Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Gala laureatilor DC, cei mai iubiti -2013


70 raspunsuri la acest subiect

#31
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 22:20

E prima oara cand scriu aici dar vreau sa nominalizez pe Alinuk si pe fetele care s-au ocupat si au luptat pentru schimbarea legislatiei cu privire la maidanezi. Imi cer scuze ca nu le stiu pe celelalte fete, Alinuk a parut purtatorul de cuvant.

Nu stiu la ce categorie s-ar incadra demersul lor, am fost foarte impresionata si am un profund respect pentru ele.

Asta inseamna implicarea societii civile pentru a schimba ceea ce este in neregula in Romania. Chiar si dupa ce a trecut noutatea tragediei si oamenii s-au imputinat la manifestatii si si-au vazut de ale lor, ele au mers hotarat mai departe.

A fost un fel de batalie intre David si Goliath, sa se lupte cu guvernantii carora le pasa doar de ei insisi.

E mai mult decat un sentiment de bine pe care il ai cand ajuti pe cineva in nevoie, este sentimentul ca te implici in ceva mai presus de propria persoana, pentru binele intregii societati.

E nevoie de mai multi oameni ca ele.

Ca sa-l citez pe Edmund Burke, un om politic englez, care a zis in sec.18:

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing".

 

[asia]



#32
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 23:35

Si eu am foarte multe persoane dragi pe forum. Mi-e greu sa fac o lista...la o prima strigare as spune Andacos, Marius ( [flo2], stie el de ce), Laura25...Buflea, Vivi, Moderator et co.

 

Totusi pentru mine ar fi fost util si un topic in care sa ne putem cere scuze. Am dat cu bata-n balta de cateva ori, stiu cand, as vrea sa-mi cer scuze de la cateva persoane...am cel putin 3-4 care imi vin in minte (cu Papanash in frunte). Cum s-ar putea face? Sa dau Pm? [:)]



#33
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 23:44

a_iulia, noroc cu tine ca m-am lamurit cu gala. mie imi e drag de toate persoanele de pe froumul asta ca doar de aceea suntem o comunitate.   ( conexiunile sunt separate ) .

 

eu credeam ca  facem nominalizari pentru persoanele care ne-au "atins " anul asta cu ceva , cu un gand , cu o idee , cu un sentiment, cu o lectie pe care am invatat-o noi cei care ii nominalizam.


Editat de a_alinta, 30 decembrie 2013 - 23:48 .


#34
aschiutza

aschiutza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.422 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 23:50

de exemplu cum se nominalizeaza fetele de la umanitare. apoi ele nu au nevoie de o gala anume  pentru ca ele stiu ceea ce fac si sunt convinsa ca nu au nevoie de aplauze la scena deschisa,  iar cei care vor sa participe la un ajutor umanitar nu o vor face doar pentru ca altcineva  o face.

daca nu iti vine din suflet nu te convinge  gala laureatilor  sa faci un ajutor umanitor. plus ca mai sunt unii care inteleg prin ajutor umanitor nu sa oferi pestii ci undita cu care poti sa ii prinzi.

 

daca nu ati inteles sa ma mai intrebati odata, chiar nu vreau sa intelegeti gresit ceea ce vreau sa transmit.

 

Nu, fetele nu au nevoie de o gala anume. Dar poate noi astia care am vrea sa multumim unuia si altuia avem nevoie de acest subiect. Uneori se pierd multumirile printre raspunsurile altora, alteori nu iti vine sa tot intrerupi subiectele cu aprecierile tale cind nu ajuti cu ceva subiectul. Asta e o ocazie frumoasa ca la sfarsit de an sa stringem miinile (in mod simbolic) acelora care ne-au impresionat.

 

Prefer subiectul asta cu mult zmeurei- Bineinteles ca am citiva useri (putini, ii numar pe degetel de la o mina) care m-au dezamagit cu atitudinea lor, dar nu imi place sa ii dau la gazeta de perete (si nici nu cred ca ar schimba ceva in felul lor de a se comporta pe forum, deci efectul ar fi nul). In schimb multumirile venite din suflet fac bine tuturor [pk] .



#35
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 23:57

so, un subiect de multumiri si unul  de cerut scuze ar fi binevenit, nu-i asa?

 

cine vrea sa multumeasca sa o faca , cine vrea sa isi ceara scuze sa o faca si cine vrea sa spuna cine l-a invatat ceva anul asta pe DC  , ca de aia e gala ,  ceva ce  n-a stiut pana acuma sa o faca. 



#36
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 00:34

a_iulia, noroc cu tine ca m-am lamurit cu gala. mie imi e drag de toate persoanele de pe froumul asta ca doar de aceea suntem o comunitate. ( conexiunile sunt separate ) .

eu credeam ca facem nominalizari pentru persoanele care ne-au "atins " anul asta cu ceva , cu un gand , cu o idee , cu un sentiment, cu o lectie pe care am invatat-o noi cei care ii nominalizam.


In spiritul acestei idei, pe mine m-a atins Papanasha cu un shorici surpriza trimis prin barbata-meu via Rufus, via mama si mai ales fara sa stie barbatul, ca precis nu-l lua ...ea prinde podiumul meu.

#37
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 01:15

rufus , nu putem sa nominalizam nici oameni fara de care nu am putea exista. 

ii punem pe podium  pe cei  care ne-au  invatat  ceva  ce nu stiam!



#38
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 02:44

Si eu am foarte multe persoane dragi pe forum. Mi-e greu sa fac o lista...la o prima strigare as spune Andacos, Marius ( [flo2], stie el de ce), Laura25...Buflea, Vivi, Moderator et co.

 

Totusi pentru mine ar fi fost util si un topic in care sa ne putem cere scuze. Am dat cu bata-n balta de cateva ori, stiu cand, as vrea sa-mi cer scuze de la cateva persoane...am cel putin 3-4 care imi vin in minte (cu Papanash in frunte). Cum s-ar putea face? Sa dau Pm? [:)]

[:)]



#39
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.457 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 10:24

nu ma deranjeaza absolut nimic chiar nu stiu de ce tu crezi asta dar  imi cer scuze, acum am realizat ca si tu faci parte din aceea categorie si probabil ai luat-o personal. 

 

succes in continuare la nominalizari!

 

O da, fac parte din "aceea categorie" (din pacate intr-o foarte mica masura) si da, m-a deranjat ca nu ai tu loc de nominalizarile din acea categorie si am luat-o personal pentru ca abia am asteptat acest subiect sa o pot nominaliza pe Ralcat de 1000 de ori daca e nevoie si pentru ca am voie, d`aia ca asa vreau si asa simt, sa o nominalizez  impreuna cu celelalte fete care chiar au muncit enorm, enorm de mult sa duca bucuria si care inseamna pentru mine DC-ul. Pentru mine asta e DC-ul, esenta acestui forum, topicul din pod.

Si cred ca ai gresit subiectul, ar trebui sa scrii la zmeura, aici e vorba de altceva.


Editat de szivarvany, 31 decembrie 2013 - 10:26 .


#40
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 10:29

rufus , nu putem sa nominalizam nici oameni fara de care nu am putea exista. 

ii punem pe podium  pe cei  care ne-au  invatat  ceva  ce nu stiam!

 

 

Dar de unde fixatia asta cu invatatu'?




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -