Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Octombrie 2014 (Bobocei de octombrie 2014)

gravidute sarcina bebe

225 raspunsuri la acest subiect

#31
D_F

D_F

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 22:29

buna!

nu prea sunt bine, acum am dureri de mijloc (o amorteala enervanta) si sangerez usor, de fapt am sangerat luni -moderat, ieri am fost ok si azi .

Medicul spera ca e de la implantare, a zis sa asteptam rezultatul analizelor de maine sa vedem cum iese bHcG-ul. Luni a isit bine bhcg-ul 591,27, sa vedem maine.

I-au tratam. cu Utrogestan, Cyclo-Progynova si Aspenter.O colega mi-a zis ca probabil am pierdut un embrion ...  ce parere aveti ? Mi-am luat medica sapt. asta pt ca mi-a zis sa stau acasa si fara efort, mai mult in pat.

Voi ati sangerat in sapt. 2-3 de sarcina (in prima luna)? 

Exista riscul de extrauterina la Fiv/ET?


Editat de D_F, 12 februarie 2014 - 22:34 .


#32
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 22:49

D_F, sper maine sa-ti iasa bine analizele si sa treaca si sangerarile astea cat mai repede! Cum curge la tine, maro sau rosu? Si eu am avut niste sangerari maronii. Au inceput la 11 zile de la conceptie si au tinut pana la 15.Si eu m-am speriat, dar cand au trecut m-am gandit ca sunt de nidatie. Asa mi s-a intamplat si la prima sarcina, doar ca atunci au aparut sangerarile in a 6-a zi de la conceptie, deci am fost cam derutata acum ca s-a intamplat asa tarziu... M-am cam speriat. Si eu am avut dureri ca la menstruatie, cu amorteala in partea de jos a abdomenului. Am avut o noapte in care nu am dormit deloc din cauza disconfortului si fricii ca-mi vine ciclul. Eu zic sa ai rabdare si sa fii optimista! Doamne ajuta sa fie totul bine! Sa dai maine un semn sa spui cum iti mai e!

 

Geo, ma bucur ca e totul bine! Cred ca esti prima din grup care a ajuns la ecograf, sau cel putin prima care ne-a anuntat!  [:)]



#33
D_F

D_F

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 23:02

silvia - am rosu, seamana cu un inceput de menstruatie, putin si des ... (luni, de ex. m-a tinut asa de la ora 11 pana la 17).

acea nidatie am avut-o in a 10-a zi, atunci am avut o singura data, f putin rosu, apoi bhcg-ul a confirmat sarcina.

sa vad maine daca se dubleaza valoarea bhcg-ului ... semn ca sarcina e ok ... doamne-ajuta!


Editat de D_F, 12 februarie 2014 - 23:08 .


#34
deliadeli

deliadeli

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 09:37

D_F, nu vreau sa te ingrijorez, dar cred ca esti si tu constienta ca asta nu poate fi un semn bun...de obicei nu trebuie sa iti faci griji daca sangele are o culoare maronie, dar daca e rosu, atunci e o problema...Totusi doctorul nu ti-a zis nimic? Ti-a facut un control, ceva?

Iti tinem pumnii si ne rugam sa fie bine!!



#35
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 19:07

D_F, cum mai esti azi? 

 

Alysolita, business, Irina, mai dati un semn sa stim ca totul este bine la voi!



#36
D_F

D_F

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 20:52

Buna fetele! 

Am facut de dimineata bhcg asa cum mi-a recomandat medicul cand a auzit ca iar am avut (luni, miercuri si azi), rezultatul a iesit putin mai scazut fata de cel de acum 5 zile, adica ultima valoare era 591 iar mie azi mi-a iesit 585. Medicul parea suparat la telefon, mi-a zis sa repet si maine bhcg-ul si ma asteapta la o ecografie ... mi-a zis ca e posibil sa fie sarcina oprita in evolutie :(

Eram constienta ca nu poate fi implantarea ... atatea zile ...

Normal bhcg-ul trebuie sa se dubleze sau e suficient sa fie mai mare ca ultima valoare, adica mie cat trebuia sa-mi iasa azi ... peste 1000 ???

Cine stie ?

Abia astept ziua de maine, ecografia ... sa vad ce s-a intamplat ...



#37
D_F

D_F

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 21:01

deliadeli - luni cand am avut prima sangerare si bhcg-ul era bine, in limite normale, mi-a zis ca este implantarea ... apoi marti nu am avut, miercuri am avut iar, l-am sunat si mi-a zis sa fac bhcg a 2-a zi (adica joi) si sa asteptam rezultatele. Joi rezultatul a fost mai scazut si mi-a zis sa-l repet vineri (maine) + ecografie (prima). Crezi ca nu s-a alarmat la timp? 



#38
deliadeli

deliadeli

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 22:51

D_F, eu nu sunt tocmai avizata ca sa imi pot da cu parerea, dar din cate am citit eu, implantarea nu provoaca sangerari in cantitati mari...in engleza ii zice "spotting"...adica ar trebui sa fie niste pete, nicidecum sangerare ca la menstruatie...off, asteptam ziua de maine! totusi poate unul sau doi din cei trei embrioni s-au prins...asteptam sa ne spui cum a fost la eco!!!


Editat de deliadeli, 13 februarie 2014 - 22:52 .


#39
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 14 februarie 2014 - 09:29

Doamne ajuta D_F sa fie macar unul prins!



#40
gianina1983

gianina1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 259 mesaje

Postat 15 februarie 2014 - 16:05

Buna ziua ,uii intrun final va gasii [biz] numele meu este Gianina.Am o fetita de 2 anisori,locuim in finlanda si uite ca vine si bebe 2.

U.M 10 IAN....CRED EU DPN...17,OCT(fetita ne e nascuta pe 17 ian 2012...ce frumos ar fi sa vina si bebe 2 tot intro zi de 17).

Sper sa  ne adunam intrun nr cat mai mare pana la final.Momentan eu nu am problemute decat ceva dureri de spate,burtica(in gen  cand port pantaloni)si ameteli destul de dese.





Etichetat si cu gravidute, sarcina, bebe

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -