Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 3 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 103

fiv medlife albu

414 raspunsuri la acest subiect

Adry9

Adry9

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 108 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 16:04

Pety felicitari!!Sa va bucurati de ea sa fiti sanatoase.
Multumesc NicNic, mult succes tie si la toate fetele.
Din cauza hiperstimularii ii trimit sms in fiecare zi cu monitorizarea, iar in urma cu ceva timp intr-o duminica mi-a fost foarte rau si nici macar nu mi-a raspuns.Seara am ajuns la urgenta.Nu stiu ce sa zic doctorasu nostru este foarte ocupat si nu prea m-ai da importanta ma gandesc sa caut pe cineva care sa imi poata raspunda la telefon cand ma simt rau macar cu un sms sa stiu ce am de facut nu sa ajung in situatia sa fie prea tarziu doamne fereste.Confirmarea de sarcina am avut-o cu dr Stan iar pe 13 am reusit sa-mi fac programare la dr White atunci as avea 9 sapt si 3 zile dar habar n-am ce va fi atunci doar eco?Multe raspunsuri le-am aflat de aici si nu mi se pare normal, sunt ingrijorata!
  • 0

NicNic

NicNic

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 16:51

Adry din experientele noastre, mai mult sau mai putin placute, dr nostru se ocupa in principal de fiv-uri. Da, mai urmareste si sarcini, dar nu stiu ce sa iti spun. Cel mai bine cred ca ar fi sa iti cauti un dr pt urmarire si cu care sa nasti. Unele fete au ramas la el, altele au mers la altcineva sau au fost in paralel. Stan e bun, de cate ori am avut o problema si am ajuns la dansul, nu m-am plans. Eu una, cand o fi sa fie, probabil voi merge la Stan. Acum depinde si de chimia resimtita cu dr. Sanatate multa si sa fie bine :)

Am uitat, cand iti faci programare, sa spui daca e eco, pt ca doar pt consultatie te programeaza in birou fara ecograf si nu mai are cum sa se mute. Precizeaza mereu la programare ecografie pt sarcina, ca sa aiba acces la ecograf. Sanatate :)

Editat de NicNic, 06 ianuarie 2014 - 16:54 .

• 0

Adry9

Adry9

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 108 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 18:29

Mersi mult de sfat NicNic, ai dreptate :))
  • 0

Adry9

Adry9

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 108 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 18:38

Am verificat la mdl este ok programarea pe 13 :))
Vreau si eu iconite frumoase
  • 0

NicNic

NicNic

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 18:46

Cu placere :)

Cand intri de pe un calculator, ai undeva un smiley. Apesi pe el si sub caseta de dialog o sa apara o lista cu iconite. Mergi dreapta stanga si ke ai acolo.
:)
  • 0

Raluca1084

Raluca1084

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 19:59

Buna seara doamnelor! NicNic, am ac-uri pana pe 18 si de pe 17 incep injectiile. Mi-era teama ca am dat peste cap toate monitorizarile, dar mi-a raspuns Lucia aseara la mail:) a ramas sa le incep de azi pana pe 18:) 

Sa nu uit: multumim de casuta si sa avem numai vesti bune!!!

• 0

crystyne

crystyne

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 20:01

Hey fete dragi!!!! La multi ani!!!!!!! Gata vacantza ?Sa fie un capitol plin de de vesti bune si un an plin de bebei !

Sa-i facem primirea cum se cuvine printesei lui Pety.Bine ai venit pe lume printesica mica si frumoasa ,sa fii sanatoasa,sa-ti faci parintii fericiti ca tare mult te-au mai dorit. [acor]  [deziuata]  [artif] Mami Pety pentru tine am cele mai frumoase floricele  [flo2]  [flo]  [floare3] si un pupic special  [pup]

NicNic scumpa ce faci tu? gata vacantza? [pup]  [pup]  [pup]  [pup]

Ella ,Qiao  [pup]  [pup]

• 0

cor1978

cor1978

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 379 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 20:10

Qiao multumim pentru casuta noua!

Sa se umple numai cu vesti bune! [flo2]

Fetelor vroiam sa va intreb, trebuie sa ma programez la eco la 14 zile dupa beta. Numai ca eu nu am gasit loc decat peste vreo 20 zile, e vreo problema daca fac eco mai tarziu? 

• 0

carprod

carprod

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.125 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 20:16

Qiao multumim pentru casuta!

[flo2]  [flo2]  [flo2]

• 0

Deborah84

Deborah84

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 22:16

Buna fetelor !!!!!!!!!!! Un an nou fericit va urez din nou , imi pare rau COR, NicNic nu am ajuns la Bucuresti pt ca pe 3 ianuarie deja am plecat inapoi spre Italia....

Din pacate anul nou nu a inceput prea bine pt mine...ieri am avut un teribil accident de masina si ii multumesc lui Dumnezeu ca suntem amandoi bine....eram pe strada ploua torential...in fata mea a franat un camper, am franat si eu dar baiatul din spate nu m-a vazut nu a franat deloc a intrat in noi cu toata viteza (conduceam eu si eram cu masina mea mica, probabil daca eram cu a sotului era mai bine)....avea viteza mare si de la impact ne-a aruncat de pe banda noastra pe contrasens...pe contrasens ne-am izbit de un pod si de pe pod am sarit direct intr-un rau in care ne-am infipt cu botul in jos.....retraiesc si acum toate momentele....oameni, politie ambulanta....sotul meu intr-o secunda s-a dat jos nu stiu cum a trecut dintr -o parte in alta el m-a scos in secunda 2...fiind sub efectul adrenalinei cred a reusit sa faca lucruri incredibile care nici acum nu mi le pot explica...nu mai zic...in momentul in care zburam de pe pod...s-a intins tot peste mine sa ma tina lipita cu capul de scaun,,,,eu nu am nimic...cate o durere pe ici pe colo...ca am facut raze analize si toate alea....el in schimb si-a sclintit rau mana cu care m-a tinut pe mine .....

Multumim lui Dumnezeu ca suntem bine amandoi.....

Va pup si sper sa fie un capitol cu vesti bune.....

• 0

Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Intrebari Panica

• Recomandare bona

Bilush
    - Ieri, 22:45

• Durere in gat

Stanciu Adriana
    - Ieri, 19:41

• Problemă

geanpna19
    - Ieri, 08:01

• Poate fi gresit verdictul de un bebe oprit din evolutie?

prutea3
    - Ieri, 06:04

• Iritație scutec

mg33
    - oct 12 2019 20:02

Grupuri

• Adriana

Adriana Stanciu
    - iun 05 2019 10:31

• Mamici de Ianuarie 2019

Anaysmaria
    - mai 13 2019 11:26