Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Mai 2014 (Ciresele de Mai 2014) Cap. 12

gravidute ciresele mai sarcina

315 raspunsuri la acest subiect

#21
Irva

Irva

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 09:26

Buna dimineata!

 

Lili, imi pare rau ca te-am scos din lista. Sper ca in anul ce vine sa aveti putere sa treceti mai usor peste asta si sa vina un nou bebe care sa va aduca bucurie!



#22
Irva

Irva

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 09:30

Ralex, abdomenul ala e de mult uitat! Ai vazut ce forme rotunjoare am in poza 2?



#23
sill

sill

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.275 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 09:53

Buna fetelor ..

Bun venit fetelor noi!

Lilil un an nou mai bun iti doresc ...

Astazi trebuie si eu sa caut o rochita de revelion , desi eu am luat una de la Zara dar e o culoare inchisa si nu imi place am zis sa o iau in caz ca nu gasesc altceva ..dar astazi o sa incerc sa caut ceva ....Eu astept morfologiaa pe 2 ian , iar baietelul meu se misca intr-o veselie acum .. [bib]



#24
sill

sill

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.275 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 09:56

Fetelor cum mai stati cu kg ? eu am luat 3 pana acum , dar ma umflu foarte tare ....nici nu stiu ce pantofi sa port de revelion ca o sa am picioarele ca o gogoasa daca stau cu ele atarnate la masa ..



#25
RalexHD

RalexHD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 980 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 09:58

Ralex, abdomenul ala e de mult uitat! Ai vazut ce forme rotunjoare am in poza 2?

Ralex, abdomenul ala e de mult uitat! Ai vazut ce forme rotunjoare am in poza 2?


Poza 2 este after,adica cu bebe. O sa vezi ca peste cativa ani o sa-ti fie dor de formele din poza,o sa vina momentul cand te va cuprinde nostalgia.

#26
RalexHD

RalexHD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 980 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 10:07

La mine s-au cam pus 6, am recuperat si ce nu pusesem in primul trimestru jumatate de sarcina. Nu pot spune ca sunt vizibile fiind exagerat de slaba inainte,insa burtica s-a marit mult si este foarte proeminenta,in rest inca incap in blugii vechi..La prima sarcina am pus 20 de kg,acum vreau 10-12 si-mi doresc sa si raman cu cateva.

#27
mishutza

mishutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.076 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 10:59

Neata, fetelor.

Lili, iti doresc multa putere sa treci peste tragedia asta, sa poti sa te refaci si fizic si psihic, sa ai puterea sa o iei de la capat si sa iti tii la anul bebelusul sanatos in brate. Te strang tare, tare.



#28
delyn

delyn

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 11:06

Buna fetelor! Si eu tot 6 kg am pana acum:( dar ma incurajez cu gandul ca o sa le dau jos repede dupa ce vine bebe. De la H & M mi-am luat si eu blugi cu burtica si sunt foarte multumita de ei, dar cu privire la celelalte haine intr-adevar nu prea au. Am auzit ca mai sunt cateva magazine unde mai au hainute de gravida dar inca nu am ajuns, Rococo si C & A. Va aud vorbind de arsuri, eu inca nu am, poate ca e prea devreme ca abia am intrat in saptamana 20, sper sa scap:) Va pup si anul ce vine sa ne aduca sarcini usoare si la termen si toti bebeii sanatosi!



#29
mishutza

mishutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.076 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 11:07

Bun venit fetelor noi si fetelor vorbarete, a fost placut sa mai citesc si alte fete decat cele care scriu zilnic.

Eu am avut cred cel mai frumos Craciun de pana acum, nu am facut nimic altfel fata de alti ani, casa plina a fost mereu, dar bebelusul din burtica schimba tot.

Ca vorbiti de haine, de la H & M am si eu o singura bluzuta, dar cum sunt mica onport linistita ca rochie. Am fost a treia zi de Craciun in C & A si cum totul era la reducere mi.am luat bluziteptvtantele grasute, bluzite rochite adica. Eu nu mai suport blugii, mai ales daca trebuie sa stau jos pe undeva. Si apoi am gasut si o rochita pe care o iubesc in .tkmaxx, numai buna de revelion, nu e de gravida, dar incape burta frumos in ea. cand am ramas gravida am zis ca ma abtin de cumparat multe haine, ca nu are rost, si acum nu ma mai pot oprii.

 Adriana, nu poi cumpara online hainute si trimite inapoi daca nu iti sunt bune?



#30
delyn

delyn

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 11:14

Irva, tu te ocupi de listuta? Ce trebuie sa fac sa apar si eu in ea?





Etichetat si cu gravidute, ciresele, mai, sarcina

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -