Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Februarie 2014 (Bulgarasi de Februarie 2014) Cap 4

nastere februarie

259 raspunsuri la acest subiect

#11
Aurora14

Aurora14

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 93 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 17:56

Nu ai pentru ce Crisicar. Cred ca pentru toat este o corvoada. [batcap]  Sotul rade de mine zice ca o sa imi puna o oglinda pe papuci de casa , pentru a mi-o mai vedea  [soricel]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]



#12
crisicar

crisicar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 504 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 18:00

Buna asta cu oglinda :)) dar nu cred ca mi-ar ajunge [smulgpar] Cred ca imi trebuie una maaaare. Am una mare pe perete in hol. Ce-ar fi sa ma vezi pe acolo "cracanata" [alcool]  [soricel]



#13
Aurora14

Aurora14

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 93 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 18:04

Cred ca trebuie una macar cat ambii papuci pentru o oarecare vizualizare [batcap] .  si asta e o idee eu am la usa de la baie si pe interiosr si pe exterior. Deci avem unde ne cracana de acu  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]



#14
crisicar

crisicar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 504 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 18:10

Aaa, pai Aurora, deja esti privilegiata ca ai oglinda pe usa de la baie. Acolo nu te stie nimeni [pk]



#15
Geluk

Geluk

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 18:51

Buna fetelor.

Sa avem un capitol linistit!

Vai ce am ras. Imi imaginez toate burtile cracite in fata oglinzilor cu aparatele de ras in mana. Ce epilat? Se numeste ras. Nu folosim spuma de ras dar tot aia e. [:-)))]

Nici eu nu o mai vad desi a devenit o grasana [fal]  si folosesc tot o oglinda mare care o tin ascunsa sub pat. Doar strig"sa nu urcati pana nu va zic eu"si acolo stau mai mult de o ora. Mai cu penseta mai cu lama le dau de cap dar dupa proces trebuie neaparat sa ma culc ca-s obosita maxim.

Una peste alta, am ajuns acasa. In avion a fost un cosmar. Nu m-am putut bucura nici de norii spumosi, nici de soarele puternic. deabia asteptam sa simt pamant sub picioare. Numai cu ochii pe aripa avionului am stat si imi veneau in cap tot felul de prostii. Uff, am ajuns cu bine acasa.

Nu am gasit unde ai scris Aurora. Inteleg ca va ganditi sa va mutati?  Eu zic ca ar fii extraodinar de bine pentru bb dar mai intai de toate parintii sa fie fericiti si impacati. Si pana la urma in tara ta te poti mereu intoarce.

Felis ma trezeste acum de cateva ori pe noapte si misca in asa fel ca am impresia ca mi pleaca burta. Si mai scot si tot felul de sunete.Ma sperie pur si simplu.

Azi am avut burta tare si am citit multe dar se pare ca daca nu am dureri, sangerari sau altele de genul nu i problema. Cred ca de 20 de ori mi s-a intarit burta azi. Nu tinea mult dar sigur nu a avut nici o legatura cu oboseala pt ca nu am facut nimic azi.

Luni merg sa ascult inimioara si sa verific tensiunea. sper sa fie bine.

Va pup



#16
Florentina_C

Florentina_C

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.051 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 19:12

Geluk, si mie mi s-a intarit de multe ori burtica astazi...nu ma durea sau altceva dar o simteam tare tare. Cred ca bebei isi fac loc acolo. Plus ca aseara pt prima data m-a durut spatele de nu am putut dormii...ma durea ceva mai susu, cam pe la rinichi...sper doar sa nu aiba legatura cu infectia mea urinara. Am luat un no spa si au incetat durerile si burtica tare. Tot in premiera astazi m-a durut piciorul stang, ma mai lasa cu masaj dar a fost tare ciudat. Oare ce  se intampla? [batcap]



#17
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 01 decembrie 2013 - 16:34

Buna fetelor!

Aricioaica ma bucur ca ti-a fost de folos pontul meu si eu l-am citit la alt forum. [pup]

Eu am fost joi la eco la 28 saptamani bebe cantareste 1300g. un grasun dar e perfect la mijloc in grafic, in rest deja s-a intors cu capul in jos, nu mai are circulara de cordon si a ramas tot baiat adica nu s-a schimbat [balcon] . Eu eram in dubii, daca nu a vazut bine si eu cumparasem haine albastre [batcap] . [fri]



#18
Aurora14

Aurora14

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 93 mesaje

Postat 01 decembrie 2013 - 17:30

Buna Mary, felicitari pentru grasunel, [il] sa primiti de fiecare data numai vesti bune si sa ai o sarcina usoara in continuare.  [flo2]

Imi explici si mie te rog, cum ai pus chestia aia de la subsol cu burtica si saptamana de sarcina, ca as vrea sa imi pun si eu , dar nu stiu cum [help]



#19
Florentina_C

Florentina_C

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.051 mesaje

Postat 01 decembrie 2013 - 20:43

Buna Mary, felicitari pentru grasunel, [il] sa primiti de fiecare data numai vesti bune si sa ai o sarcina usoara in continuare.  [flo2]

Imi explici si mie te rog, cum ai pus chestia aia de la subsol cu burtica si saptamana de sarcina, ca as vrea sa imi pun si eu , dar nu stiu cum [help]

Aurora, ca sa iti pui semnatura apesi pe numele tau, sus de tot in drepta, alegi setarile mele, apoi Forums Settings si in stanga alegi Semnatura. Acolo o editezi cum vrei tu...ai fetele zambarete sau imaginea cu o gravida cum am eu si scrii ce vrei acolo. Ideea e ca in fiecare saptamana o sa trebuiasca sa schimbi nr saptamanii in care esti k nu se schimba automat. Bafta. Sper ca m-am facut inteleasa , daca nu astept intrebari! pup  [flo2] 



#20
Florentina_C

Florentina_C

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.051 mesaje

Postat 01 decembrie 2013 - 20:45

Felicitari MaryM85! Numai vesti bune. Eu merg maine la ecograf, sper sa il gasesc pe medic ca saptamana trecuta era in concediu. Abia astept sa vad cat cantareste si piticul meu, eu sper sa primesc si vestea ca s-a intors desi sunt in dubii. Marti implinim si noi 28 de saptamani!

Seara frumoasa! Pupici!





Etichetat si cu nastere februarie

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -