Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Exista menstruatie peste sarcina? Teste de sarcina pozitive

menstruatie sarcina hcg

15 raspunsuri la acest subiect

#1
Alexa1983

Alexa1983

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 20 noiembrie 2013 - 16:02

Buna fetelor,

Ma puteti ajuta?

Sunt mamica unui baietel de 5 ani si de curand am aflat ca sunt gravida din nou :) Bucuria a fost mare dar a durat destul de putin :( La prima sarcina nu am avut probleme si credeam ca asa va fi si acum si ca le stiu eu pe toate [batcap]  desi atunci aveam 24 de ani iar acum am 30 :) Ultimul ciclu l-am avut in data de 14 octombrie iar pe data de 8 noiembrie a aparut primul test cu 2 liniute rosii...UAU! In zilele ce au urmat am tot repetat testele...vreo 5 la numar, sa se delecteze bine pupila mea isterica [alcool] In data de 15 am fost  la ginecolog care n-a vazut mare lucru, ca parca parca, se poate, uite un pucnt, uite 2....ia parca e un saculet [batcap]  a zis ca este prea mica sa fac un Hcg si sa revin peste o saptamana la reevaluare. Toate bune si simpatice pana luni dimineata cand...panica....doua pete maro .... [fal] pe chilot....am fugit la spital, am facut HCG care a iesit 73 , am facut si eco unde n-a vazut nimic interesant decat ca sangerez, ca parca uite saculetul, ca stai ca o fi extrauterina, ca hai la operatie [fri] dar pentru ce? e las sa fie [smulgpar] ....Au urmat 2 zile cu sangerare moderata, fara dureri, crampe sau alte toppinguri nefericite....acum astept programarea de vineri, imi fac griji si nervi si toti imi spun ca am pierdut sarcina cu siguranta " sa stau linistita " :(

A mai trecut cineva prin asa ceva? Exista ciclu peste sarcina? Stiu ca orice sangerare este o amenintare de avort, nu sunt afundata in vise....dar....poate.....a mai trecut cineva prin asa ceva si ma poate ajuta?

Ajutor [fri]



#2
violetan

violetan

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.678 mesaje

Postat 20 noiembrie 2013 - 19:36

Alexa, daca ultimul CM a fost in 14 octombrie inseamna ca abia daca ai fi in saptamana 5-6. Ce nu inteleg e de ce nu ti-a zis dr. sa repeti beta hcg-ul si miercuri ca sa vada evolutia/involutia. Fara a doua valoare beta hgc e greu de spus. Daca ai avut sangerare moderata, nu e totusi un semn nemaipomenit de bun, dar nici exclus sa fie inca sarcina...

eu iti tin pumnii sa fie bine si multa sanatate iti doresc!



#3
Alexa1983

Alexa1983

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 20 noiembrie 2013 - 20:36

[flor] Buna, multumesc pentru răspuns. Mâine voi face al doilea Hcg sa vedem ce iese si vineri la ecografie...din nou....cu speranța ca pana atunci se opreste si sangerarea si vedem mai bine despre ce este vorba...



#4
anaraluca83

anaraluca83

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.102 mesaje

Postat 20 noiembrie 2013 - 23:12

Ti-am raspuns dincolo, la intrebari panica :-)

#5
Alexa1983

Alexa1983

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 21 noiembrie 2013 - 08:40

[ascuns] Multumesc....e si subiect...si panica.....e subiect de panica ...



#6
Ramonika

Ramonika

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.482 mesaje

Postat 21 noiembrie 2013 - 09:30

ciclu peste sarcina nu exista. adica  nu ciclu in sens propriu, ci de fapt sangerari in sarcina care pot insemna probleme cu sarcina, dar sunt si cazuri cu sangerari care s-au terminat cu bine.

ce e clar este ca trebuie sa te lamuresti daca esti gravida sau nu.



#7
Alexa1983

Alexa1983

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 21 noiembrie 2013 - 10:03

[biz] Buna, multumesc pentru răspuns! Gravida am fost 100% când a început povestea, după cele 5 teste pozitive si hcg 73, nu mi s-a părut doar sau așa am bănuit .... Singura problema este ca la prima sarcina nu am avut dilemele astea si am crezut ca le știu eu pe toate, dar se pare ca nu.... La prima sarcina am făcut testele ( tot 5 ...cred ca am probleme cu încrederea ) au ieșit pozitive si aia a fost tot...

Ca si update sangerarea a început luni cu 2 pete maro, dupa sange rosu si s-a încheiat miercuri dimineața cu alte pete maro-bej lucru absolut anormal pentru mine deoarece CM-ul normal la mine începe roz si se sfarseste roșu după 5 zile... Azi mă duc la Hcg la Medlife ptr ca dau rezultatul in 4 ore cu taxa de urgență si mâine la ecografie.... Știu ca sunt multe fete care trec prin asta la prima sau a doua sarcina si au nevoie sa-si mențina calmul pana la un răspuns exact care întârzie sa apară si alte multe fete care au trecut prin asta având un happy end sau nu... Va multumesc tuturor si revin cu update-uri!



#8
Alexa1983

Alexa1983

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 21 noiembrie 2013 - 16:13

Buna...a venit rezultatul....112.55 Hcg azi .... Asta ce o mai fi ??? [fal]



#9
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 22 noiembrie 2013 - 12:34

Alexa hai ca scriu aici, imi este mai usor.

Am vazut ca vrei sa repeti luni, e bine si asa. Daca recoltezi sambata o sa ai rezultatul luni dimineata. Eu stiu ca nu lucreaza laboratorul de la Medlife sambata.

Pt ca intrebai. La mine cand beta nu a mai crescut cum trebuie, cu toate ca incepuse ok, nu a fost de bine. Era o fata in acelasi timp cu mine care a avut o valoare nu prea grozava la un beta, dar pana la urma bebe a avut activitate cardiaca, nu stiu insa continuarea si nu imi mai aduc aminte cum o chema.

Tin pumnii pt eco de azi.


Editat de QiaoBing, 22 noiembrie 2013 - 12:40 .


#10
Alexa1983

Alexa1983

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 22 noiembrie 2013 - 17:25

Buna dragele mele, azi am avut hcg 145.18 .... Deci luni 72 , marți 73, joi 112,55 vineri 145,18 !!! La eco nu s-a văzut nimic intrauterin sau pe lângă....a zis ca se vede ceva după valoarea de 1000 , sa mai fac HCg si sa revin săptămâna viitoare ! [bla]  E....acum ce păreri aveți  [fal]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -