Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV Grecia


1357 raspunsuri la acest subiect

#1351
theo2014

theo2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.049 mesaje

Postat 04 noiembrie 2014 - 18:27

Dandanutz, nu inteleg, e vb de tratamentul prietenei tale sau protocolul pe care o sa il urmezi tu dupa sarbatori?
Cel mai bine vb cu Vy..mie mi s-a parut deschis la discutii, e cel mai in masura sa te lamureasca.

#1352
dandanutz

dandanutz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 397 mesaje

Postat 04 noiembrie 2014 - 18:50

theo 2014 e tratam prietenei mele ca acum sunt ff ingrijorata pt ea ca a fost destul de rau cu lichid in burta destul de urat...

Eu nu stiu deocamdata ce schema o sa am,merg sapt viitoare la VY sa stabilim ce facem...

Eu am mai fost la el si e ff dragut si deschis la discutii si iti explica tot ce intrebi ,insa nu prea inteleg cum procedeaza cu schemele de tratament da la toata lumea la fel...



#1353
Andreica274

Andreica274

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 172 mesaje

Postat 04 noiembrie 2014 - 19:54

Din ce m am prins eu pana acum, merge pe doze de stimulare destul de mari cam la toate pacientele, in ideea sa produca multe ovocite, ca sansele de reusita sa fie mari. Singura diferenta am vazut o in sensul ca la fetele cu amh bun merge pe protocol lung, iar la fetele cu amh mai mic, pe cel scurt. Din pacate, uite ca in anumite cazuri, dozele prea mari de stimulare pot avea si dezavantaje si ar trebui ca fata respectiva sa discute clar cu el aspectul asta, sa se stie pentru viitor cum sa se abordeze tratamentul la pacientele ca ea. Dar, sa stii, ca apropo de ce discutam noi, amh de 5 cam inseamna ovare polichistice, de aia a facut hiperstimulare. Maine ma duc la Medlife sa mi iau sange pentru dublu test. Astept numai vesti bune in continuare de la voi, fetelor. Multa bafta!


Editat de Andreica274, 05 noiembrie 2014 - 07:20 .


#1354
dandanutz

dandanutz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 397 mesaje

Postat 04 noiembrie 2014 - 20:13

Andreica ea nu se stia cu ovare polichistice si nici VY nu a zis ca ar fii vazut la eco chisturi...da trebuie sa vb cu el si trebuie sa fie mai atent cu schemele ca saraca I au scos 3 l de lichid din burta acum e mai bine...

 Si tu draga mea stai cumintica acolo ca o sa fie bn o sa treci cu bn si pragul de sapt 10 si o sa ajungi cu bn la termen ai sa vezi ...

 pupppp



#1355
elly2601

elly2601

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 04 noiembrie 2014 - 23:06

[pk]
Bravo, felicitari!!!
Elly, tu ai ceva simptome de sarcina?




Zora, scuze de intarziere.
Nu am simptome. Eu mai am crampe din cand in cand, ba ma dor sanii, ba nu ma dor , ba sunt tari, ba sunt moi. In rest cred ca simtomele vin dupa 6 saptamani. Cred nu stiu sigur.

#1356
Zora_36

Zora_36

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 05 noiembrie 2014 - 08:10

theo 2014 e tratam prietenei mele ca acum sunt ff ingrijorata pt ea ca a fost destul de rau cu lichid in burta destul de urat...

Eu nu stiu deocamdata ce schema o sa am,merg sapt viitoare la VY sa stabilim ce facem...

Eu am mai fost la el si e ff dragut si deschis la discutii si iti explica tot ce intrebi ,insa nu prea inteleg cum procedeaza cu schemele de tratament da la toata lumea la fel...

Ma bag si eu in discutie. Nu cred ca toata lumea primeste acelasi tratament. Eu am avut protocol lung, stiu persoane care au urmat altfel de protocoale, si dozele au fost diferite. Fireste, se intampla ca unele cazuri sa aibe aceasi doza. Asta nu inseamna ca medicul nu stie ce face sau da tratamentul dupa ureche. Asa cum ai observat si tu, dl dr e foarte deschis la discutii - cel mai bine vorbeste cu el decat sa-ti faci griji pe baza unor presupuneri. Iar hiperstimularea...pai, asta se poate intampla oricum, nu cred ca e vreun doctor pe lumea asta care iti poate garanta 100% ca tratamentul nu va avea ncicun efect advers...



#1357
Zora_36

Zora_36

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 05 noiembrie 2014 - 08:16

Zora, scuze de intarziere.
Nu am simptome. Eu mai am crampe din cand in cand, ba ma dor sanii, ba nu ma dor , ba sunt tari, ba sunt moi. In rest cred ca simtomele vin dupa 6 saptamani. Cred nu stiu sigur.

Te intrebam, pentru ca eu am toate simptomele posibile, in afara de greata. Sanii s-a intarit (arata foarte fain [:)] ) si s-au marit, sutienele abia ma mai cuprind, dorm toata ziua, eu care am facut sport in mod regulat obosesc foarte foarte usor, mananc cel putin jumatate de borcan de castraveti murati in fiecare seara, iar dulciurile nu le mai suport. De aceea eram curioasa...dar cred ca aceste simptome difera foarte mult de la o persoana la alta....



#1358
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 05 noiembrie 2014 - 09:09

dragelor, am inchis acest capitor de 137 de pagini si va invit sa continuati discutiile la topicul FIV Grecia (2).

 

cu drag,

[dc]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -