Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Relatie care se va sfarsi rau

relatii

51 raspunsuri la acest subiect

#1
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 19 decembrie 2013 - 08:03

  Sora mea , de 25 ani , a inceput de vreo doua luni o relatie . De la bun inceput eu nu am afost de acord . Suntem 3 surori din care eu sunt mijlocia . Cu cea mare nu m-am inteles niciodata si vorbim doar ce e necesar sau ne vedem cand e ceva important dar cu asta mica am avut o relatie de prietenie si am discutat mereu despre ce se intampla in vietile noastre . 

    Sa intelegeti de ce nu sunt de acord :  1 nu a muncit o zi in cei 28 ani cat are 

                                                                  2 a facut puscarie 

                                                                  3 a fost sau este insurat caci am inteles ca abia acum divorteaza 

                                                                  4 nu o lasa pe sormea nici la baie singura pe motiv ca se plictiseste 

                                                                   5 nu e responsabil deloc in fapt s-a urcat la volan fara permis cand                                                                  eram eu si bebe in masina iar cand i-am zis sa opreasca s-a suparat

                                                                   6 nu ii place nici o mancare facuta de mine sau mama  

                                                                   7 are 2 copii sau 1 caci am inteles ca o fata nu e a lui . 

    Sunt mult mai multe care le face si cum se comporta . 

    Am avut un tata care ne batea si nu il interesa soarta noastra iar dupa ce mama a divortat am inceput sa avem o relatie de prietenie in care discutam tot ( ma refer la mama si sora mica ) . Nu stiu cum sa ii spun mamei tot ce se intampla in viata surorii mele si cum sa o fac pe sora mea sa isi de a seama ce viitor o asteapta . 

     Am uitat sa specific ca s-au si mutat impreuna desi nu aveau decat 2 saptamani de relatie .



#2
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.190 mesaje

Postat 19 decembrie 2013 - 10:09

Hmmm.... pai cu asa carte de vizita, nici eu nu as fi de acord cu o asemenea relatie...

Numai ca, din pacate, nu stiu daca sora ta va tine cont de ce spui tu, si cred ca va trebui sa-si dea seama singura de calitatea omului in cauza...

TRebuie doar sa fii alaturi de ea...

Cati ani are? (sora ta)



#3
giulia71

giulia71

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.182 mesaje

Postat 19 decembrie 2013 - 10:26

Poate tu esti bine intentionata, insa sora ta este majora si vaccinata. Banuiesc ca isi va asuma 100% resposabilitatea daca se va implica in aceasta relatie.

 

Las-o sa isi consume aceasta relatie si sa decida ea daca e ceea ce isi doreste de la un barbat, de la viata.

 

Eu as sta deoparte. Uneori e mai bine sa ne vedem de viata noastra.



#4
crystall

crystall

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 478 mesaje

Postat 19 decembrie 2013 - 11:10

Dar ei cum s-au mutat impreuna? De unde au suficienti bani, daca el nu munceste?



#5
Ginger01

Ginger01

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 888 mesaje

Postat 19 decembrie 2013 - 11:54

Din pacate (si din exerienta) eu cred ca , pana nu v-a realiza ea ca nu e bine ce face nu il v-a lasa...ba dimpotriva, vei deveni tu dusmanul daca vei insista sa-l lase....la mine asa s-a intamplat...



#6
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 19 decembrie 2013 - 16:58

Dar ei cum s-au mutat impreuna? De unde au suficienti bani, daca el nu munceste?

Le trimite mama lui , asa am inteles plus ca mai vin la mama si pleaca incarcati . 

Eu incerc sa am rabdare dar pe zi ce trece tot aud cate o minunatie pe care a facut-o si imi vine sa fug in lumea mea . Doar ca eu stau la mama si nu am unde pleca



#7
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 20 decembrie 2013 - 08:58

 . 

Eu incerc sa am rabdare dar pe zi ce trece tot aud cate o minunatie pe care a facut-o si imi vine sa fug in lumea mea .

Nu intzeleg cum aidca incerci sa ai rabdare...si daca tzi-o pierzi,ce ai sa faci?Sari la jugulara lui,a ei?

 

Te intzeleg ca-tzi faci griji...insa decizia apartzine doar surorii tale.Pina cind nu va hotari ea sa puna capat...tu nu esti decit spectator.Ideal e sa ramii la stadiul de spectator adica.

 

Dana



#8
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 20 decembrie 2013 - 09:01

Nu am citit nicaieri cum ca sora ta ar avea copii...deci daca nici copii nu are ,chiar ca nu face decit sa-si traisca viatza,sa acumuleze experientza,chiar daca experientza asta se dovedeste a fi negativa,in final.

 

Dana



#9
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 20 decembrie 2013 - 09:17

Parerea mea e ca nimeni nu poate desparti doi oameni care se iubesc.

La urma urmei, nu tu ai o relatie cu el, ci sora ta. Asa ca ingrijorarile tale nu fac decat sa-ti indeparteze sora de tine.

Mie mi-ar displacea profund sa se bage cineva din famile (sau nu) in viata mea personala.

 

Este viata ei si, atata timp cat nu afecteaza calitatea vietii tale, stai deoparte.



#10
dyanaM

dyanaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 20 decembrie 2013 - 17:42

Ei tot aduc discutia de copii , si de asta stau stresata . Si ca sa intelegeti , imi cunosc sora foarte bine , daca intra in vreo bele sau are vreo problema la mine apeleaza . Mi-e frica ca ei nu se gandesc la faptul ca daca apare un copil viata se va complica .




Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -