Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce nu vor femeile sa primeasca de Craciun

craciun

30 raspunsuri la acest subiect

#21
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 13:50

Pentru ca ori eu folosesc alte branduri, ori sint chestii pe care eu nu le folosesc niciodata, ca aceasta creme aurio-bronzanta, sau spuma de baie (eu fac dus tot timpul), sau nu stiu ce chestie de depilat cind eu am aparatul meu pe care il folosesc si tot asa. Mi-e si rusine sa le dau "cadou" la rundul meu ca mi se par complet inutile.

 

A, deci e vorba de faptul ca nu iti folosesc. Dar nu ai ceva cu "gift set"ul in sine. Adica eu stiam sigura ca persoana in cauza se va bucura de toate [:)]

 

Am inteles acum la ce te referi.

Si da, majoritatea seturilor au si chestii de umplutura.



#22
Copil72

Copil72

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 13:53

Urăsc cadourile care sunt cumparate in graba si nu mi sunt direct adresate,sa se observe ca persoana respectiva s a gândit la mine cand le cumpara,si nu la cum sa scape mai repede de chinul cumpărăturilor.

La categoria ce cadouri nu mi plac intra,Binenteles,tot ce tine de bucătărie si casa,cadou seturi,lenjerie intima(prefer sa mi aleg personal),farduri si creme.Consider ca tine de femeie sa si le achizitioneze.



#23
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 13:57

cam dificil sa iti faca omul un cadou atunci :)))))))

eu azi merg la cumparaturi pt cadouri de craciun....



#24
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 13:57

Da, si pe acelasi principiu nu imi place sa fiu intrebata ce-mi doresc.



#25
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 14:04

A, deci e vorba de faptul ca nu iti folosesc. Dar nu ai ceva cu "gift set"ul in sine. Adica eu stiam sigura ca persoana in cauza se va bucura de toate [:)]

 

Am inteles acum la ce te referi.

Si da, majoritatea seturilor au si chestii de umplutura.

Nu, n-am nimic cu gift seturile, chiar unele arata bine la prima vedere, dar mie mi se par inutile, sa-ti spun sincer cind primesc asa ceva nici macar nu ma mai uit ce contin, il pun deoparte sa-l dau la un secret santa sau ceva similar. Si da, ai dreptate ca sint destule persoane care apreciaza asa ceva si nu e nimic rau in asta. E doar piticul pe creierul meu [batcap] .



#26
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 14:17

Chiar acum i-am luat fratelui meu un suport cu o sticluta de whisky. Suportul e o motocicleta BMW (care arata ft fain; se poate folosi ca si decor, nu numai ca suport). Lui ii plac masinile si motocicletele in miniatura, asa ca sigur va fi ft incantat de cadou. Mai aveau si masini (de epoca) pe post de suport. Iar pt vin aveau suporturi diverse si ft haioase (metalice, in forma de cosar, pisica, soarece, vapor....includ si o sticla de vin); asa un suport i-am luat sotului (el nu vrea cadou  de Craciun, dar daca ii iau  o sticla de vin bun nu se supara).



#27
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 14:18

Si eu urasc sa primesc cadouri pentru bucatarie. Daca ati sti cate oale, balante de bucat, tavi, seturi de pahare am primit pentru diverse evenimente... Noroc ca sotul meu a inteles mesajul si nu ofera nimic de genul. 

Nu imi place sa primesc bijuterii fantezie, eu mai port, dar sunt f putine care imi plac.

Gift seturile imi plac, daca sunt de ceva firma, oricare, dar nu seturi de chinezi. [:I]

Iar cardurile alea cadou de la diverse magazine, imi plac, asa aleg ce vreau eu.



#28
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 14:25

Aici sunt seturi dragute care contin parfumuri de ex . Eu stiu ce-i place cumnatei mele (ca si parfum, pt ca ii cumpar mereu de aici..sunt mai ieftine ca in Romania si sunt originale), asa ca nu se supara daca ii iau un astfel de set.



#29
J.D.

J.D.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.575 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 16:16

o, da gift seturile cu sampon sau gel de dus si sapun sunt odioase! prefer o cutie de bomboane in loc de asa ceva. norocul meu e ca nu am de la cine primi asemenea chestii.

 

eu nu cred ca toti se gandesc sau depun efort atunci cand aleg un cadou. atuni cand primesti de exemplu o camasa de noapte cu 4 numere mai mare. persoana in cauza stiind clar ca nu folosesti asa ceva si mai ales ca nu e masura corecta.



#30
J.D.

J.D.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.575 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 16:18

parfumul e ok cand stii clar ce marca ii place persoanei. altfel nu.

 

sotul meu este super priceput la cadouri, totdeauna imi cumpara lucruri pe care mi le doresc - le scrie in carnetel atunci cand ii arat ceva - si imi face si surprize. niciodata nu am fost dezamagita. el mi-a facut cele mai frumoase cadouri.





Etichetat si cu craciun

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -