Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Martie 2014 (Ghiocei de Martie 2014) - Cap.30


508 raspunsuri la acest subiect

#31
DeeaIoana

DeeaIoana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.513 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 09:42

Neata!
Eu m-am trezit la 7, desi aveam un somn...dar am zis ca merg cu sotul sa il duc la munca, apoi sa iau masina si sa fac ceva cumparaturi. plan facut de aseara. la care domnul ca el ce face fara masina, ca sa iau taxi sa vin acasa...si am ramas acasa, i-am zis ca ii trimit lista prin mesaj, sa care el, si eu m-am pus inapoi in pat, dar nu pot dormi...
In alta ordine de idei, nici eu nu ma stresez cu mancarea pt rev....e o zi ca oricare alta, doar ca nu mergem la munca....

#32
deea1985

deea1985

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.139 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 09:43

Eu ieri dimineata am ramas fara tigari si nu imi intrasera banii pe card...toata dimineata am fost nervoasa si m-am ciondanit cu al meu pana a plecat cu cardul sa pazeasca bancomatul. Cand a venit acasa cu tigari, mi le-a pus pe masa si mi-a zis "Ia nebuno...calmeaza-te!!". Deci nu am de gand sa fac incercari din astea chiar acum. Si David se agitase tot in burtica, cred ca ii transmisesem starea



#33
maddutz

maddutz

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.265 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 09:44

Gina, eu iubesc ciorba de burta :)

si io! [il]

poca, scuze nu am vrut sa va sperii cu bulgarasul de februarie! poate asa, putin, sa va atrag atentia sa nu exageram de sarbatori cu efortul! [flo2]



#34
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 09:53

si sa va atrag atentia sa nu exageram de sarbatori cu efortul! [flo2]

 

Too late [alcool]

Mai am de ornat tortul si sa fac o ciobica de perisoare, dar mai incolo (asta o fac sa fie).



#35
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 09:58

Deea, asta ziceam si eu. Nu-i momentul.
Ma uit pe rality la un documentar despre sarcina si nastere. E vorba de o fetita nascuta la 28 de saotamani, cu 1 kil. Acum are 8 luni si e rotunda ca o bila.

#36
deea1985

deea1985

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.139 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 09:59

Azi nu mai am nici eu asa multe de facut...prajesc pestele, fac friptura si fierb un caltabos si gata. Apoi ma aranjez si eu putin...unghiute, par, putin rasfat.



#37
maddutz

maddutz

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.265 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 10:00

Baby al meu zice ca se lasa dupa sarbatori, poate asa ma las si eu, dar i-am explicat ca nici o sansa. Nu am destula ambitie si gata.

of, of, mai, mai!

nu am reusit sa-i inteleg pe fumatori nicicum!...ma rog, nici nu am facut eforturi deosebite in acest sens!  [soricel]  noroc ca nici al meu nu fumeaza, caci tare nashapa ar fi fost!

aveam niste vecini pe vremuri (intre timp au murit). erau un cuplu pe la 30 si ceva de ani pe atunci (au murit, el pe la 60 si ea la 80). no si, pana la moartea lui, el nefumator fiind, spunea ca nu o saruta niciodata din cauza mirosului pregnant de tutun...stiu ca mi-a ramas pe scoarta ideea asta, caci mi se parea inadmisibil, ca si copil, ca sotii sa nu se sarute! [:-)))]

acum fumatoarele se vor gandi ca ea a murit la 80, fumatoare fiind iar el la 60! ma rog, el a murit de ciroza...stiti voi din ce motive [:)]



#38
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 10:00

Eu nu (mai) pot sa ma uit la nimic legat de sarcina sau nastere, ma apuca tremurul, dau lacrimile de emotie............ nu pot si pace.


Editat de ginaro, 31 decembrie 2013 - 10:06 .


#39
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 10:05

Maddutz, varul meu e pocait de cand se stie. Toata familia e. Tata si fratele lui au rup traditia asta de la ei din familie. Da pocaiti de-aia adevarati. Nici Radu nici ceilalti n-au pus gura pe alcool sau tigari in viata lui. Acum cativa ani a facut ciroza si a avut nevoie de transplant de ficat.

#40
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 10:06

Ma uitam pe net dupa idei  de ornat tortul...... nu ca ar fi foarte important, dar imi palce sa arate bine, chiar daca il mananc singura [batcap]

 

Maddut, eu nu am pus tigara in gura in veac (am visat in schimb cum e sa fumezi), sotul, in schimb, nu a fumat o vreme, cand ne-am pus impreuna, pe urma si-a reluat obiceiul, spune el ca din cauza jobului foarte stresant, dar acasa fumeaza doar cele mai slabe tigari, spune el ca din dragoste (eh, stie ca dorm numai cu spatele la el daca simt un miros cat de mic), niciodata in casa, plus ca se spala pe dinti des, ca sa nu miros eu (nu chair dupa fiecare tigara, insa stie ca nici macar un pup nu primeste daca pute).

 

Incerc sa-l inteleg si pe el si sa nu-i pretind imposibilul, vad ca totusi face destule eforturi sa nu ne afecteze viata de cuplu.

Nu pot sa pup un fumator care miroase, parca as pupa cosul de fum [alcool]


Editat de ginaro, 31 decembrie 2013 - 10:07 .



Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -