Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV Grecia


1357 raspunsuri la acest subiect

#21
theo2theo

theo2theo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 27 ianuarie 2014 - 14:56

nici eu nu am stiut ca trebuie,de fapt nu mi l-a cerut nimeni pana acum,chiar am intrebat dupa primele doua esecuri daca ar trebui si mi s-a spus ca nu,acum dr Pantos a spus sa-l fac dar aici in Iasi e extrem de scump,e 1640 de lei de persoana si noi trebuie sa-l facem amandoi



#22
madxx

madxx

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 27 ianuarie 2014 - 15:32

hmmm, cam ciudat sa fie asa mare dif, poate sunt mai multe feluri de cariotip. m-am uitat pe rezultatul lui si scrie cariotip din limfocite. daca te uiti la medlife pe site vezi ca sunt mai multe, poate vorbim de chestii diferite

 

https://www.medlife....orator-genetica

 

si extinde la genetica.



#23
theo2theo

theo2theo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 27 ianuarie 2014 - 15:43

cariotip de cuplu mi-a spus sa fac si din cate am vazut pe diferite site-uri cam cel pe care l-a facut sotul tau trebuie sa fie,ca este doar din sange sau din lichid amniotic sau vilozitati coriale ale fatului.Am mai vazut si la medsana ca e 1450 lei dar nu am sunat sa intreb daca e de persoana sau asa cum scrie "de cuplu".Pretul de 1640 il am de la synevo pentru ca doar ei fac aici dar stiu ca la Bucuresti e mai ieftin.Oricum eu o sa-l fac la inceputul lunii martie si pana atunci caut pretul cel mai ok.



#24
theo2theo

theo2theo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 27 ianuarie 2014 - 15:45

tu ce ai facut?ai fost la doctor azi?



#25
madxx

madxx

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 27 ianuarie 2014 - 15:52

nu inca ma duc, am programarea mai tarziu.

 

si eu cred ca e altceva nu are cum sa fie diferente asa mari intre iasi si buc chiar daca sa zic poate o mica diferenta ar putea fi. daca la medsana zice de cuplu pai asa o fi, m-am uitat si eu si e de cuplu. nu mi s-a intamplat pana acu sa gasesc greseli la ei pe site (eu am abonament la ei)



#26
theo2theo

theo2theo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 27 ianuarie 2014 - 15:59

poti sa intrebi te rog cand mergi daca e de cuplu?

abia astept sa vad ce iti spune dr azi.ai mai fost la el pana acum?

daca cumva te pune sa faci analiza pentru fibroza chistica si cea pentru beta talasemie sa nu te apuci sa le faci ca arunci 500 de euro degeaba,eu le-am facut da nu m-a intrebat absolut nimeni de ele si abia apoi am citit ca de fapt beta talasemia se face doar in tarile mediteraneene pentru ca populatia de acolo prezinta risc



#27
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 27 ianuarie 2014 - 17:31

Fetelor multumesc pentru informatii. Theo si eu am 3 transferuri de embrioni f frumosi si nu s-a prins nici unul. si nu inteleg care e cauza...nu mi-a zis pana acum nimeni de cariotip.. [zirea].



#28
theo2theo

theo2theo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 27 ianuarie 2014 - 17:42

mda...esec de implantare recurent cam asa se numeste si nici mie nimeni nu mi-a dat nici un raspuns,toti ma pun sa mai fac ba o analiza ,ba alta si sa mai incercam dar pana cand...cine imi poate garanta macar o implantare daca pana acum am avut cinci transferuri cu beta negativ?



#29
madxx

madxx

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 27 ianuarie 2014 - 20:29

Theo daca pe site zice de cuplu inseamna ca pretul e pt amandoi deci in nici nu caz nu va pune sa platiti 2x. Nu aveam cum sa-l intreb pe dr. chestia asta ca doar el nu stie tarifele de la medsana. insa poti sa suni la call center si sa intrebi de pret ca sa fii sigura ca e asa.

 

La mine a fost a treia programare la dr. V, de data asta am fost doar pt o eco, analize nu mai tb sa fac in afara de cele pe care le-am facut deja, mare lucru nu mi-a zis azi, ca am endometru bun, ca se vad 2-3 foliculi pe fiecare ovar si ca o sa incepem stimularea la urmatorul CM deci undeva in prima jumatate a lui feb.

 

Tu ai facut stimularea cu el sau cum ai ajuns la genesis?

 

De cariotipul asta nu prea stiu ce sa va zic, eu nu l-am facut nu mi s-a spus ca ar trebui sa-l fac, probabil pt ca noi nu am facut nici un fiv si de aceea ni s-au dat doar analizele uzuale.

 

 



Fetelor multumesc pentru informatii. Theo si eu am 3 transferuri de embrioni f frumosi si nu s-a prins nici unul. si nu inteleg care e cauza...nu mi-a zis pana acum nimeni de cariotip.. [zirea].

 

Dellya poate ar trebui sa mai consulti si un alt medic decat cel la care ai fost pana acum sa vezi si alte opinii poate are o abordare diferita si iti recomanda niste analize suplimentare.


Editat de madxx, 27 ianuarie 2014 - 20:30 .


#30
madxx

madxx

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 27 ianuarie 2014 - 21:37

am gasit niste articole despre asta daca va intereseaza

 

http://www.ivfgreece.com/pgd-genetics/

http://www.medscape....warticle/461853




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -