Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Martie 2014 (Ghiocei de Martie 2014) - Cap.16


672 raspunsuri la acest subiect

#21
aidaioana

aidaioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.192 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 09:43

Pfuai baby... ce nenorocita. Cum Doamne iarta-ma` te duci in casa unei femei, si sub ochii si urechile ei sa te dai la barbatu` ei. In casa ta? Si mai vrea si cazata... si n-a vrut in patul vostru? Nu de alta dar poate a fost bolnava cand era mica si are probleme cu spatele, n-o poti trimite pe canapea. Si ca o ultima cerinta, sa stea el pe post de saltea cu suflet, ca sa-i tina de cald. Cred ca oricare din noi ar fi reactionat la fel. Mahalagioaica tu? Mahalagioaica ea... Hai ca m-am si enervat de acum . Vorba lui Margineanu: "femei...femei.... e plina lumea de nebune..." [batcap] [batcap]



#22
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 09:47

Neata,

Multumesc de gandurile frumoase pentru sot, fetelor [flo2] El se simte tot cam asa, dar macar stim ca in curand ii trece si nu e nimic grav.

 

Aseara in sfarsit am visat si eu ceva frumos, nascusem un baiat frumusel, sanatos si sugea la san si aveam laptic [il]

Dup-aia am visat ca era ziua lu maica'mea, era 20 Apr si ii gatea soacra-mea pulpe de iepure cu piure [:-)))]

Apoi eu cu cateva colege de liceu i-am facut o surpriza cu un numar de dans disco, still anii 80, cu coregrafie si miscari sincron  [:-)))]

 

Azi am facut si noi 22 de saptamani si am atins, chiar depasit oficial, greutatea de 66. Tot e bine ca 2 saptamani am stagnat, asa ca inca sunt in grafic [pk]

Legat de poza, mie mi se pare ca m-am umflat mai mult imprejurul burtii, am sunculite pe laterale si sus deasupra buricului parca mai am inca unu bebe. Cred ca sunt matele [:-)))]



#23
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 09:47

N-a fost prima data. Multe probleme am avut cu ea. Aparea odata la 2-3 luni si i se punea pata ca-l vrea inapoi. Il suna, il mesagea, asta era nervos ca nu-l lasa in pace da nici nu-i displacea. Si i-am spus ca pana nu-si rezolva problemele cu nebuna n-o sa aiba zile bune cu nicio femeie. Niciuna nu-i rabda pt mult timp atacurile. Eu i le-am rabdat. 3 ani. Dar se vede treaba ca n-am fost destul de buna pt el. Poate e mai buna aia.



#24
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 09:49

Arrya, nu ti-ar fi rusine obrazului. Te-ai umflat? Unde, fata? Aia-i burta? N-am fost atata nici negravida. Pfuai.



#25
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 09:50

baby, dar ce episoade televonelistice povestesti tu aici. Ce tupeu pe tipa, sa vina sa va colinde [fal]  si sa se dea la el de fata cu tine. Unele femei n-au pic de cap si pic de demnitate.

 

Sim: tin pumnii sa iasa bine, sa fie mici rezistentele pe artere si bebe sa fie bine dezvoltat [flo2]  [flo2]  [flo2]



#26
aidaioana

aidaioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.192 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 09:53

Nu te mai supara baby asa de dimineata.

Pune altfel situatia. Imagineaza-ti ca altcineva ar fi in situatia ta, ca o fata de pe forum ar fi trecut prin ce ai trecut tu. Gandeste-te la sfaturile pe care i le-ai fi dat ei, si apoi incearca sa le aplici tu. Tu cred ca esti cea mai puternica fata de pe forum, insa el ti-e un fel de "calcaiul lui Ahile". Daca ai reusi sa iti aplici toate principiile si in legatura cu el ai fi cea mai fericita. Esti mama! Vei deveni mama pentru a 3-a oara. Ce poate fi mai frumos de atat?

Niciuna din noi n-a trecut prin ce treci tu. Dar tot ce pot sa spun e ca tre sa te ridici si sa mergi mai departe, ai sanatate, un serviciu excelent, copii sanatosi. Va aparea si un el in viata ta, unul care sa te merite.



#27
aidaioana

aidaioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.192 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 09:58

Arrya!! Ce burtica dragalasa! Se vede clar ca n-ai pic de sunculite, doar burtica e de tine. Ma bucur ca v-ati lamurit cu problema sotului. Nici nu vreau sa imi imaginez prin ce momente de groaza ati trecut...

Hai ca poate-mi fac curaj azi sa pun si cu mine o pozica :D



#28
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 09:59

Arrya, nu ti-ar fi rusine obrazului. Te-ai umflat? Unde, fata? Aia-i burta? N-am fost atata nici negravida. Pfuai.

 

Uite comparatie: 12s vs 22s



#29
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 09:59

multu de capitol nou.

buna dimi.

am mancat lapte skimmed cu cereale integrale.

Baby, nu vreau sa mai aud nimic despre el, stii ca iti face rau. ajunge.

Arrya, unde pisici esti umflata, cand o sa pun eu poze o sa intelegi ce inseamna conceptul [:p] arati f bine, acum calm down o sa fiti toti 3 bine. [flo2]



#30
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 10:02

este f normal sa fie diferenta intre ele. ca si burtica ta pt sapt 22. arati f bine, o burticuta micuta si dragalasa. capul tau iti spune ca sunt sunci pe acolo( oricum stii ca ne trebuie un pic de tesut adipos cand suntem insarcinate, iar tu nu excelezi in el, dar cunosc eu pe cineva [:-)))] )




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Astăzi, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Astăzi, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Astăzi, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -