Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ziua de nastere la Mc Donalds

zi de nastere mcdonalds

64 raspunsuri la acest subiect

#21
alyx

alyx

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 620 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 14:42

La Mc D, tot in Iasi, am fost duminica la ziua unui baietel, prieten cu baietelul meu. Sincer.... nu mi s-a parut cine stie ce. Cum au mai spus si altii, cam din scurt asa, maxim 2 ore, pictati pe fata, dansat un pic, mancare, tort si cam atat. Spatiul in care se tin petrecerile (vporasul ala) mi s-aparut foarte stramt, asa ca era foarte cald. Plus ca mama sarbatoritului imi spunea ca-s foarte rigizi si foarte expeditivi. Si intr-adevar am vazut si eu ca desi la inceput mama copilului le-a spus niste chestii ce si cum sa faca (maiexact sa le dea intai mancare  si tort si pe urma petrecereain sine) pana la urma au facut tot cum au vrut ei. Nu stiu care sunt preturile la Mc D, dar chiar sunt curioasa (daca vrei sa-mi spui, bineinteles), daca organizeaza petrece pentru doar 4 copii.



#22
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 15:07

ramonika, aici te-ar tenta (daca mai exista locul, desigur) ?

http://salina-iasi.r...i-pentru-copii/



#23
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 15:17

sau, poti merge la un restaurant obisnuit, cochet si dragut, "inchiriezi" un magician/clovn, le faci copiilor o masa separata, cu meniu si bauturi potrivite, iar parintii vor avea si ei masa separata, unde le poti comanda un meniu standard sau le pui niste aperitive, suc, cafea, apa, fursecuri (2 ore nu moare nimeni fara masa copioasa cu 3 feluri si desert). la unele restaurante stiu ca poti aduce bautura, sucurile, dulciurile, fructele (depinde de fiecare in parte). si iesi mai ieftin asa, copii vor fi ocupati, nu trebuie sa pui si sa strangi masa, sa faci curat dupa musafiri. daca organizezi in timpul saptamanii, ai sanse sa fiti singurii clienti, abia e mai lejer pentru toata lumea.

intreaba parintii daca tine cineva post.



#24
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 15:32

Toate zilele de nastere ale fetei mele incepand de la 3 ani pana la 10 ani, le-am facut numai la McDonalds.

Nu costa mult. La 4 ani comanda parintii pentru ei: un hamburger, cartofi prajiti si sucuri. Torturile lor sunt bune si proaspete. Au in general 2-3 fete ce se ocupa de ei si fac diverse jocuri, danseaza, au bile in care se arunca, sunt permanent supravegheati.

 

Din punctul meu de vedere solutia Mac a fost cea mai buna si cea mai ieftina.



#25
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 15:40

Viv...spatiul de party de la MC Iasi nu se compara cu cel din Buc....aici e un vagon mic, cu masuta si bancuta, un spatiu ft mic de miscat, nu au loc sa se zbantuie si se ocupa doar 1 fata, atat. Se desfasoara asa....ii pune la masa, le da sa deseneze....sau nu stiu ce, ii mazgaleste, le aduce mancarea, canta LMA, sar ei acolo vreo 10 min, papa tort si gata...



#26
cristoiu

cristoiu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.573 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 15:44

Mai la virsta de 4 ani si 4 copii poți face in intr-o garsoniera. La 4 ani copiii stau si fără părinți la 2 ore de petrecere mai ales dacă se cunosc de la Grădiniță

#27
kellyabbot

kellyabbot

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 16:27

Toate zilele de nastere ale fetei mele incepand de la 3 ani pana la 10 ani, le-am facut numai la McDonalds.

Nu costa mult. La 4 ani comanda parintii pentru ei: un hamburger, cartofi prajiti si sucuri. Torturile lor sunt bune si proaspete. Au in general 2-3 fete ce se ocupa de ei si fac diverse jocuri, danseaza, au bile in care se arunca, sunt permanent supravegheati.

 

Din punctul meu de vedere solutia Mac a fost cea mai buna si cea mai ieftina.

Sunt de acord. Plus, e un stres mai putin pentru parinti - daca ar fi fost petrecerea acasa trebuia sa se tina totul sub control, sa nu sparga, sa nu sara si sa enerveze vecinii, etc


Editat de kellyabbot, 19 noiembrie 2013 - 16:27 .


#28
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 16:52

La 4 ani sint prea mici sa-i duci la restaurant si sa-i pui la masa. Pentru ei asta nu e distractie. Cheltui bani de pomana, nu or sa aprecieze. Fetita a spus ca vrea sa-si serbeze cu copii ziua de nastere, sau a fost ideea ta? Intreb pentru ca al meu la 4 ani nu avea notiunea de sarbatorire a zilei de nastere, noi faceam in familie, dar lui nici ca-i pasa.

 

De-abia la 6 ani si-a exprimat dorinta ca vrea sa invite copii la ziua lui si am invitat toata clasa la un centru de asta de joaca iar apoi le-am dat ceva frugal de mincare (meniul centrului de joaca - dar care era mult sub standerdatele lui McDolanalds) si cu asta basta.

 

Inca ceva, mi se pare SF sa-i hranesti si pe parinti. Doar daca sint prieteni de familie, altfel nu le-as da nici un suc. Pot sa-si cumpere singuri daca insista sa stea si ei acolo gura casca.


Editat de Letitia1, 19 noiembrie 2013 - 16:55 .


#29
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 17:20

Viv...spatiul de party de la MC Iasi nu se compara cu cel din Buc....aici e un vagon mic, cu masuta si bancuta, un spatiu ft mic de miscat, nu au loc sa se zbantuie si se ocupa doar 1 fata, atat. Se desfasoara asa....ii pune la masa, le da sa deseneze....sau nu stiu ce, ii mazgaleste, le aduce mancarea, canta LMA, sar ei acolo vreo 10 min, papa tort si gata...

Nu stiu cum e la Iasi. Eu i-am facut zilele de nastere numai in tramvai - 1 vagon.

Dureaza 2-3 ore, se distreaza.

Nu uita ca sunt copii de 4 ani. Nu au nevoie de mai mult.



#30
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 17:37

Apoi nu stiu ce sa zic....ca am impresia ca vb de chestii total diferite....tu vb de vagon, piscina cu bile, 2-3 fete ce supravegheaza, 2-3 ore party, la MC....eu vb de vagon, fara piscina cu bile, 1 fata ce supravegheaza, 90 min de peterecere (nici un minut mai mult), la MC. Banii banuiesc ca-s aceeasi...la conditiile spuse de tine, un mare DA...la cele de mine, un mare NU...pt ca am vz cum e, ce fac, cum se desfasoara....nu e party....pui copii la masa cu o foaie si un creion sa deseneze?! realy?! Cam asa e la MC Iasi. 





Etichetat si cu zi de nastere, mcdonalds

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -