Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014)

barza gravidute septembrie 2014 sarcina bebe

225 raspunsuri la acest subiect

#31
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 12:08

Neata burtici mici!

 

Ce mai faceti? Cum mai sunteti? Ma inscriu si eu langa Daena la somnorosi. Pingu mic s-a trezit pe la 3 dimi si  a adormit la loc. El, eu m-am uitat pe pereti pana la 5 cand s-a trezit definitiv. Matinalu' lu' mama...!

 

Daena, mie mi-au crescut f mult sanii, chiar si acum cand alaptez mai putin, tot nu au revenit la normal. Inainte de sarcina purtam 85B, acum port 75D. Uite aici o poza ca sa vezi cat au scazut totusi. Deci da, vom avea laptariile lui Enache  [:-)))]

 

Cristina, cum te mai simti? Sper ca esti bine, m-am tot gandit si rugat pentru samburelul tau mic sa fie bine! [ruga]

 

Am tot citit pe site-urile de sanatate din UK si aici nu se fac eco transvaginale. Se face o eco abdominala intre 8-14 sapt, apoi intre 18-21 sapt si cam atat...  [alcool] Saptamana viitoare ma infiintez si eu in fata GP-ului sa vad unde ma trimite  [fri]

 

Arwen, cum mai esti cu greturile?



#32
arwen_76

arwen_76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 14:31

Buna fetelor, 

 

Cah, greata asta nu ma slabeste deloc. Azi a fost mai rau, tot fara concretizare, doar senzatii dar urate rau. Inca nu m-au lasat am mancat un picut, imi gatesc de acasa dar are preferinte. Daca-i place ma lasa sa mananc, daca nu-i place nu ma lasa. Poate sa faca asta deja? Sau e doar in capul meu? Asa greu a trecut ziua de azi, vreau doar sa ajung cat mai repede acasa.

Sunt curioasa daca urmatoarea eco de pe 30 ian va fi tot transvaginala sau nu. Oricum, prin abdominala la 6 saptamani nu are cum sa se vada, e mult prea mic.

Multumesc pentru recomandare, o sa ma sfatuiesc si eu cu sotul sa vedem daca o luam ca solutie de back-up si sa-i fac o vizita.

 

Va pup fetelor, sa aveti o zi usoara. 



#33
crysstina7

crysstina7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 158 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 15:20

neata fetele, la amiaz:) :)) ieri am fost dupa al meu barbat  la servici, ca mi-a lasat mie masina si trebuia sa merg dupa el,cand am venit  am avut o sangerare usoara, de cum am vazut-o m-am bagat in pat si nu m-am mai ridicat de acolo,nici sa mananc,m-am dus doar la baie,azi vad ca s-au oprit sangerarile,acum simt o usoara greata,nu stiu daca de la cum stau in pat de ieri,sau bebe in da semnale ca e ok,sper sa fie totul bine.Incerc sa ma pregatesc psihic pt inca un avort spontan, ieri cand am vazut sange m-au trecut fiorii, Voi cum sunteti?

puup sa aveti o zi fara greturi si pofta de mancare :) [pup]



#34
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 16:43

Kytana, ce bine arati! [flo2]  As vrea si eu asa un abdomen.

Deci sotul isi va vedea dorinta implinita daca mai cresc sanii, eu acum am 80B, nu mi se par mici.

 

Arwen, imi pare rau ca experimentezi greturile. Mie mi-a fost greata 3 zile la rand inainte sa fac testul, dar seara, imediat dupa ce mancam. Si eu mananc doar de acasa, sa stiu exact ce e. Bebe tau e mofturos!!! [il] 

 

Crystina, nu trebuie sa te gandesti la avort, stai in patuc si totul o sa fie bine. Sa stii ca gandirea pozitiva chiar ajuta. [pk]



#35
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 18:44

Cristina, va fi bine, cu Dumnezeu inainte! Cum spune si Daena, gandirea pozitiva chiar ajuta.  [flo]

 

Arwan, dragul samburas, de acum te anunta ce si cum! 

 

Daena, multumesc de compliment, sa stii ca nu am fost la sala, am facut cam 15 min exercitii zilnic si am mancat fff sanatos desi nu am exclus painea - pe care o fac tot in casa. A fost greu pentru ca luasem in greutate, culmea, dupa ce am nascut. M-am deshidratat rau cand am ajuns acasa de la spital si am inceput sa mananc putin si des pentru productia de laptic. Am reusit, numai ca kg cu greu le-am dat la o parte...! Si daaa, sotii cred ca sunt cei mai fericiti la afacerea asta!

 

Sper ca ati avut o zi buna! Vroiam sa va intreb, pe voi va mai doare burtica? 



#36
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 21:48

Pe mine nu ma doare burta deloc. Mai simt cateodata cum se incoarda ceva acolo dar cred ca sunt intestinele.  [:)]



#37
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 22:36

Ma referam la zona de langa ovare, ca inainte de menstra. Pe mine ma mai sageteaza cate o durere razleata...



#38
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 16 ianuarie 2014 - 23:21

Sagetaturi din astea mai am si eu, cred ca sunt de la ovare ca sunt harnicute acum si produc progesteron. La mine dureaza 1-2 secunde.

Noapte buna fetelor!



#39
Corina_IAV

Corina_IAV

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 17 ianuarie 2014 - 12:30

Buna burtici de septembrie,

 

sunt noua pe forum si port un puiut de septembrie;-)

Aseara am fost la ecografie si avem 6sap si 5 zile ,activitate cardiaca prezenta,totul arata in regula, mai putin bataile inimii care sunt 114 in loc de minim 140..

Doctorita mi-a spus sa nu ma ingrijorez dar trebuie tinut sub observatie..

La voi care este situatia?as vrea sa aflu daca mai exista cineva ca mine sau daca aveti  mai multe informatii...

 

O zi frumoasa!



#40
oana92

oana92

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 17 ianuarie 2014 - 12:49

buna!sunt o mami de un bulgaras in varsta de 1,11luni si s-a nascut la 6febr 2012,acum voi fi mamica de dovlecel cu care um am avut-o p 2dec si dpn-ul il avem pe 9sept 2014.

sarcina imi e monitorizata la spitalul universitar din bucuersti de dr cu care l-am si nascut pe david.





Etichetat si cu barza, gravidute, septembrie, 2014, sarcina, bebe

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -