Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA

monti montignac dieta

564 raspunsuri la acest subiect

#551
Myhaella

Myhaella

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 338 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 19:21

Maine as vrea sa fac niste bezele adaptate monti, ati facut, ies bine cu fructoza? Vreau unele cu nuca de cocos si unele cu caise uscate.



#552
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 19:26

Nu am facut bezele pentru ca nu mi-au iesit niciodata nici cu zahar, dar am batut albuse spuma cu fructoza si se bat la fel de bine ca si cele cu zahar, se intaresc foarte bine si crema devine densa si lucioasa. Sa ne povestesti cum ies. EDIT: adica mereu le-am stricat la copt, imi iese asa ceva lipicios ca guma de mestecat, nu crocant cum sunt bezelele de cumparat.

 

Eu nu pot sa zic ca am mancat prea conform, oricum sunt pe linia de plutire. Tocmai am mancat niste somon la gratar cu un sos facut pe loc din mai multe, pe baza de usturoi si cu legume la wok. Cu ce am pacatuit la greu au fost dulciurile: cozonac, prajituri, ciocolata, bomboane de tot felul [batcap]


Editat de Androix, 29 decembrie 2013 - 19:30 .


#553
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 20:11

Salut!
Vesti proaste!
Am mincat numai prostii.
Dimineata aveam +1.5kg si mai sint atitea zile....
Felicitari ,ca v-ati abtinut!
Va doresc petrecere frumoasa si toate cele bune in noul an!
Pup!

Editat de dulcetica, 29 decembrie 2013 - 20:12 .


#554
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 16:56

A fost salvata masina de spalaaaaat!! Yupiiii!!!!



#555
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 23:17

oops, dimineata aveam 1 kg in plus fata de acum 1 saptamana! si am mancat conform, conform! dar cred ca e retinere de apa si stomac prea plin, caci la haine nu se observa diferente...dar daca e pe bune, asta e, pe baricade din ianuarie, cu sportul adica, caci monti sunt in continuare.

Drept care m-am apucat de o noua tura de prajiturit, caci am cerere mare pt biscuiti si pricomigdale, cheese-cake si d-astea :))

Suntem invitati la prietenii nostri si am zis sa duc un platou cu biscuiti ciocolatosi, fursecuri si pricomigdale si un cheese-cake tiramisu. Dragii de ei m-au sunat sa ma intrebe ce combinatii monti sa-mi faca de mancare, ca ma stiu fixista :)) Asa ca voi avea si un Revelion montignacesc.

Pt picime am facut un cheese-cake cu zmeura si probabil ca-l voi decora cu ciocolata, inca nu stiu sigur.

 

Myhaella, ma scuzi, abia acum am vazut ca intrebai de retete. Postez acum retetele la subiectul de retete monti, din pacate nu am poze la toate :).

 

Maine nu stiu daca mai reusesc sa intru, asa ca va urez de pe acum LA MULTI ANI!!! Sa aveti un an plin de bucurii, sanatate, fericire si sa va (ne) indeplinim toate dorintele, inclusiv cele care tin de monti :) Va pup cu drag!


Editat de ariel_7000, 30 decembrie 2013 - 23:40 .


#556
Myhaella

Myhaella

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 338 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 23:47

Draga Ariel, iti mulţumesc pentru reţete, cred ca vor fi reţetele mele de baza monti pentru sărbători :) Un An Nou minunat!
Eu nu am mai reuşit sa fac bezelele monti, rămâne pentru la anul! Am facut i negresă dintr-o reţetă adaptata la monti de tort trufa dar am facut o glazura de jeleu de zmeură (maine văd cum e), saratele monti şi altele neconforme.

#557
puisorul

puisorul

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.594 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 08:18

Buna dimineata dragelor!

Nu am cu ce sa laud, am mancat mult si neconform :( Am fost la rude in Moldova si efectiv ne-au indopat. Vorba sotului, abia asteptam sa ne intoarcem la frigiderul nostru gol :))) Sper la maxim +2 dar le vin de hac in ianuarie, nici un stress.

Bravo fetelor cuminti ♥ dar pofticioasa din mine nu a rezistat.

Sa aveti un an nou bun, cu targeturi atinse pe toate planurile, sa fiti sanatoase si sportive si sa imi faceti onoarea sa fim impreuna pt inca un an ♡♡♡ Va pup pe toate si petrecere frumoasa in noaptea dintre ani ☆★☆

#558
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 11:37

La multi ani tuturor, cu sanatate, fericire si tot ce va doriti! Sa petreceti frumos la noapte,si sa avem un an mai bun!



#559
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 13:58

Am terminat de facut salata boef. Tin sa va spun ca a iesit minunat de buna cu linte in loc de cartofi, absolut absolut nici o diferenta de gust. O infima diferenta de textura, dar data viitoare stiu sa tai celelalte legume mai mari. Sunt deosebit de incantata pentru ca asta era marea mea slabiciune. Acum ca am monticizat-o sunt fericita [pk]

 

La multi ani cu sanatate, sa avem un 2014 minunat, cu reusite in tot ce ne punem in minte! [flor]



#560
Myhaella

Myhaella

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 338 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 17:24

La Multi Ani şi fie ca toate planurile sa devină realitate in 2014! Petrecere frumoasă!



Etichetat si cu monti, montignac, dieta

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -