Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

hand made


43 raspunsuri la acest subiect

#1
ioanaa28

ioanaa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 801 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 23:19

Dupa vreo trei luni de alergat intre acte, pensule si copii, deschid, in sfarsit, Magazinul Atelier.

Eu pictez icoane pe lemn,dar si pe sticla si am decorat si personalizat alte obiecte de sticla, ceramica, lemn. Nu am timp sa fac cate as vrea si poate nici nu e bine sa fac prea multe, asa ca sunt in cautare de colaboratori.

Stiu ca sunt multe mamici talentate, ce lucreaza diverse obiecte intre schimbatul a doua scutece.

Ma intereseaza  articole hand made, in special categoriile ce nu se gasesc inca in magazinul meu.

Contactati-ma pe mail, magazinul.atelier@yahoo.com  .

 



#2
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 00:18

Magazinul tau handmade este....? 

In prezent exista hai sa zicem o actiune pe DC prin care se incearca promovarea produselor romanesti in general si a celor produse de membrii DC in special.

 

Deci...



#3
alina_satena

alina_satena

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.502 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 11:01

Dupa vreo trei luni de alergat intre acte, pensule si copii, deschid, in sfarsit, Magazinul Atelier.

Eu pictez icoane pe lemn,dar si pe sticla si am decorat si personalizat alte obiecte de sticla, ceramica, lemn. Nu am timp sa fac cate as vrea si poate nici nu e bine sa fac prea multe, asa ca sunt in cautare de colaboratori.

Stiu ca sunt multe mamici talentate, ce lucreaza diverse obiecte intre schimbatul a doua scutece.

Ma intereseaza  articole hand made, in special categoriile ce nu se gasesc inca in magazinul meu.

Contactati-ma pe mail, magazinul.atelier@yahoo.com  .

Buna,

Ioana as dori mai multe detalii despre magazinul tau si e produse am putea lasa in magazin.

Daca se pot da mai multe detalii ar fi perfect.



#4
ioanaa28

ioanaa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 801 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 13:56

Ma gandeam dupa ce am postat aseara, ca poate voi fi trasa de urechi ca mi-as face publicitate.Daca e ok o astfel de colaborarae, sa detaliez...

Eu sunt iconograf de meserie,cu diploma si cursuri de specializare, mai exact pictez icoane pe lemn. Am facut si liceu de arte plastice, adica cam de toate...

Acum, am un spatiu comercial,  unde m-am gandit acum ceva timp sa-mi fac atelier, fiindca acasa am prea multe ajutoare...

Apoi m-am gandit sa fac si un spatiu de expozitie si vanzare....asa s-a nascut Magazinul Atelier. Asa se numeste.

La PFA-ul pe care il aveam dejat am adaugat niste coduri CAEN, poate va amintiti ca am cerut indrumare si pe aici, apoi multe alte hartogarii, acum lucrez inca la contabilitate si imi cam prind nasul.

 

In magazin, am expus pe langa icoanele pe lemn, icoane pe sticla, platouri si sticle pictate, seturi de pahare, ceramica pictata, adica vaze,vase, ghivece, si obiecte de lemn pictat, gen tavi, suport creioane sau servetele,casete de bijuterii, decorate de mine.

 

Am mai gasit colaboratori in imprejurimi, o fosta colega de facultate,membra UAP, imi aduce picturi pe panza, un alt prieten ceramist, diverse obiecte si lucrari de modelaj,chiar si bijuterii, o doamna face aranjamente florale foarte frumoase doar din lemn si flori uscate....

 

Sa nu uit, locuiesc in Blaj, judetul Alba, un mic oras municipiu foarte frumos si un centru important de cultura, istorie, traditii, credinta...Va invit sa-l vizitati cand aveti ocazia, veti ramane surprinsi...

 

Sa revin la magazin, panoul meu publicitar spune asa.".cadouri hand made, unicat si personalizate". Deci ma gandeam ca sunt multe alte obiecte de genul acesta care imi lipsesc, si in teorie mi-ar placea sa le fac, dar nu am timp, si nici nu e benefic sa ma intind pe prea multe ateliere...Asa ca, acum ma intereseaza

bijuterii

haine si hainute crosetate sau tricotate

obiecte de lemn sculpate sau pictate

papusi sau alte jucarii hand made

ii sau alte haine traditionale

diverse aranjamente de decor

 

lista poate fi lunga...mai completati voi.

Ideea e ca le-as putea gasi si prin furnizori de la te miri ce firma. Dar, eu as vrea obiectul x facut de persoana y, chiar de mana, daca se poate unicat, nu chestii de serie sau pseudo hand made.

 

Nu stiu daca o sa mearga, Comunitatea noastra e mica si din pacate Blajul nu e inca intr-un circuit turistic important, dar eu vreau sa incerc.Deci nu ma intereseaza multe obiecte, si nici ff scumpe, in prima faza...

Inca nu m-am lamurit nici pe partea de contabilitate, deocamdata la ce fac eu, intocmesc procese verbale de fabricatie. Achizitie fac cu factura de la firme si borderou de achizitie de la persoane fizice.Daca e cineva ce stie mai multe in contabilitate pe domeniul asta rog sa ma contacteze. Oare regim de consignatie mai exista in comert la noi, stie cineva? Poate ar fi mai usor asa la achizitie...

 

Si voi face si o pagina facebook, desi nu sunt fan ,dar se pare ca nu se poate fara...

Si tocmai incepe perioada cadourilor, nimai buna pentru teste de piata...

Astept intrebari... sugestii..oferte..


Editat de ioanaa28, 27 noiembrie 2013 - 14:00 .


#5
IrimiaF

IrimiaF

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 14:26

Am vrut sa-ti trimit cateva fotografii cu obiecte lucrate de mine, dar adresa de e-mail nu e buna... Vrei s-o mai scrii o data?



#6
ioanaa28

ioanaa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 801 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 22:31

Am vrut sa-ti trimit cateva fotografii cu obiecte lucrate de mine, dar adresa de e-mail nu e buna... Vrei s-o mai scrii o data?

ar trebui sa mearga...mai scriu o data adresa

magazinul.atelier@yahoo.com

Daca nu reusesti trimite pe 

ioananov@yahoo.com



#7
ana_25

ana_25

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.382 mesaje

Postat 24 ianuarie 2014 - 17:22

Si eu am incercat sa-ti trimit cateva poze cu accesorii facute de mine ,dar nu a mers nici una dintre adrese. [:-/] https://picasaweb.go...76702/Accesorii aici sunt cateva dintre ele.  [:)]  [flo2]



#8
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.449 mesaje

Postat 24 ianuarie 2014 - 17:26

Si eu am incercat sa-ti trimit cateva poze cu accesorii facute de mine ,dar nu a mers nici una dintre adrese. [:-/] https://picasaweb.go...76702/Accesorii aici sunt cateva dintre ele.  [:)]  [flo2]

Sunt minunate [flo] [bis]

Le voi arata diseara fetitei mele, ea e mare meshter si sigur se va bucura sa se inspire. Bine, le face asa la nivel de clasa a 3-a [il] 



#9
ana_25

ana_25

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.382 mesaje

Postat 25 ianuarie 2014 - 09:53

Sunt minunate [flo] [bis]

Le voi arata diseara fetitei mele, ea e mare meshter si sigur se va bucura sa se inspire. Bine, le face asa la nivel de clasa a 3-a [il] 

Multumesc  [flo2]



#10
ana_25

ana_25

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.382 mesaje

Postat 25 ianuarie 2014 - 12:37

Magazinul tau handmade este....? 

In prezent exista hai sa zicem o actiune pe DC prin care se incearca promovarea produselor romanesti in general si a celor produse de membrii DC in special.

 

Deci...

Unde ??  [:)]




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -