Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 103

fiv medlife albu

414 raspunsuri la acest subiect

#381
Alice1983

Alice1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 14:43

O sa fie bine NicNic de data asta, ai sa vezi. E clar ca Doamne Doamne avea pregatit bebicul pentru tine acum.

Si eu as vrea la medlife, dar nu stiu cum va fi pana la capat. Ma cam deprima rau spitalele de stat.



#382
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 14:51

Mai mai fetelor!!!! Nu aveti si voi acolo ceva se facut? Lasati bebeii in pace sa se implanteze linistiti! Ii zgandariti voi repede cu teste!!! Ia stati voi acolo cumintele la clocit, cititi
Nis ai a carti de vreun mare psiholog neamt sau mai stiu eu de alde Nu stiu cine, si potoliti-va cu testele astea asa devreme ca nu rezolvati nimic. Riscati sa fie testele negative si sa va bosumflati mai rau decat o perna grasa, iar daca o sa se vada acolo o liniuta slaba rau de tot, o sa incepeti sa topaiti sa deranjati bebelul care sta si el linistit. Stati voi acolo cumintele pana se planteaza bine de tot bebelul in burtica. Ca plantarea aia a lui dureaza vreo 10-12 zile pana e definitiva si pana cand un test ar fi real pozitiv. Nu aveti decat sa va suparati pe mine, dar va spun sigur, pt ca eu mi-am luat tb in fiecare zi de la menstra pana in ziua in care trebuia sa imi vina, si chiar cand am
Avut nidarea, tb a scazut brusc, iar ziua urmatoare a crescut. Deci gagici lasati bebeii in pace si nu-i mai trageti voi de coada. Pupici la nerabdatoare :*

#383
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 14:55

Alice si pe mine la fel. Si faptul ca le bagi bani in buzunare la greu si tot degeaba. Cand ii vezi tunand si fulgerand la tine, si apoi cum le bagi banu, cum numai miere si zahar. Si astia din ministere se fac ca nu e adevarat. De parca lor le ia cineva bani. Cand aud ca esti sora lu domn ministru sa vezi ce se pune toata lumea in miscare. Si cand esti muncitoru, platitorul de taxe, iti iau toate cele dupa tine, te lasa in fundul gol.

#384
Alice1983

Alice1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 15:03

Asta nu imi place nici mie. Am fost de curand la elias sa o luam pe soacra mea de acolo, isi facuse o internare ambulatorie pentru niste analize, am zis ca nu se poate ceva mai urat si mai deprimant ca acolo. Totul mi se parea ponosit, murdar si un miros nemaipomenit. 

La univerisitar am auzit ca ar avea niste rezerve contra cost pentru o singura persoana, daca voi ajunge acolo sa nasc as vrea totusi sa le vad inainte.

Eu una imi doresc medlife, dar acum sa vedem ce ne rezerva viitorul.

Pana atunci vorbim cu bebicii sa fie cuminti si sa creasca mari.



#385
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 15:08

NicNic stiu ca ai dreptate, dar ce sa fac daca asa sunt eu nerabdatoare. Oricum m-am gandit mai bine si nu voi face testul, voi astepta pana luni  [:)] .



#386
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 15:24

Roxyc acum nu zic sa nu faci vreun test, tu sau vreo alta fata, dar daca ies negative ca nu e suficient hormon in urina, nu faceti niste fetze din alea triste si amarate? Eu am vazut la mine, ca mereu ziceam ca nu mai fac test , si iar faceam, iar aveam fata si suflet amarat. Si acum, sincer, am vrut sa fac nu stiu cate pipi test si beta, ca sa fiu eu sigura ca e ceva acolo, desi pipi test a fost roz roz , adica sigur de sigur. Si am ramas la 1 pipitest si un beta si gata. Acum, cu Dumnezeu inainte, sa credem ca o sa fie bine :)
Doamne ajuta !

#387
jaguar

jaguar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 15:44

Buna tuturor [flo2]

Mai bag si eu nasucul pe la voi si va mai citesc uneori [soricel]

insa azi nu m-am putut  abtine sa nu postez si sa va felicit ptr atatea vesti buneeee!!!!

Nic nic ce surprizaaa [il]  felicitari si sa fie bine pana la capat!!!!!! am cautat in urma ca nu imi dadeam seama daca ai facut asa repede alt fiv... Bravooosss si sarcina usoara!! [artif]  [artif]  [artif]  [artif]  [artif]

Felicitari si restul fetelor care au reusit!!! Alice, Cor vad ca se inmultesc gemenasii la voi! Aveti grija de bebei si sarcini usoare va doresc! [deziuata]  [deziuata]

Pupici si mult succes fetelor in asteptare sa aveti doar vesti buuneee!!!!!!!! [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3]



#388
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 15:48

Multumim draga Jaguar :) s-a intamplat in prima luna dupa fiv nereusit, am avut noroc. Doar ne rugam sa tina norocul pana la termen :)
Doamne ajuta !

#389
cor1978

cor1978

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 379 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 15:58

Multumesc Jaguar! Sa dea Dumnezeu sa fie bine.  [flo2]



#390
cor1978

cor1978

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 379 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 16:01

eeeee, mi-am facut si semnatura...... m-a luat inspiratia de la vremea asta!





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -