Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Mai 2014 (Ciresele de Mai 2014) Cap. 12

gravidute ciresele mai sarcina

315 raspunsuri la acest subiect

#51
RalexHD

RalexHD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 980 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 16:32

Alinuzz,da! De la efort,stat in picioare,oboseala,sau pur si simplu nu te-ai odihnit bine. Ai grija si sa treaca cu No Spa!
Eu ma confrunt cu o stare neplacuta,un disconfort total,data de burtica, am senzatia ca imi pocneste burta la propriu de ce umflata este si asta de cateva zile.Chiar nu stiu cum sa gestionez problema.

#52
delyn

delyn

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 16:39

Buna burtici!

Bun venit burticilor noi! Sarcini la termen sa avem toate!

Lili iti doresc multa sanatate, restul o sa vina de la sine!

 

Eu am cam mancat zilele astea, azi dimineata m-am cantarit si mai am 1 kg in plus [batcap] deci in total 8,5 [batcap]

Eu de Rev fac un tiramisu ca e mai simplu si nush...poate mai face cineva ceva...

 

Am avut azi ceva intepaturi destul de puternice in burtica jos asa...am luat un no spa dar parca tot mai simt....vi s=a intamplat??

 

Am avut si eu vreo trei patru zile in continu de intepaturi asa inainte de Craciun, dar s-au ameliorat cu no spa. Si eu cred ca de la stat in picioare mult si de la oboseala. Eu am luat intr-o zi chiar doua no spa, statusem foarte mult timp in picioare si pe la cozi cu cumparaturile inainte de Craciun. Sanatate multa si stai in patut sa iti revii!



#53
Lorelaiii

Lorelaiii

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 415 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 16:56

Eu de Craciun am facut Kremsnit si cred ca o sa fac iar de Revelion ca ii place sotului mult. 

 

Intepaturi am si eu de vrea 3 zile dar trec cu no-spa. Bebe e foarte punctual, la fiecare 4 ore incepe joaca in burtica :)



#54
Adriana1302

Adriana1302

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.144 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 17:06

Buna fetelor!

 

Eu azi am avut morfologia de trimestrul 2. Nu pot sa zic ca a fost diferita de celelalte ecografii pe care le-am facut. La fiecare eco masoara tot ce poate. Am fi vrut sa-l vedem 4d dar a fost smecher si nu s-a lasat aratat. E pozitionat cu capul in jos si era cu spatele la sonda si isi si tinea manutele pe fata. Are 465 g si e tot mai mare cu o saptamana. O sa fie mai inalt. Ma bucur ca e totul bine, o sa-l vedem noi la urmatoarea eco.

Am incheiat un contract pentru celule stem pachetul clasic ca sa beneficiem de oferta. Sper sa nu avem nevoie de ele niciodata.

Eu nu pot lua haine fara sa probez. Desi avem invitatii sa mergem al revelion s-ar putea sa stam acasa. Si azi cu plimbarea facuta m-am trezit un durere de spate/burta. Am luat no spa si a trecut dar acum stau in pat.

 

Sa ne auzim cu bine!



#55
RalexHD

RalexHD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 980 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 17:13

Felicitari pentru morfo,Adriana! Si bebe al meu avea exact aceeasi greutate pe 20.12, cand am avut morfologia.

#56
Lorelaiii

Lorelaiii

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 415 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 18:44

Felicitari Adriana ! Ma bucur ca e totul bine, sper sa iti treaca si sa nu te mai doara spatele si burtica, asa ma chinui si eu de cateva zile si cred ca o sa stam acasa si noi de Rev.



#57
Sherry

Sherry

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 21:45

Salutare burtici! Si bine ati venit cele noi!
Eu sunt mai bine, dupa o saptamana la mama si soacra am ajuns si noi ieri acasa. Nu e nicaieri mai bine ca acasa:d
Noi mergem la o party de revelion, o sa fie interesant. Am o rochita noua, cu buline, in colturi si probabil o sa imi iau ceva gen colanti pe dedesubt. Voi avea ceva rosu - probabil chiloti - si bani la mine.
Ralex, te ungi cu ceva pe burtica?

#58
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 21:55

Felicitari Adriana pt morfologie!

Eu nu am intepaturi in burtica, am avut o singura data inainte de Craciun si au trecut repede. Nici arsuri stomacale, defapt nimic suparator, ma simt minunat  [:)]

Dupa Craciun am facut vre-o 3 zile pauza de mancaruri grele, am preparat sfecla rosie cu hrean, piureuri, sucuri de fructe si ne-am mai detoxifiat putin. Asa ca de Rev avem o prajitura mega ciocolatoasa, facuta de mine, preferata sotului, si un tort cumparat. O sa avem aperitive aranjate frumos pt copii, o friptura, de-astea... Si fructe, of course  [:)]



#59
RalexHD

RalexHD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 980 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 21:56

Salutare burtici! Si bine ati venit cele noi!
Eu sunt mai bine, dupa o saptamana la mama si soacra am ajuns si noi ieri acasa. Nu e nicaieri mai bine ca acasa:d
Noi mergem la o party de revelion, o sa fie interesant. Am o rochita noua, cu buline, in colturi si probabil o sa imi iau ceva gen colanti pe dedesubt. Voi avea ceva rosu - probabil chiloti - si bani la mine.
Ralex, te ungi cu ceva pe burtica?

Da,Sherry iti multumesc de intrebare! Cei drept ca nu sunt consecventa.

#60
RalexHD

RalexHD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 980 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 22:02

Super Didi,ce de bunatati!



Etichetat si cu gravidute, ciresele, mai, sarcina

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -