Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 101

fiv medlife albu

361 raspunsuri la acest subiect

#51
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 13:35

Buna. A venit iarna :). Daca n-ar fi frig rau si vant, mi-ar super placea :)))
Nu am nici un simptom :( , nimic, doar o vaga durere de sani, atat :(
Tot acasa, de luni incolo merg la job. Pana atunci sper sa ma odihnesc cat de cat :)
Tu cum esti? Sa ai grija de burtica pe frigul asta :)

Editat de NicNic, 27 noiembrie 2013 - 13:36 .


#52
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 13:50

Buna tuturor! :) Mai tirziu si eu ca abia acum am reusit sa ma eliberez. E atit de frumos afara intr-adevar!
NicNic ai mare dreptate ,forumul functioneaza ca un grup de suport si datorita celor de aici am reusit sa depasim fiecare momente dureroase cum nu credeam ca e posibil :). Dar am avut si lacrimi de bucurie atunci cind una dintre noi a reusit in sfirsit...vom fi mereu aici si chiar daca fizic nu ne vom cunoaste vreodata suntem mai aoropiate un suferinta decit ne sunt oameni oe care ii stim de o viata. Atunci cind eram un focuri si aflam despre foliculi, hormoni, embrionasi voua ma gindeam sa va spun prima oara nici mamei sau prietenilior apropiati.Si poate ca nu intotdeauna pot intra sa scriu mai mult ori poate nu totdeauna gasesc cuvintele potrivite dar citesc mereu sufar sau ma bucur alaturi de voi.
Lavinia doamna speciala iti doresc tot binele din lume, sa privesti intotdeauna inainte in viitor si sa nu iti pierzi increderea in sansa ta! Vei reusi asa cum vom reusi toate intr-o forma sau alta

#53
camcris

camcris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 14:02

Buna. A venit iarna :). Daca n-ar fi frig rau si vant, mi-ar super placea :)))
Nu am nici un simptom :( , nimic, doar o vaga durere de sani, atat :(
Tot acasa, de luni incolo merg la job. Pana atunci sper sa ma odihnesc cat de cat :)
Tu cum esti? Sa ai grija de burtica pe frigul asta :)

sunt bine, bb a avut ceva activitate azi, l am simtit destul de bine, acum este la somn de pranz  [:D]  cred

am grija de burtica pe frigul asta, sunt foarte bine imbracata si eu tot ca, cineva de aici trec neobservata peste tot, poate ma observa si pe mine lumea la 7 luni  [:)]  acum suntem micuti dar ne facem noi mari, am primi observatie de la dr.ca am luat putin in greutate doar 2,500 .... [soricel]


Editat de camcris, 27 noiembrie 2013 - 14:05 .


#54
amargar

amargar

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 186 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 14:05

Nic nic am fost. Dar m au programat la eco abia pe 20 dec , 14 sapt ar fi atunci. Noroc ca am facut eco in rom la 8 sapt ca in baza astora... Astept sa ma sune moasa pt programare ca ea iti da analizele de sange, din nou noroc ca le am facute pe majoritatea in rom. Mai imi tb doar dublu test sau triplul test pr primul trimestru.

#55
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 14:08

Hehe :)
Lasa ca va faceti voi mari, si sa vedeti atunci :))))

Loli asa e, aici ne gasim sprijinul :)
Si da, aici dam prima data de cele mai multe ori, si vestile bune, dar si cele mai putin bune :)

Si cum ne-am mai cunoscut parte din noi pana acum, o mai facem si alta data. Important e sa gasim acea zi si ora convenabila pt toate :)

Doamne ajuta la cat mai multi bebeluti :)

#56
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 14:25

Amargar o sa fie bine :)
Pe 20 dec???? Ce departe !!! Chiar ca te-au programat tarziu !! Ce ciudati !!!
De fapt nici nu stii cum e mai bine :))
Sa fiti voi sanatosi si sa ajungeti cu bine la termen :)
Deci pe 20 aflam de e bebel sau bebeluta :)
Doamne ajuta !

#57
annutza0

annutza0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 668 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 14:30

Imi pare rau Lavinia pentru ce s-a intamplat!

Sper sa treci peste asta si sa mergi mai departe, si cat mai repede sa ti se implineasca dorinta!



#58
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 15:08

Buna fetelor!

Si eu ma bucur ca am descoperit acest forum. Am ajuns aici cautand informatii despre " FIV cu Dragos Albu". De Dr. Albu a auzit sotul cand a venit la Grivita sa-si faca cariotipul, a aflat ca exista o echipa condusa de d-nul dr. Albu. Am sunat, am facut programare si pe 1 Mai, cand lumea era plecata in vacanta, noi eram la intalnire cu d-nul dr. Dupa o prima discutie avuta cu el vroiam sa stiu mai multe. Am cautat si am descoperit forumul. Nu stiam mai nimic despre FIV...ce tratament implica..ce etape presupune..Nu mi-as fi imaginat niciodata ca o sa fiu in stare sa-mi fac singura injectii (eu care am fugit toata viata de injectii). Si nu cred ca le-as fi facut daca nu primeam incurajari pe acest forum. Tot ce implica FIV am aflat de pe acest forum. Si am primit si sustinere. Va multumesc! [flo2]

NicNic sa vina Mos Nicolae cu cadoul dorit!

Amargar nu mai e asa mult..rabdare si succes!

Camcris - si eu ma imbrac bine sa nu-mi fie frig la burtica. Lasa ca nici eu nu am luat mult in greutate. Si chiar nu stiu ce as putea face..Vitamine iau, de mancat mananc atat cat pot..Ce sa fac daca nu am pofte de nici un fel..?! [:)]  iar piersicutul e "pretentios" in continuare...luni m-a pus iar sa dau afara... [batcap] Cum spune sotul: are drept de veto, nu-i convine ceva: da afara. [:-)))]



#59
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 15:25

Hehe Mia :)
Normal ca are drept de veto :))
Ai vazut daca nu ii ghicesti gandurile??? :)))

Sa aveti grija de burtici dragele de voi, si important e sa aibe bebelutii vitaminele necesare si sa ia ei in greutate. Macar sa ramaneti voi suple si fara burtici imediat dupa nastere si sa fie ei sanatosi si grasunei :)

#60
Georgia22

Georgia22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 15:32

Fetelor, de acord cu Mia si NicNic, de mare ajutor forumul si va multumesc tuturor! Nu reusesc eu sa intru cat de des as vrea, dar va citesc de fiecare data din urma.

NicNic, sa vii cu beta mare sa ne dai curaj si noua care suntem acum in focuri!

Lavinia, imi pare rau ce ti s-a intamplat... iti doresc sa treci repede peste durerea de acum, iar FET-ul care va urma sa iti aduca [bib] mult dorit!





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -