Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Gala laureatilor DC, cei mai iubiti -2013


70 raspunsuri la acest subiect

#51
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 21:06

eu nu o pun pe mickyyy pe podium pentru singurul motiv ca trebuie sa se mai odihneasca un pic. 



#52
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 21:12

eu nu o pun pe mickyyy pe podium pentru singurul motiv ca trebuie sa se mai odihneasca un pic. 

 

si crezi ca daca o pui pe un podium, o sa oboseasca mai tare ? [:-)))]



#53
alinuk

alinuk

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.365 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 22:14

Va marturisesc ca m-am bucurat sa imi regasesc numele la acest topic.

De cativa ani ..ma regasesc. Si asta e o masura (personala) a consecventei si a faptului ca nu e o intamplare.

Iar raspunsul la toate intrebarile care incep cu "de ce.."  - in ceea ce priveste implicarea mea in diverse directii - e urmatorul: imi doresc ca peste ani sa am un raspuns pentru copiii mei, la eventualele intrebari in genul: "mama ..dar tu, voi...ce ati facut atunci... ?"

 

Si vreau sa mai stiti ca nu as fi fost aici, nu as fi mers mai departe fara DC, fara forta voastra...cu tot ceea ce inseamna aceasta comunitate. Si ca .. voi contina :)  Intr-o forma sau alta.

 

Va multumesc pentru ca impreuna cu voi am invatat ca 10 oameni determinati, daca au sustinere, pot schimba mersul unor lucruri...

 

Mirela, Florin, Capcaunul, Marius, Rufus, Viviana, Roxanaz, Anda, Rall, Kariguld, Buflea, Mickyy - cei cu care m-am intersectat pe alocuri, pe care i-am citit, i-am admirat si i-am apreciat adesea  - au tinut standardul si atentia treze, astfel ca, aceasta platforma sa insemne mai mult decat un spatiu de discutii tematic!

 

Pe Deceneus il voi nominaliza anul acesta pentru consecventa!

 

Voi nominaliza desigur si voi invita pe primul loc al podiumului (sau daca vreti ..in afara podiumului, caci asa cum s-a mentionat aici... e greu de luat startul alaturi de ele) echipa, tare draga mie, de fete inimoase (se stiu ele, iar cine conteaza si prietenii le stiu, de asemenea)!! Atat fiecare in parte cat si ca grup solidar imi sunt foarte foarte dragi. O mana de mame, una si una, cu personalitate, cu adevarata si profunda autenticitate, bun simt si empatie!

Anul acesta Ralcat si Szirvarvany s-au depasit pe ele insele.

 

iata, doar o parte din ele

1510543_466971023413154_794321347_n.jpg

(imbratisare de grup [grup] ... cu ele s-a inventat acest concept, care a trecut granitele unui concept, are reprezentare si in realitate :)

 

Le multumesc tuturor pentru implicarea si emotia cu care au facut ca visele unor copii sa devina realitate.

 

Iar pentru 2014 imi doresc ca impreuna sa avem cat mai mare si consistenta implicare in demersuri sociale care ne influenteaza vietile. [biz] Vietile noastre si ale copiilor nostri. Iar asta...pentru cel putin un motiv... acela de a avea un raspuns la intrebarea de peste ani a copiilor nostri... "...dar voi, dragii mei parinti... ce ati facut in acel context!?"

 

 

[flor]  Sa fim sanatosi, sa putem merge mai departe!


Editat de alinuk, 06 ianuarie 2014 - 10:44 .


#54
ni-na

ni-na

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.324 mesaje

Postat 03 ianuarie 2014 - 16:31

Eu vin din alt mediu,insa pe acest forum incerc sa imi depasesc conditia.De la voi toti si toate am invatat sa imi cresc frumos copilul,sa evit toate capcanele,sa am un raspuns la orice intrebare de-a lui.In plus ,citind zilnic postarile pe forum,am dezvoltat un fel de a fi la curent cu tot ce merita,voi deschideti subiectele,le faceti incitante incat caut informatii si la alte surse si imi fac o parere indiferent de subiect.Insa baza e pe DC,e un deschizator de orizonturi. Datorita DC am donat sange,datorita DC am trait bucuria Secret Santa,Secret Bunny,datorita voua am pregatit impreuna cu copilul cadouri care merg la niste copii necajiti(fara poze sau recunoasteri ,fiecare Craciun sau Paste fiind un pretext pentru a darui). Pe DC mi-am varsat frustrarea,pe DC am aflat raspuns la intrebari,aici am materializat in cuvinte gandurile ce ma bantuiam(cand ma gandeam sa ma apuc de agricultura),aici am primit unele dintre cele mai pertinente si dezinteresate sfaturi As fi nedreapta sa nominalizez pe cineva,toata comunitatea este demna de lauda.

#55
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 03 ianuarie 2014 - 16:57

Eu vin din alt mediu,insa pe acest forum incerc sa imi depasesc conditia.De la voi toti si toate am invatat sa imi cresc frumos copilul,sa evit toate capcanele,sa am un raspuns la orice intrebare de-a lui.In plus ,citind zilnic postarile pe forum,am dezvoltat un fel de a fi la curent cu tot ce merita,voi deschideti subiectele,le faceti incitante incat caut informatii si la alte surse si imi fac o parere indiferent de subiect.Insa baza e pe DC,e un deschizator de orizonturi. Datorita DC am donat sange,datorita DC am trait bucuria Secret Santa,Secret Bunny,datorita voua am pregatit impreuna cu copilul cadouri care merg la niste copii necajiti(fara poze sau recunoasteri ,fiecare Craciun sau Paste fiind un pretext pentru a darui). Pe DC mi-am varsat frustrarea,pe DC am aflat raspuns la intrebari,aici am materializat in cuvinte gandurile ce ma bantuiam(cand ma gandeam sa ma apuc de agricultura),aici am primit unele dintre cele mai pertinente si dezinteresate sfaturi As fi nedreapta sa nominalizez pe cineva,toata comunitatea este demna de lauda.

Un mesaj superb! Iti multumim ni-na!!! Tu insati esti deschizatoare de drumuri! Sa tii minte asta [flo2]  [flo2]  [flo2]



#56
MAMY13

MAMY13

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 05 ianuarie 2014 - 15:04

Mihaela s.  (Suedia) -pentru mesajele ei echilibrate si de mare bun simt,

 

Aschiuta (Germania) -pentru delicatetea ce transpare intotdeauna din postarile ei,

 

Capcaunul (Romania) -pentru umorul fin de care da dovada si care mi-a inseninat de multe ori fruntea.

 

Alinuk (Romania) -pentru vointa de a lupta pentru normalitate intr-o tara chinuita de absurd,

 

Viviana (Romania) -pentru frumusetea scrisului si claritatea ideilor exprimate.

 

Stiu ca e primul mesaj,iar daca va intrebati ,poate,de ce am ales sa-l scriu tocmai la aceasta rubrica care presupune "vechime" pe forum...ei bine,eu citesc de mult timp diferite subiecte pe aici.De multe ori am tot zis ca ma inscriu sa mai zic una alta,dar niciodata n-am simtit nevoia atat de acut ca trebuie sa punctez ceva,ca acum.

Sunt sigura ca mai sunt multe persoane pe aici care ar trebui mentionate cu prisosinta!Pe mine acestia m-au impresionat de-a lungul timpului in mod deosebit.Sunt oameni de care are nevoie comunitatea romaneasca,oriunde s-ar afla.



#57
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 05 ianuarie 2014 - 17:42

Ral cu care sunt pe aceeasi lungime de unda

 

Asa e, la multe subiecte suntem. Amuzant oarecum ca, aparent, doar noi doua vedem asta [:)] E posibil ca una dintre noi (sau poate amandoua) sa se fi schimbat in timp, acum cativa ani parca nu ne prea potriveam [:)]

 

Cred ca avem aceeasi parere in special in problema relatiilor (in general / intre parteneri / sexuale / oameni - animale etc) [flo2]



#58
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 10:29

La multi ani! Sa aveti un an nou bun, frumos, plin de lucruri interesante si cu sanatate multa!

 

Am disparut doar din cauza de vacanta fara internet.

 

Am ramas datoare cu nominalizarile mele [:)].

 

Adminii (Florin si Mirela) pentru tot efortul depus la crearea noiii platforme, pt rabdarea cu care au depasit momentele critice, dar mai ales pt modificarile si facilitatile facuta la cererea (si mofturile) utilizatorilor [:)]. Multumesc ca datorita voua exista acest loc!

 

Kariguld si viviana, pentru optimismul si echilibrul din mesaje.

 

Deceneus, pt consecventa cu care incearca sa ne explice niste lucruri, chiar daca nu se bucura de atentia pe care probabil o merita.

 

buflea, Mickyyy, andacos, rall, Rufus, aqai , michelle, aschiutza, zenit (si sigur mai sunt), pentru tot ce scriu si cum scriu, pt ca isi pun sufletul pe tava, pt ca mereu ii citesc cu drag, pt ca am ras si mi-au dat lacrimile de multe ori la povestile lor.



#59
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 11:31


buflea, Mickyyy, andacos, rall, Rufus, michelle, aqai , michelle, aschiutza, zenit

 

Mda...pe michelle ai pus-o de doua ori... [detectiv]



#60
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 06 ianuarie 2014 - 11:36

Si mie imi place mult cum scrie Viviana, ca stil, simt al umorului. [flo2]

 

La fel si Buflea, chiar si cele mai neplacute intamplari le trateaza cu umor! Toata admiratia! [asia]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -