Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Ajutor - Remedii pt metastaze (2)


253 raspunsuri la acest subiect

#31
adelyna

adelyna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 17 martie 2007 - 23:58

mariarusu,putin zis ca soarta e cruda uneori. inteleg bine ce simti si imi vine sa plang de durere,atat pt.tine in acest moment cat si pt mine.Daca ar fi accept putin ideea mortii ,poate nu ar fi asa greu pt noi,dar cand vezi cu cata tarie isi doresc sa traiasca....iar noi nu putem face nimic..
Nu pot decat sa iti doresc multa putere sa treci prin aceasta durere.

#32
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 18 martie 2007 - 22:07

Of, cat de tanara e mama ta maria! Nu stiam ca e asa de tanara. Da, intr-adevar e cruda soarta cu ea si cu toti cei aflati in syferinta. Eu mai sper sa ne dai vesti bune desi nemancatul asta e cam ciudat. Mama a mancat destul de bine si cu o zi inainte si chiar un pic in ziua aia. Ce sa mai zic...sa ai putere sa treci peste durere. Ai sa vezi ca puterea va veni de undeva si vei rezista si vei continua sa traiesti, sa faci lucrurile asa cum si-ar fi dorit ea sa le faci. Noi asa facem. De cate ori avem ceva de facut ne gandim daca ei i-ar fi placut sau nu. Oricum devine din ce in ce mai greu. Au trecut 3 saptamani si parca nu imi vine sa cred ca nu mai e.
Celelate fete ce mai faceti? Ingres, danyalo, adelyna ? Veniti cu vesti bune, va rog!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"[flo]

#33
ingres

ingres

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 20 martie 2007 - 14:30

Crinutz, am scris despre Mihai pe topic-ul deschis de mine "Copilul meu, grav bolnav". Te astept cu drag, si iti doresc multa putere!

#34
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 20 martie 2007 - 17:30

Citesc de fiecare data subiectul deschis de tine ingres insa nu am mai scris nimik acolo pt ca nu mai gasesc cuvinte sa iti spun ce rau imi pare pt ce ti se intampla. Parca nu mai am putere sa incurajez pe nimeni pt ca si eu sunt descurajata si trec prin momente tare grele.

Se accentueaza dorul de mama din ce in ce mai mult. Imi spun mereu ca trebuie sa fiu tare, ca asa trebuia sa fie, ca suferea mai mult daca traia. dar nimik nu mai are rost cand ajung acasa la ea si vad toate lucrurile lasate ca si cum ar asteptat-o sa se intoarca sa le puna pe toate in ordine. O asteapta florile ei care trebuiesc mutate si ingrijite asa cum numai ea stia. Noi nu le stim asa de bine si parca si ele incep sa paleasca. O asteapta catelusa noastra (ele 2 se iubeau f mult), pisicutele, gradina cu flori, curatenia de primavara.... Toate parca s-au oprit in loc si noi nu avem parca putere sa punem mana pe nimik, sa schimbam ceva sau sa le facem asa cum le facea ea. [q]

Nu vreau sa va intristez dar uneori simt nevoia sa vorbesc despre ea. Imi face mai rau sa nu zic nimik, sa ma fac ca sunt ok si sa fiu doar eu cu gandurile mele despre ea.



"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"[flo]

#35
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 20 martie 2007 - 17:41

Crinutz [flo][flo]

Exact asa am patit si eu cu florile ... multe au murit pur si simplu sau le am dat eu, doar una singura infloreste in fiecare an, primavara ...

Nu mai fi trista ... Mama ta este acolo sus si vegheaza asupra ta mereu [flo][flo]



________________________________________

Daria & [zana] GIULIA_(2004_08_16)

Ekipa albastra: Crystina - Mephala - Khristin - Daria [cool]

#36
ingres

ingres

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 20 martie 2007 - 23:01

Crinutz, te inteleg perfect. Si eu am pierdut-o pe mama in septembrie anul trecut. A fost ceva fulgerator, intr-o luna am pierdut-o. Si mie mi-e tare dor de ea, era mama mea...si il ingrijea pe Mihai, care si el a iubit-o teribil...si acum parca ii aud vocea...Of, o rog mereu, mama, roaga-l tu pe Dumnezeu sa mi-l faca pe Mihai sanatos, te rog mama...
Iarta-ma, si eu plang..
Ai un suflet bun, sa ti-l rasplateasca D-zeu!
Te imbratisez, si iti doresc tot ce e mai bun!

#37
mariarusu

mariarusu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 92 mesaje

Postat 21 martie 2007 - 22:48

Dragelor mele -MAMICA mea nu mai e -!
Duminica dimineata D-zeu a s-a indurat de suferinta ei si a hotarat ca e mai bine o ia la el . Si asa s-a dus..........a suferit mult sarmana ,a avut dureri insuportabile si de sambata seara nu prea mai era constienta , nu mai chema pe nimeni pe nume si ce e mai dureros e ca nu am mai apucat sa o vad in viata , murise deja pe cind am ajuns. In rest durere si lacrimi ,la inmormantare (ieri) au fost 300 de oameni si doi preoti care au facut o slujba frumoasa , flori si zeci de coroane .
Voua va doresc tot binele din lume si sa aveti putere sa treceti si voi peste toata aceasta suferinta si sa invingeti boala asta nenorocita care ucide atatia oameni buni ,
(ai avut dreptate Crinuta am gasit putere in sufletul meu si le-am insuflat si surorilor mele )


#38
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 22 martie 2007 - 11:57

MARIA ma asteptam la vesti proaste de la ultima ta postare. Chiar m-am gandit la tine ieri. Dzeu sa o odihneasca pe mama ta si sa o ia alaturi de El langa cei drepti si buni. Asa va fi cu siguranta, voi trebuie sa faceti tot ce puteti de acum inainte pt ca sufletul ei sa ajunga acolo unde e pace, liniste si de unde a disparut toata suferinta. Cred ca puterea ti-o da ea de acolo de unde e, Dzeu care nu ne lasa la greu. Sta in firea lucrurilor sa ni se intample asemenea lucruri, probabil si de asta reusim sa le trecem pe toate. Poate ca e mai bine ca nu ai vazut-o in momentele alea. Si eu am plecat chiar inainte sa moara. Dar o vazusem toata ziua si de multe ori am doar acele imagini de suferinta in minte.

Iti doresc sa ai puterea de a duce acesta durere. Va fi greu, iti spun asta pt ca trec prin asa ceva dar nu stiu altceva ce sa fac decat sa ma resemnez. Azi se implineste fix o luna, e chiar joi 22, exact pe 22 martie joi ea s-a stins.
.....


"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"[flo]

#39
adelyna

adelyna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 22 martie 2007 - 13:14

Maria,imi pare sincer rau pt ce ti se intampla.Multa putere si sa treceti peste aceste incercari ale vietii.
te pup ,de fapt va pup pe toate.
PS.nu am nascut inca,mama se simte tot mai rau ,dar stiu ca asteapta sa-si vada nepotica......

#40
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 22 martie 2007 - 15:42

mariarusu, imi pare foarte rau, Dumnezeu sa o odihneasca in pace !
Si voua multa putere !

Ingrid si Cristi 4 ani


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -