Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA

monti montignac dieta

564 raspunsuri la acest subiect

#521
ninha

ninha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.361 mesaje

Postat 23 decembrie 2013 - 13:39

Frumoaselor, intru rapid sa va zic Sarbatori ultra-fericite si muuuuulte kilograme pierdute!

Va pup [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]

Ne vedem dupa sarabatori [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup]


Editat de ninha, 23 decembrie 2013 - 13:40 .


#522
child

child

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.833 mesaje

Postat 23 decembrie 2013 - 22:59

ANDANII sa stapaniti sanatosi terenul si sa apară casa cât de curând. E minunat la casa, de anul asta am experimentat si eu.

MIHAELA, CARESS multumesc mult, am luat nuci, mâine o sa fiu o zdroaba, sarmale , oua umplute, cârnați, tort, mi-a intrat in cap si panna cotta.

Azi am papat conform, plus vin.

Sărbători fericite, dragelor!

#523
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 24 decembrie 2013 - 10:35

Va pupppp  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2] si va multumesc de urari ... sper ca la anul sa va scriu din casuta noua  [il]  [il]  [il]

 

Va doresc sarabatori fericite [deziuata]  [deziuata]  ... multe cadouri [deziuata]  [deziuata] .... si sa fiti cat de conforme puteti  [pk]  [pk]

 

Eu inca nu am facut nimic, pana ieri am lucrat, nu am cumparat nimic ... sunt pe langa cu toate pregatirile .... doar teren si proiect de casa am in cap ... desenez, sterg si iar desenez ... offff, nu e simplu sa-ti fac casa ta  [ventilator]



#524
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 24 decembrie 2013 - 10:56

Ei, nu e simplu dar aduce niste satisfactii enorme! Nu ca as fi trecut prin asta pana acum, dar mi-as dori. Sa ai spor si la gatit si pregatiri si la casuta cea noua! [flor]

 

Eu am facut sarmalele cu linte pana la urma, au iesit foarte bune. De teama sa nu o dau in bara am injumatatit cantitatea uzuala si acum imi pare rau. Dar nu e bai, si asa e multa mancare zilele astea, iar eu de sport nu am reusit sa ma apuc asa ca mai compensam pe unde putem.



#525
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 24 decembrie 2013 - 16:36

Buna!
Am fost conforma pina azi dimineata cind m-am apucat de beep(cozonac).DE mincat nu de facut.

http://www.bestmusic...ata-651900.html
Pup si Craciun fericit!

Editat de dulcetica, 24 decembrie 2013 - 16:39 .


#526
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 24 decembrie 2013 - 21:46

CRACIUN FERICIT MONTIGIRLS!  [pegeam] 

SA VA ADUCA MOSU CAT MAI MULTE KG MINUS [cubrad](asta chiar se potriveste cu ..."daca ai fost cuminte iti aduce mosu cadou"..daca ati fost cuminti o sa va aduca mosu minus la kg [:-)))]  [:-)))] )



#527
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 24 decembrie 2013 - 22:23

La multi ani tuturor, din toata inima!!! Craciun fericit, sarbatori  cu multa fericire si caldura, daruri multe, sanatate si tot ce va doriti!!!!



#528
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.233 mesaje

Postat 24 decembrie 2013 - 23:07

[pegeam] Un Craciun de vis sa aveti! Si bineinteles sa bifati cat mai curand greutatile tinta! [pegeam]

 

Eu stau bine ca am facut doar biscuiti, jumatate de reteta. Am mai mancat noi, am pus deoparte pentru niste prieteni si am mai ramas doar cu o farfurie rotunda pregatita de Ana pentru a-l imbuna pe mos si o farfurie mai lunga pregatita de mine pentru familion. In concluzie stam bine, putine dulciuri, mancare n-am facut decat salata de vinete pana acum, ups. Am de impachetat cadourile si pisicuta mare nu doarme inca, deh are vacanta.

Miniaturi atasate

  • P1120631.JPG
  • P1120632.JPG

Editat de Otiliav, 24 decembrie 2013 - 23:14 .


#529
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 25 decembrie 2013 - 00:45

Otilia, e bine asa, nu ai cum sa te ingrasi sub nicio forma.Ce frumos ati decorat fursecurile!!!!

Eu am gatit de dimineata, in afara de sarmale am facut briose cu spanac si ciuperci, chiftelute de ton cu soia, biscuiti cu unt de arahide si fulgi de ciocolata si o minunatie de tort super elaborat, de care sunt foarte mandra.E semi Monti pentru ca una din creme e cu banana, dar am pus 2 banane mici la ditamai tortul de 3 kg,in rest toate ingredientele sunt conforme.Are doua blaturi diferite-unul de migdale cu nuci intregi si unul cu mac, doua creme -una de vanilie, una de banane, plus doua straturi de ciocolata. Crema de banane nu s-a intarit cum trebuie, ceea ce o sa l faca destul de greu de taiat, dar combinatia de gusturi e absolut bestiala.

Editat de caress, 25 decembrie 2013 - 01:33 .


#530
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 25 decembrie 2013 - 09:22

Neata! Craciun fericit!

Noi am fost conformi zilele astea, nu mai stiu chiar in detaliu ce am mancat, dar nimic neconform.

Am facut niste sarmale minunate, am pus in carne 3 linguri de tarate de ovaz si a iesit o bunatate!

Am mai facut piftie de curcan, destul de light, o ciorbita de afumatura si friptura la cuptor.

Dulce am facut biscuiti. Am adaptat o reteta pe care mi-am adus-o aminte din vremuri de demult si sunt minunati, seamana extraordinar de mult cu pricomigdalele.

Sa scriu repede pana nu uit reteta:

-partea lichida: o cana jumate de bors in care am dizolvat 3 pliculete de drojdie uscata (merge si cu drojdie proaspata, chiar mai bine, probabil ca ajung 2 cubulete), 1 cana ulei

-partea uscata: cam jumatate de kg de faina monti in care se adauga dupe chef si preferinte cam orice, fructoza cam 6-8 linguri (prima tura de biscuiti am pus faina de migdale, coja de portocale, coaja de lamaie, vanilie, scortisoara - au iesit buni, cam aspri de la faina de migdale; a doua tura am pus mai multa scortisoara, seminte de in, extra tarate de ovaz nerasnite, o cioco 75% taiata cu cutitul, coaja de la 2 portocale - au iesit absolut minunati, mai buni decat prima combinatie; cred ca ar iesi foarte buni si cu nuci macinate), asa, faina se pune pana se face un aluat nu prea tare care sa se poata intinde. Se da cu ulei pe planseta si pe maini, nu se lipeste deloc. Se intinde foaie cam de 0.5cm grosime si se taie cu pahar sau forme. Am copt pe hartie de copt.

Din ce am scris mai sus ies cam 2 tavi jumate de aragaz de biscuiti.

O sa le fac o poza cu telefonul, poate ma ajuta caress cu poza...

 

Tiramisu nu am facut ca nu am gasit reteta de blat... poate va indurati de mine sa imi ziceti cum faceti tiramisu...

 

In rest, obosita, chioara de somn... pazesc copil noaptea care tuseste si tuseste si tuseste... abia o reparasem. Aflu si eu la serbarea de mos, ca atunci cand au fost sa colinde la minister i-a dus numai in costume populare si atat, fara geci, fara nimic altceva decat iile alea care stim cu totii cat de groase sunt.

Nu pot sa spun cat sunt de furioasa si ofticata. Uite cum stau eu de sarbatori cu sticlele de siroape aliniate...





Etichetat si cu monti, montignac, dieta

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -