Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

FIV TURCIA 26

fiv turcia acibadem tayfun

305 raspunsuri la acest subiect

#51
ancutz22

ancutz22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 15 ianuarie 2014 - 21:24

Referitor la doza de clexane care trebuie luata in caz de trombofilie - fiecare medic la care am fost a avut propria varianta, eu am facut de 0,4 insa D-na Uscatescu mi-a spus(am ajuns la ea dupa pierderea celei de -a treia sarcini) ca trebuiau sa iau doza de 0,8 - ca doza se ia in functie de greutate si inaltime. A avut cineva o problema asemenatoare?

Multumesc



#52
ancutz22

ancutz22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 15 ianuarie 2014 - 21:28

Multumesc de raspuns Ona-elaa, noi am vrea sa mergem in septembrie - pana atunci strangem banutii, am inteles ca cei de acolo au aparatura mai performanta decat la noi - avand in vedere problema sotului meu.



#53
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 15 ianuarie 2014 - 21:29

Fetelor si eu am anticorpii, toti, si la rubeola si la herpes si la cmv, insa eu in optimismul meu excesiv consider ca i cel mai bn asa. Voi nu ati auzit ca fetelor care nu i au li se recomanda vaccinul cu anticorpi? Tocmai pt a nu se declansa in sarcina si a nu ramane fara aparare. Asa ca , relax, TOTUL VA FI BINE!

Ancutz, o histero ai facut? Sa nu fie vreun sept ceva care nu lasa sarcina sa avanseze. Toate cele bune!

Hatice, cand te vei simti pregatita pt o nous incercare, atunci vei reusi cu siguranta.



#54
ona_elaa

ona_elaa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 701 mesaje

Postat 15 ianuarie 2014 - 21:30

Birmanutza, nu ai de ce sa iti ceri scz, bine macar ca te-am putut linistii putin.
Ce face Miaunel? :**

#55
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 15 ianuarie 2014 - 21:56

Ona, Miaunel face bine, cred, multumesc de intrebare ...imi da dureri de cap, uneori nu ma lasa sa imi termin masa (de ex, in seara asta am mancat doar jumatate din portia de supa de brocoli, mai departe nu a vrut ) si cam atat...e cumintzel, puiul mamei.

Bebel, [flor] ...gata, ma relaxez si eu

Ancutz, eu fac clexane de 0,4 si mi l-a prescris medicul intr-adevar dupa inaltime si greutate (1,65 m si 58 kg)....poate ca asta e solutia, doza de clexane potrivita



#56
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 15 ianuarie 2014 - 22:08

ancutz  [flo2] bine ai venit si mult succes orice ai hotari!doza de clexane,da,se da si in functie de greutate.

 

birmanuta  [flo2] prefer sa va citesc si sa vorbesc despre voi.si sa va ascult...



#57
ancutz22

ancutz22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 15 ianuarie 2014 - 22:22

Vreau Bebel am facut si histeroscopie - in urma careia a fost efectuata si o rezectie sinechii si o hysterosonografie - in urma careia am aflat ca am "posibila obstructie tubara stanga".

Am vazut in postarile voastre ca se aplica o reducere de 10 % daca se plateste cu card de la Garanti bank. A incercat pana acum cineva - am vazut ca sunt probleme cu alte carduri (cu exceptia CEC).

merci



#58
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 15 ianuarie 2014 - 22:23

Bbcriss,imi pare rau de problema aparuta si sper ca de acum incolo totul sa decurga ca la carte si sa va intoarceti cu minim un bebe.
Eu am colaborat cu Daniela,a fost cam de 3-4 ori cu noi si in restul cazurilor am fost singuri.Cu Tayfun am vorbit mai mult personal in engleza.Daniela e ok,chiar m-a ajutat si mai recent vorbind cu Tayfun.Eu am pastrat legatura cu ea prin intermediul site-urilor de socializare,e o tipa faina si ajuta cat poate,dar are in grija mai multe clinici.Recomand sa-i solicitati ajutorul de la inceput pentru fiecare vizita.
Hatice,sper sa auzim vesti bune cand vei fi tu pregatita de o noua incercare.
Nelay,ce mai face Tarzanel?
Noi ne-am decis sa amanam plecarea,mai stam o luna-doua sa se faca si mai cald si sa fie si ziua mai lunga.Deocamdata la fel de prost stau cu intarcarea si asta e iar un motiv.Pana plecam bag vitamine cat pot,Acid Folic,Femibion.
Ancutz,imi pare tare rau si inteleg perfect prin ce treci.Am o prietena intr-o situatie similara si eu am sfatuit-o sa incerce sa gaseasca o cauza pt care se tot intampla sa piarda sarcinile.Din pacate se pot pierde si dupa FIV si e cumplit,mai devreme citeam la topicul de Sibiu.Asa ca mai cauta,mai mergi si la alti dr.Ia Acid Folic cu minim 3 luni inainte.Ai vreo mutatie?
Mamicile nu mai scriu in afara de Nelay?Ce mai fac piscoteii?Cred ca va tin ocupate,dar mai dati un semn.
Ploaie,cum esti?Ce face burtica jucausa?
Ona,Birmanuta,Isa,Cookie va doresc sarcini cat mai usoare si fara stres.
Ella,cum esti dupa operatie?Te-ai refacut ?
Fetelor,va pup pe toate !

#59
ancutz22

ancutz22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 15 ianuarie 2014 - 22:37

Lorelei78 am doua mutatii:

1298 MTHFR in stare heterozigota si 675 4G PAI  in stare homozigota

am facut si analiza celorlalte mutatii factorul V, factorul II - aici nu am problema.

am fost la multi doctori - si raspunsul primit e ca pana la 12 saptamani nu imi pot spune de ce se opresc din evolutie - de aceea mi-e si frica sa o iau de la capat



#60
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 15 ianuarie 2014 - 22:53

Lorelai, [flo2] multumim!





Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -