Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Mai 2014 (Ciresele de Mai 2014) Cap. 14

gravidute ciresele mai sarcina

314 raspunsuri la acest subiect

#41
Irva

Irva

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 10 ianuarie 2014 - 22:50

Lorelaiii, la noi de luni seara e cam liniste! Din cand in cand se mai agita un minut, doua si se culca. Dimineata pe la 4-5 e mai vioaie, cand ma trezesc eu sa ma duc la toaleta se trezeste si ea si cam jumatate de ora se tot foieste si nu ma lasa sa dorm.



#42
Lorelaiii

Lorelaiii

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 415 mesaje

Postat 10 ianuarie 2014 - 23:00

Inseamna ca sunt in crestere si dorm mai mult dragii de ei [il]

Am reusit sa mananc putin si inca e suportabila durerea.

 

In alta ordine de idei, asistenta care mi-a luat sange astazi pentru toxoplasmoza mi-a spus ca vergeturile nu se vad acum si sa am mare grija sa ma dau mai mult de 2 ori pe zi cu crema si ulei pentru ca de acum incepe sa creasca foarte repede si daca incepe sa manance pielea acolo se fac vergeturile. Asa ca mi-am luat paharul de apa langa mine si sper sa pot bea mai mult decat beau eu 1.5 L/zi si de azi incep cu uleiul si crema de mai multe ori/zi.



#43
RalexHD

RalexHD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 980 mesaje

Postat 11 ianuarie 2014 - 09:59

Neata burtici!

Lorelaiii cum stai cu durerea? Ai reusit sa dormi? Daca ai in casa Tantum Verde sa stii ca te ajuta pentru o perioada,dar tot trebuie sa ajungi la stomatolog.In cazul in care nu te lasa si se acutizeaza durerea, facultatea de stomato este non-stop.

#44
alinuzz

alinuzz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 176 mesaje

Postat 11 ianuarie 2014 - 10:13

Felicitari Lorelai pt baietel!!! Si eu am ghicit!

Sa stii ca dupa morfo vreo 2-3 zile si baietelul meu a fost mai somnoros, mi se parea ca nu mai simt deloc miscari [batcap] Eu m-am stresat un pic, stiam ca am IR marite....dar acum e foarte vioi, azi-noapte m-am uitat pe pereti de pe la 3 pana la 6 si era si el activ...



#45
mishutza

mishutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.076 mesaje

Postat 11 ianuarie 2014 - 10:58

Neata, fetele.

lorelai, felicitari pt baietel.

 Si a mea are zile cand nu vrea sa topaie,cred ca am mai zis, mi se pare ca e intoarsa cu spatele spre buricul meu si atunci simt tare putin.

Pe mine aseara m - a durut burta, asa ca la cilcu, nu prea tare, destul sa ma ingrijoreze. Acum vad ca e ok, dar inca sunt in pat. Asa ca am si dormit foarte rau, si stresul de la durerea de burta mi - au facut glicemia 122 azi dimineata. Am cam acceptat ideea insulinei, am citit mult sa inteleg de ce in restul zilei glicemiile imi sunt normale si dimineata asa. Aparent nu le prea pot eu controla din pacate, sau nu acum, cu atatea kile in plus si mai mult in pat. Asa ca luni merg sa imi primesc insulina [batcap] cica sunt niste seringute unde nu se vede acul, trebuie sa vad cum fac sa le primesc pe alea sa nu fiu dependenta de altii sa mi le faca.

 

Un weekend fain va urez!



#46
camy89

camy89
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 11 ianuarie 2014 - 13:37

Buna burtici!de cand nu am mai intrat credeam ca nici numele nu mai apare dar am avut surpriza sa ma regasesc pe listuta! [:)] .Am fost asa ocupata cu sarbatorile,stau la curte si se mai gasesc treburi de facut!dar sa va zic de bebe joi am facut morfo.Este baietel astazi am facut 24saptamani ,joi la morfo avea 680grame,a zis dr ca este dolofan [bib] .A si o sa-l cheme David Andrei :).am ales acest nume din prima luna,de fapt eu voiam Mathias Andrei dar sotului nu prea i-a placut si am ajuns la un acord cu David.va pup si sper sa intru mai des



#47
delyn

delyn

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 11 ianuarie 2014 - 13:51

Felicitari pentru baietel Camy89, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii! E un nume frumos:) si noi ne gandim de ceva vreme la nume dar nu reusim sa ne punem de acord:d pana la urma cred ca o sa ramana Luca Ioan:) Eu sunt in pregatiri ca deseara trebuie sa mergem la un botez si nu stiu cu ce sa ma incalt, pentru ca de cateva zile ma doare foarte tare mijlocul si parca nu mi-as lua ceva cu toc sa nu imi afecteze.



#48
RalexHD

RalexHD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 980 mesaje

Postat 11 ianuarie 2014 - 14:15

Camy felicitari pentru baietel!
Delyn sa-ti iei incaltaminte fara toc sau de maxim de 5cm, mai ales ca te doare mijlocul.
Camy,Delyn frumoase nume de baietei ati ales!

#49
Adriana1302

Adriana1302

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.144 mesaje

Postat 11 ianuarie 2014 - 20:24

Salut fetelor!

 

Felicitari Camy! M-am plans ca nu misca bebe foarte tare de cateva zile si azi s-a manifestat. M-a dat jos din pat de dimineata cu suturi puternice si cam toata ziua a dansat. Mai bine nu dorm si ma loveste decat sa nu-l simt perioade lungi.



#50
Lorelaiii

Lorelaiii

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 415 mesaje

Postat 11 ianuarie 2014 - 20:25

Ralex, m-a mai lasat, m-a durut asa moderat si astazi nu ma mai doare deloc, sper sa nici nu ma doara dar la dentist tot merg, macar sa vad despre ce e vorba.

 

Alinuzz chiar ma intrebam de ce e bebe mai "cuminte" sta cu capul langa coaste si sub stomac si se tot impinge, simt o amorteala, o presiune de numa numa [batcap]

Mishutza si pe mine astazi m-a durut burta ca la menstruatie dar cred ca in fiecare luna ma doare in jurul zilei in care aveam de obicei ovulatia. Ai grija cu glicemia, am vazut cum sunt seringile, sunt ca un tubulet si apesi si simti o piscatura mica.

 

Camy89 si noi am aflat de curand ca va fi baietel si se numeste David Andrei [il] am ales numele de David de muuult inainte de a ramane insarcinata :)) Felicitari si bine ai venit in clubul mamicilor de baieti [flo2]

 

Delyn sa nu iti iei toc mare, ia-ti ceva comod, e frumos Luca, cunosc un baietel tare dragalas pe nume Luca [bib]





Etichetat si cu gravidute, ciresele, mai, sarcina

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -