Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 101

fiv medlife albu

361 raspunsuri la acest subiect

#31
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 16:05

In principiu vei putea face repede FET Lavinia. Dar trebuie cumva sa incerci sa te destresezi un pic. Sincer , nu vreau sa te superi pe mine, dar tot acel stres nu face bine.

Trebuie sa incerci sa fii un pic ma relaxata. Stiu, pt noi e f greu, pt ca avem ani de lupta si incercari in spate. Dar trebuie sa invatam sa ne si bucuram de ceea ce avem si primim.

Succes  [:)]  [flo2]



#32
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 16:09

Stiu si multumesc. Nu ma supar. Mi-am invatat lectia.



#33
Alice1983

Alice1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 16:28

Imi pare tare rău Lavinia! Indiferent de ceea ce Iri spunem noi tu trebuie sa îți găsești forța necesară sa mergi mai departe! Noi îți suntem alături!

#34
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 16:44

Multumesc. Nu mi-am dat seama cat de puternica am reusit sa fiu astazi. Ma simt ciudat. Nu-mi mai vine sa plang. Acum eu sunt cea care il consoleaza pe sotul meu. E normal sa ma simt asa? Credeam ca voi sparge pahare si farfurii prin casa, dar nu am facut-o. Ba chiar am reusit sa stau la munca pana la sfarsitul programului si sa-mi fac treaba, chiar daca seful mi-a dat liber astazi. Este normal sa fiu asa? Daca ma vede cineva din afara va spune ca sunt o insensibila.



#35
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 17:23

Embrionul se va elimina singur? Cand ma duc vineri sa discutam, imi va face si eco sa vada ce e pe acolo? Va fi nevoie de chiuretaj?



#36
Alice1983

Alice1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 18:51

Sa stii ca multa lume nu se exteriorizeaza la un necaz plangand si spargand farfurii ci se inchid in ei si dau poate senzatia celor din jur ca sunt puternici sau poate ca sunt indiferenti, dar de facpt ei sunt foarte suparati si tristi. Si eu am avut momente de genul asta in care am fost poate de piatra, dar crede-ma ca am avut si momente in care nimeni nu m-a putut consola si incuraja de am speriat toata familia.

Eu tot ce iti pot spune este sa privesti inainte si sa lupti in continuare. 

Eu spre exemplu anul trecut in septembrie am fost operata de o sarcina extrauterina si cand eram in spital dr care m-a tratat mi-a spus ca organismul uman este extrem de inteligent si in situatia in care simte ca la o sarcina normala (nu ce avusesem eu) este ceva in neregula cu embrionul sau fatul organismul il poate opri singur si elimina. Asa ca eu zic ca nici tu nu aveai de unde sa stii ce este acolo sau daca este ceva in neregula.

Te pup si iti doresc tot binele, Lavinia!



#37
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 19:04

Lavinia offff!!!!! Imi pare asa de rau [q]



#38
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 19:07

Hey dragele mele  [flo2] sa fie un capitol plin de vesti bune !!!

 

Lavinia sunt alaturi de tine capul sus si mergi inainte  [grup] dar sa stii ca data viitoare vin la focsani ca sa nu te mai las sa fii stresata... [soricel]  [soricel] sa stii ca vin si cu maturoiul daca este nevoie. [soricel]

 

NicNic iubita mea  [gravired]  [gravired] abia astept sa vad un beta super baban ..tu faci beta in data de 5 cand este ziua mea preferata ...o sa-ti zic eu de ce in particular .. [soricel]  [soricel]  [soricel]



#39
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 19:14

Lavinia imi pare sincer rau...offff nu ma asteptam...

 

Cat despre faptul ca esti puternica...asa am fost si eu cand am primit rezultatul beta 0,1, nu-mi venea sa cred...chiar nu credeam, si dupa 2 zile, cand m-a sunat o colega sa ma intrebe daca sunt gravida (ca vorbea lumea pe la munca, nu mai puteau de grija mea, aflasera ei ca fac tratamente pe la bucuresti  [blabla] ) am izbucnit in plans si am plans cam 3 ore si eu si sotul pe langa mine si m-am descarcat...

Te imbratisez strans si imi pare rau



#40
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 22:50

Lavinia :(((( incredibil!!!! m.a apucat tremuratul,îmi pare sincer f f f rău,îți spun din suflet sa fi puternica si gândește pozitiv la FET,nu te mai stresa si lăsa totul lejer in mintea ta,te pupic si te imbratisez strâns ,sincer îmi pare nespus de rău! :((((.   Eu ma simt bine,burtica mea creste vizibil, iar cand si cand am ceva dureri si impunsaturi ,din păcate nu am niciun medicament de ameliorarea durerilor ( mie nu mi.a dat nimic)...  ziua sunt tare obosita,pur si simplu dorm pe mine,iar seara am insomnii si nu pot sa dorm( ciudat) .  De cand am început tratamentul pt Fiv din August - Noiembrie m,am îngrasat 5 kg :) aveam 53.... Iar acum ma îndrept ușor spre 59 kg ...  Va pup fetelor si sa ne auzim numai de bine,hai Alice ca urmezi,succes fetele in focuri!!! P.s NicNic Așteptam beta baban!!!





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -