Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA

monti montignac dieta

564 raspunsuri la acest subiect

#31
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 10:07

Puisorule daaa ... m-au mobilizat fetele de la abdomen plat sa stii ....  [pk]  [pk]  [pk]

[bis] sunt mandra de mine ca m-am oprit  [cool] si ieri am avut o zi complet cuminte mancare [buca]  +sport  [aerob]​  

 

 

Marietutza pai tocmai asta este ideea ...  ma apucase disperarea ca nu ma mai opream si ca in ultima vreme am deraiat urat, am mancat multe prostii si am cam pus, nu m-am mai mentinut cum intr-adevar m-am mentinut multa vreme ... vezi la semnatura ca sunt la 69.5 [soricel] ... nu mai sunt la cele 65 de care ma plangeam in vara  [batcap]

 

Caress eu nu pun indulcitor deloc in ceai sau cafea  [soc] ... nu poti fara ???



#32
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 10:32

Hm... vreau si eu sport si tonifiere. Numa' ca nu sunt in stare sa fac singura acasa si de mers undeva... nu stiu nici cand si nici nu ma mobilizez. Uof!

Trebuie sa ma bata cineva la cap, asta e clar... macar sa ma urnesc...



#33
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 10:38

claudia eu am spus numa sa nu blamezi fasolica si mazarea. eu nu-s fana fasole dar stiu ca la un moment dat fetele tineau post si in post mai stagnau...da sa mananci 5 saptamani numa fasole...cred ca se plictisea si corpul [:-)))] . stii tu ce faci cu dulcele..nu uita ca nu pui numai stevia..pui faina de soia..la tort o fost si o cioco....per total si eu cred ca daca ai reglat toate clea diabet si tensiune e cel mai important [flo2]

 

caress vigantolul e vitamina d. vitamina care regleaza cel mai bine imunitate. vara e produsa la nivelul pielii cand stai la soare..dar iarna....

 

puisoaro sa stii ca daca vrei sa pleci ca medic in Spania nush cat e de ok ca vad aici in Leeds is multi medici veniti de acolo. 

 

andani go go go..inainte cu sportul [flo2]  [flo2]

 

marietutza sa stii ca pozele nu arata nici jumate stralucirea orasului aluia. cred ca cel mai fain de vizitat e prin aprilie-mai si septembrie -octombrie. acum era destul de frigulet dar chiar si asa a meritat pentru cele 4 zile



#34
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 11:17

Brindu, stiam ce e Vigantolul, dar nu prea stiu sa fie vreo legatura intre vitamina D si imunitate.

 

In alta ordine de idei, dupa un we furtunos, cu mancat mult, prost si fara rost, azi dimineata aveam 56.1. [pk] Nu mi vine sa cred...

 

Carmen, tu ai putea sa faci cu fetele acasa...doar ca nu prea vad cand ai putea sa faci asta.

 

Puisorul, pozez ambalajul...cred ca totusi sunt din soia...



#35
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 11:40

Caress esti teribila ... nu pot sa cred nici eu ceea ce spui ... cum sa mananci mult , prost si fara rost si sa nu pui un gram  [soricel]  [soricel]  [soricel]  sigur de la sport ti se trage ca alta explicatie nu am  [batcap]  [batcap]  [batcap]

 

Carmencat hai mobilizarea ... uite , pana si eu m-am reapucat de sport [ups] .... jumatate de ora macar gasesti si tu , lasi totul , faci si-ti continui treaba .... ceva de genul asta am facut eu aseara .... am zis stop, am intrerupt tot ceea ce faceam si m-am apucat de sport [pk]  [pk]  [pk]  .... 

 

brandusik  [flo2]  [flo2]  [flo2]  sper sa ma tina cat mai mult  [alcool]



#36
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 11:48

Caress, e foarte bine ce se intampla cu tine... corpul este reglat; sa nu uitam ca un corp sanatos si normal poate gestiona si alimentele nemonti; am o colega slaba, slaba de vezi prin ea si la servici merge la cantina mananca 2 feluri de mancare (inclus cartof, orez, paine...) si sa fie meniul complet si vreo amandina/savarina sau bibescu... ce o fi pe acolo... [fri] .  Asa ca eu cred ca tu ti-ai reglat frumos organismul si nu te mai ingrasi de la mici abateri... tinand cont ca mananci in continuare conform! [flo2]

 

Niste sport as face si eu...insa sunt inca greoaie... astept vreo 90 kg sa ma apuc de ceva!

 

Am o colega (alta  [:-)))] ) care in fiecare seara isi pune muzica si danseaza singura, in casa, juma de ora, zbuciumat, pana curge apa pe ea si a slabit si se simte foarte bine.  [:)]  Variante exista... [:-@]

 

Brandu, vitamina D cate picaturi iei??



#37
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 12:52

caress is ff multre legaturi intre vitamina d si imunitate.peste tot in lume se fac studii cu privire la efectul vitaminei D asupra imunitatii...studiile fiind facute pe subiecti si nu pe hartie.mie impulsul spre cercetarea problemei mi l-o dat o doamna doctor pe infectioase ff  buna de la matei bals care chiar facuse cercetare in norvegia pe asa ceva

 

claudia eu nu-s un exemplu bun de dat pentru vitamina D pentru ca eu iau doza f mare. daca ii spui unui medic ce doza iau eu o sa spuna ca is nebuna ca ma intoxic cu vit d [:-)))]  [:-)))] .  dar doza maxima admisa (prin carti) e de 2000UI/zi adik 4 picaturi de vigantol . eu mult timp (vreun an) am luat 10.000UI/zi cu pauza pe timpul verii..si de cand am venit in UK 5000UI/zilnic... dar de vreo luna am redus la o pilula de 5000UI pe saptamana ca am nivelul de vitamina d f bun in corp. cert e ca din momentul in care am incetat sa mai iau suplimentele cu vit D zilnic am tras si raceala prima dupa 3 ani...da mno..e bine si asa ca nu m-o tinut decat vreo 2 zile [pk]



#38
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 13:33

Uitati vermicelli:photo(1).JPG



#39
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 13:49

Eu, sa fiu sincera, nu prea sunt adepta suplimentelor, vitamine sau mai stiu eu ce. Nu vad de ce sa bag in mine niste chestii daca nu am musai nevoie de ele. Sa imi faca ce? Nu e ok sa ai lipsa de diverse si sa ignori, dar, eu cred, ca nu e ok, atat timp cat nu iti lipseste nimic si esti ok, sa suplimentezi de just in case. Just in case of what?

Uite ce face hipervitaminoza D: http://www.sfatulmed...taminoza-d_5392

 

Moderatia e cheia, zic eu, si o alimentatie sanatoasa. Altfel, e posibil ca din dorinta de a ne face mai mult bine sa ne facem un mare rau. Greu reparabil.



#40
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 14:06

mey carmen...de la sa iei suplimente pana la hipervitominozare de care vb cu zeci de mii de unitati pe zi cred ca e cale lung..plus majoritatea alimentelor au o cantitate f mica din Vit D de exemplu (care e continuta in general in fish si ala somon)...si uite ca viroza ta de vreo 2 saptamani..la mine s-o redus la 2 zile [flo2]  [flo2] . nu vreau sa intru in detalii pot spune numai ca se pare ca am o boala autoimuna...iar "cocktailul" de suplimente pe care il iau aparent m-o tinut pe linia de plutire.

Apropo de suplimente...pana sa iau supli cu Vit b12 de exemplu (care se gaseste in cantitati mai mari in carnea rosie) desi is carnivora avem nivelul de Vit B12 nu ca mica...sub valoarea minima ceea ce in cazul vit b12 e ff periculos pentru sistemul nervos.

In cazul meu chiar si cu doza high de Vit D de 10.000Ui/ zi timp de un an..nu am avut nici unu din simtomele the toxicitate+ calciul meu e ca si valoare la jumatea intervalului. Cam asta e pericolul cel mai mare cu supradozarea cu Vit d, retinerea a unei doze prea mari de calciu si dezvoltarea calculilor renali [help] . aia cu 400Ui pe zi e o mare tampenie, pana si la bebelusi de pana in 2 ani li se da 2 picaturi de vigantol pe zi (adik 800-1000Ui zilnic) pentru ei se recomanda impotriva rahitismului pentru ca bebeii  absorb calciul din lapte, in cazul nostru nu mai e cazul pentru ca dupa 18-20 de ani nu mai suntem capabili sa absorbim Ca din lapte [ups]





Etichetat si cu monti, montignac, dieta

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -