Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 103

fiv medlife albu

414 raspunsuri la acest subiect

#71
Cris33

Cris33

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 08 ianuarie 2014 - 15:49

merci Cor1978; din pacate le-am comandat deja pe toate, mai putin Gonal-ul, de care mi-a scris Lucia sa nu iau decat 300ui...sa speram ca o sa fie bine pana la capat; am mari emotii pentru ca ne punem toate sperantele in fiv-ul acesta si mi-e teama sa nu pic iar in depresie in cazul unui esec....dar vedem ce ne pregateste Doamne-Doamne!



#72
alinutza12

alinutza12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 363 mesaje

Postat 08 ianuarie 2014 - 15:54

Buna
Fetelor noi suntem tot la spital pe gynipral azi colul era mai bn asa ca o sa mai plecam si noi pe acasa.mary ce emotii?deja sti acum si ai mai trecut odata acum sigur vei reusi....toate trebuie sa reusiti

Editat de alinutza12, 08 ianuarie 2014 - 15:56 .


#73
cor1978

cor1978

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 379 mesaje

Postat 08 ianuarie 2014 - 16:54

Cris33 si eu mi-am pus toate sperantele in fiv-ul asta, nu mai zic ca nici nu aveam atatia bani, dar m-am imprumutat in dreapta si in stanga plus carduri de credit.  Acum sa dea Dumnezeu sa fie bine pana la capat, ca datoriile merg inainte..... [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#74
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 08 ianuarie 2014 - 20:18

Buna fete albe si la multi ani!!

 

Am avut un inceput de an la fel de agitat ca sfarsitul de an, la servici! Uff.. [batcap]

Dar sper de la 1 februarie sa intru in prenatal!

Qiao multumim de casuta noua si un an mai bun si mai frumos!

Cumintzica succes in rolul de mamica !! Sa va traiasca bebe-ul si sa va bucurati de el!!

NicNic sa-ti dea DD un an 2014 plin de realizari si sa vina barza!!!

Mi-au iesit mai bine analizele. I le-am trimis dr. W pe email si mi-a raspuns sa raman doar pe tratament cu clexane. O asistenta mi-a spus sa nu mai fac injectiile in burtica, ca e deja maricica si sa mi le fac in picior. Asa ca acum am bonus in picior, in fiecare seara! [:-)))]

Camcris stai linistita..la inceput de decembrie aveam si eu 26 saptamani si doar 5 kg luate, iar burtica trecea neobservata. Intre timp ma apropii de 7 luni si am mai luat 2 kg. In total 7 kg. Burtica mea a avut un puseu de crestere pe la mijlocul lui decembrie. Acum e vizibila. Dar mi s-a spus ca nu pare de 7 luni! [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Doar burtica este mai mare..in rest se pare ca nu am pus in alta parte nimic. Pantalonii de graviduta inca imi sunt largi!

Deborah- imi pare rau! E bine ca DD [ruga] v-a protejat. Mult succes in noul an!!

Pety - sa va traiasca fetita si sa va bucurati de ea. Multa sanatate si succes in rolul de mamica!!

Alinutza - mult succes si sa dea DD sa treceti cu bine de aceasta incercare! [ruga]

Roxy - mult succes si embrioni lipciosi!!

Lavinia - sa-ti aduca noul an cadoul dorit!!

 

Pup toate fetele albe!


Editat de Mia2005h, 08 ianuarie 2014 - 22:15 .


#75
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 09 ianuarie 2014 - 10:50

Hello !

Sa fie un an bun pentru toata lumea.

Felicitari proaspetelor mamici Cumintzica si Pety. Sa aveti bebeluti sanatosi, mancaciosi, sa creasca frumosi si sa va bucurati de fiecare clipa impreuna.

Gravidutelor le doresc o sarcina fara probleme si griji si nasteri usoare cat mai aproape de termen.

Fetelor in focuri embrionasi dragalasi si lipiciosi si cat mai putin stres. O sa vedeti dupa ET , ca "greul" abia atunci incepe [soricel] 

Despre echipa de medici si FIV gasiti  informatii pe site-ul medlife - https://www.medlife.ro/fiv. Aveti link pe prima pagina chiar pt dr Tery (Terence Leonard)

Deborah uf, bine ca ati scapat teferi. M-am infiorat citind.

 

Pupici multi.


Editat de QiaoBing, 09 ianuarie 2014 - 10:52 .


#76
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 09 ianuarie 2014 - 14:07

Salutare gagici  [flo2]

 

O fosta colega la aproape 7 luni purta aceleasi haine de dinainte de gravideala. Avea doar o ceva de ziceai ca e un pic balonata. Inclusiv la pantaloni. La 5 luni nu se cunoastea nimic nimic. Asta sa fie tot of-ul: ca nu v-ati ingrasat in sarcina  [clo]  [clo]  [clo]

 

Pupici si o zi minunata dragi fete luptatoare  [flor]  [flor]  [flor]  [pup]  [pup]  [pup]



#77
Cris33

Cris33

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 09 ianuarie 2014 - 14:37

Fete dragi, nu stiu ce se intampla cu mine dar ieri am aflat ca un vecin cu care ne-am tot vizitat in perioada sarbatorilor a fost diagnosticat cu hepatita A; prin urmare i-am scris Luciei daca exista vreun pericol si daca poate afecta rezultatul fiv-ului si m-a rugat sa-i scriu direct doctorului......voi aveti vrei idee? stau ca pe ghimpi ca inca n-am nici un raspuns dar ma gandesc ca din moment ce vecinul a fost trimis acasa cu recomandari de odihna si regim alimentar, n-ar trebui sa reprezinte vreun pericol pentru ceilalti.



#78
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 09 ianuarie 2014 - 16:19

Criss inainte de FIV toate clinicile recomanda analize pt hepatita B, C si sifilis. Sunt f importante. vezi ce iti raspunde Albu. Nu stiu care e perioada de incubare, daca ai timp sa faci analiza inainte sa incepi stimularea. 

 

Hai ca scriu printre picaturi. Vroiam sa spun ca e f important ca ficatul sa fie in stare buna de functionare, pt ca stimularea nu e o joaca, toate chimicale pe care le bagam in noi trec prin ficat, deci o sa aiba de munca la greu. Hepatita A poate fi asimptomatica si nu prea sa da tratament, doar ce i s-a recomandat si vecinului.


Editat de QiaoBing, 09 ianuarie 2014 - 16:26 .


#79
Cris33

Cris33

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 09 ianuarie 2014 - 16:41

Merci QiaoBing!ai dreptate si oricum ma simt destul de rau de cand am inceput sa iau acc. Astept in continuare raspunsul doctorului, mai ales ca pe 17 am prima monitorizare iar injectiile le incep pe 18. Vroiam sa mergem luni sa ne facem analizele mentionate de tine, ca ultima data le-am facut in mai 2013 si au "expirat". Acum am parte de un stres in plus, dar sper sa aflu cat de repede care sunt urmatorii pasi. 



#80
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 09 ianuarie 2014 - 19:04

buna fetelor, cum nu era de ajuns ca eram stresata din cauza NK-urilor , acum mi-a mai iesit prost o analiza...care pentru prima data a luat-o razna

.....PROLACTINA 63ng/ml, interval de referinta 5,18- 26,53.

analiza asta am facut-o de mai multe ori si niciodata nu a iesit prost.

acum am facut in ziua 4 CM ( ca ziua 3 cm a fost duminica).

sa fie din cauza asta?, sa fie din cauza tratamentului si a stimularilor pe care le-am avut la fiv 1? sa fie din cauza faptului ca eram sub tratament de antibiotice si dexametazona?

simt c-o iau cu capul....

daca ma puteti elucida....va rog.....va pup pe toate fara exceptie





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -