Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Martie 2014 (Ghiocei de Martie 2014) - Cap.22


474 raspunsuri la acest subiect

#21
ana2014

ana2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 532 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 10:14

neatza fetele...

 

v am citit dar n am mai avut timp sa scriu ca s a desc.laptopul ...si aseara am fost pe la niste prieteni in vizita...ieri mai toata ziua m a durut burtica, dar durere nu ca de ciclu, ci ca de ligamente, ca de uter...nu stiu sa explic, oricum aseara cand sa ma imbrac sa iesim, surpriza...considerabil mai mare burticutzu....deci cred ca  s a intins uterul, de asta ma durea si in  zona cezarienei.....cert este ca bodyul meu preferat am vazut de dimii ca ma strange...ar trebui deschis....

 

easy - asteptam vesti bune,...ca ai terminat si esti ok....

 

baby - ne e dor de tine.... [fal]



#22
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 10:15

Neata fetelor!
Si bebelinul meu sta peste tot dar mai mult la etaj. Si se face ghem , ghem, ca am zis ca am contractii, dar era tare doar o portiune mica si o data, cred ca era cu spatele , ca simteam tare, ceva luuuung. Imi era si frica sa apas. Oricum pe moment m-am speriat tare, nu am avut niciodata burta atat de inalta si deformata.
Eu azi iar am zi plina, ultima curatenie inainte de plecare, spalat pe cap (chinul maxim), si maine dimineata la 5 o întindem, avionul il avem la.8:45 dar trebuie sa ajungem mai devreme sa facem si un mic shopping la duty free :)).

Editat de AlexBzg, 09 decembrie 2013 - 10:16 .


#23
Sim_agn

Sim_agn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.567 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 10:21

Si eu il simpt pe bebelus mai mult in partea inferioara a abdomenului, sub buric.

Drum bun Alex!!! Este prima oara cand nu mergem de Craciun acasa :( Mi-a fost teama de drumul cu masina din Bucuresti...

#24
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 10:30

Merci Sim, eu sunt obisnuita cu masina, ma simt bine, nu ma doare nimic. Si aici am mers cam 400 km intr-o zi. Dar pana acasa, de la aeroport, o sa luam trenul. Asa ca o sa fie si mai bine. Mie imi e frica de avion, cu cat zbor mai mult, cu atat sunt mai isterica si panicata si am avut doar zboruri ok. Nu stiu de ce-s asa nebuna. Iar acum cu bebe mic in burtica, sunt stresata rau cred ca o sa plang tot drumul, sper sa nu fac vreun atac de panica :(.

#25
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 10:34

M-am cantarit si eu azi-dimineata, stau bine, exact cum mi-am propus, iau cam 500g pe saptamana ca si medie. In Ro mi-am lasat o marja de eroare cu atatea mancare prin jurul meu, am.zis ca sa iau cam 3 kg, in 4 saptamani cat stam :)). Sa vedem daca reusesc sa ma mentin.

#26
easytry

easytry

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.964 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 10:34

neata, analizele au iesit mai bine, hemoglobina a crescut de la 7 la 9, intervalul OK fiind 11-13. Azi noapte m-am trezit sa merg la pp, am apucat sa fac, m-am ridicat in picioare si am avut un episod de lesin, din fericire m-am sprijinit de faianta rece si mi-am mai revenit, bine ca nu am cazut sa imi sparg ceva....m-am asezat dupa ce mi-am revenit pe o bancuta, asist erau treze dar

#27
easytry

easytry

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.964 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 10:38

nu aveam forta sa strig, erau la peste 30 m de mine, am stat pe o bancuta sa imi revin cu picioarele in sus, cand mi-am mai revenit putin am alergat in camera, abia am trecut de usa si noroc ca am simtit ca iar ma ia, m-am prabusit in pat si am adormit

#28
easytry

easytry

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.964 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 10:40

azi cand mi-au luat analize iar mi s-a facut rau dar noroc ca eram deja in pat. Sper acum sa am noroc sa gaseasca o sala unde sa imi faca chiuretaj, nu mai rezist sa imi faca fara anestezie....acum astept poate ma cheama....daca nu gaseste cred ca mai stau o zi

#29
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 10:41

Ai grija Easy cu lesinurile astea. Dupa cum ai spus si tu, ele in sine, nu-s periculoase, dar mai cazi, mai patesti ceva Doamne -fereste! Pana iti trec ametelile, incearca sa te duci insotita la baie, e mai bine.

#30
easytry

easytry

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.964 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 10:43

banuiesc ca daca ajung acasa imi mai revin....dar trebuie sa fim siguri ca nu exista aderente care sa se infecteze si sa strice si mai mult....


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -