  1. Moartea (4 voturi [16.00%])

    Procentaj de vot: 16.00%

  2. Pierderea unei persoane foarte apropiate (10 voturi [40.00%])

    Procentaj de vot: 40.00%

  3. Stresul, mai ales cand te sufoca grijile (0 voturi [0.00%])

    Procentaj de vot: 0.00%

  4. Dezamagirea provocata de alti oameni (0 voturi [0.00%])

    Procentaj de vot: 0.00%

  5. Accidente grave (1 voturi [4.00%])

    Procentaj de vot: 4.00%

  6. Boli grave (7 voturi [28.00%])

    Procentaj de vot: 28.00%

  7. Lipsa acuta a banilor (0 voturi [0.00%])

    Procentaj de vot: 0.00%

  8. Intimidarea, Terorizarea cand esti copil (afecteaza grav copilaria si viata) (1 voturi [4.00%])

    Procentaj de vot: 4.00%

  9. Divortul (0 voturi [0.00%])

    Procentaj de vot: 0.00%

  10. Singuratatea (2 voturi [8.00%])

    Procentaj de vot: 8.00%

Voteaza Vizitatorii nu pot vota

#1
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 09:13

Cand esti parinte viata ti se schimba brusc, devii mult mai sensibil la ce se intampla in jurul tau. Ai mai multa responsabilitate, devii mai grijuliu. Care sunt cele mai oribile lucruri care ti se pot intampla in viata?

 

 



#2
RalexHD

RalexHD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 980 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 10:42

Din punctul meu de vedere pierderea unei persoane dragi, care pe langa suferinta, aduce si un dezechilibru emotional si sufletesc pe o perioada nedeterminata si care intotdeauna,va ramane un punct sensibil.
Apoi bolile si accidentele grave, traumatismele psihice, iar cu restul sa zicem ca te descurci sau poti trece mai usor...

#3
blue_starr

blue_starr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 284 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 10:55

Pentru mine singuratatea cred ca e cel mai urat sentiment si lucru care i se poate intampla unei persoane. Cand nu o aveam pe Sandra parca nu o simteam atat de acuta. Acum chiar si cu ea fiind si desi sunt mereu inconjurata de lume si zambesc si rad ( ca sa nu ma vada fata mea trista sau plangand ) o simt mai tare ca orcand mai ales de ziua ei de nastere sau a mea sau cu oricare ocazie mai speciala.

#4
karula

karula

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.535 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 11:03

Admin, nu reusesc sa pricep care e scopul acestui sondaj. Nu reusesc de asemenea sa fac o singura conexiune macar intre prima parte a mesajului tau ("Cand esti parinte viata ti se schimba brusc, devii mult mai sensibil la ce se intampla in jurul tau. Ai mai multa responsabilitate, devii mai grijuliu.") Si a doua parte, concluzia ("Care sunt cele mai oribile lucruri care ti se pot intampla in viata?")

 

Trecand peste faptul ca nu vad cu ce l-ar ajuta pe un om oarecare sa afle care e cel mai "oribil" moment al vietii mele, imi imaginez ca o insiruire de nenorociri si calamitati ar aduce cel mult cu stirile de la ora 5...

Pai sa va spun: ieri am auzit nino-nino din toate partile si lumea incepuse sa se uite ingrijorata peste parapetul podului pe care tocmai treceam. Ma uit si eu, si vad un tanar de 17 ani facut bucati de tren. Categoric, moartea e cea mai oribila. Ajung acasa si ma suna ai mei sa-mi spuna ca tocmai a murit bunica de 110 ani. Absolut, moartea unui apropiat e ce-a mai oribila faza ce ti de poate intampla. Pot continua. Si nu e doar fictiune ce-am scris, din pacate :(

DAR, ca sa leg totusi si de prima parte a mesajului tau, cel mai oribil moment din viata mea a fost alaltaieri cand fie-mea mica si-a spart barba. Acum e bine, o sa aiba un mic semn, toata lumea e relaxata, dar va ramane cel mai oribil moment pana... la urmatorul.



#5
adi2003

adi2003

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.225 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 12:02

Daca sondajul ar fi permis mai multe optiuni, as fi votat mai multe.

 

Nici nu stii ce sa pui pe primul loc, pentru ca sunt multe lucruri negative care ne schimba viata (in rau) si ne afecteaza.



#6
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 12:37

Sincer nu mi-ar place sa mi se intimple nici una din optiuni. Toate mi se par groazanice, n-as putea sa ma decid care e mai naspta decit alta.



#7
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 12:46

Pentru mine singuratatea cred ca e cel mai urat sentiment si lucru care i se poate intampla unei persoane. Cand nu o aveam pe Sandra parca nu o simteam atat de acuta. Acum chiar si cu ea fiind si desi sunt mereu inconjurata de lume si zambesc si rad ( ca sa nu ma vada fata mea trista sau plangand ) o simt mai tare ca orcand mai ales de ziua ei de nastere sau a mea sau cu oricare ocazie mai speciala.

Asa spui acum(am simtzit si eu ani la rindul exact ceea ce spui tu)insa sa vezi cum e sa fii singur si sa pierzi pe cineva apropiat.

 

Sau s apierzi pe cel apropiat si apoi imediat s afii (si )singur!

 

Moartea celor apropiatzi,dragi noua,categoric pentru mine cel mai oribil moment.

 

Dana



#8
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 13:12

mie bolile grave, aparute din senin, mi se par cele mai infricosatoare, mai ales din perspectiva modului dezastruos in care functioneaza sistemul sanitar de stat si nu-ti permiti sa te tratezi in mediul privat...



#9
giulia81

giulia81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.610 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 14:55

moartea cuiva apropiat mi se pare cel mai teribil lucru... insa as fi votat si pentru accidente grave si boli grave....cu restul ne descurcam cumva....



#10
blue_starr

blue_starr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 284 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 21:21

moartea cel putin asta e parerea mea nu mi se pare asa tragica sau oribila in definitiv toti murim. Dar mi se pare oribil atunci cand cineva sufera de o boala grava sau sufera un accident. In opinia mea moartea e sfarsitul a ceva si inceputul altcuiva.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -