Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

FIV AUSTRIA

fiv austria stohmer kinderwunschzentrum

947 raspunsuri la acest subiect

#931
Ana322017

Ana322017

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 17 aprilie 2017 - 10:03

Ana eu am 7 saptamani acum :) Am reusit la primul Fiv cu transfer de blastocit ! Am transferat unul singur ....cat despre dureri si simptome se pare ca sunt absolut normale :( fiind prima sarcina ma panichez repde , dar incerc totusi sa imi pastrez calmul :)


#932
Ana322017

Ana322017

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 17 aprilie 2017 - 10:11

Felicitari pentru sarcina Gineta.Sper sa treaca durerile cat mai curand.

La care clinica cu ce Doctor ai facut?La mine astazi este data cand trebuie imi vina CM.

De aseara vad ca am niste firicele de sange inchis la culoare.Nu vreau sa fiu neaparat pesimista dar asta mi se întâmplă in mod normal iar apoi incepe sa capete culoare..Tu ai avut asa la ziua cand trebuia sa iti vina?

Te-am intrebat la ce clinica si ce Dr deorece imi unde am facut eu am intrebat de baby glue si mi-au spus ca nu are rost.Desi eu cred ca este foarte important.

O sa va tin la curent cu vestile.

 

 

 

 



#933
melisa28

melisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.172 mesaje

Postat 17 aprilie 2017 - 11:34

Mult noroc Ana! Asteptam un beta mare si grasan! A cata zi de la transfer esti? Nu ti faci testul? 



#934
Ana322017

Ana322017

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 17 aprilie 2017 - 11:49

Melisa28 .Sunt in ziua 12 de la transfer.Nu am vrut sa imi fac test de urina deorece am o mica sangerare maronie..Dureri nu am deloc ,momentan.Vreau sa vad ce se intampla pana mâine. Am oroare de testele de sarcina,mi-am facut asa multe in trecut si de fiecare data au fost negative..

Multumesc.Sper sa fie bine.

 



#935
Gineta

Gineta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 17 aprilie 2017 - 15:04

Eu nu am avut nici un fel de sangerare , pur si simplu menstra nu a mai venit ! 

 

Durerile Melisa erau la burta , ca niste cutite practic , dar de o sapt am scapat de ele ...acum ma lupt cu arsurile la stomac care sunt groaznice , dorm in fund noaptea....

 

Ana eu am facut in Viena la PrivatKlinik Dobling , Dr Stefan Jirecek , si da am folosit EmbrioGlue ! 

 

Asteptam Beta ! Te pup



#936
Ana322017

Ana322017

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 17 aprilie 2017 - 17:32

Multumesc pentru detalii Gineta 

In caz ca nu va fi cu succes poate voi mai incerca si in alta parte..Te pup!

 



#937
Ana322017

Ana322017

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 18 aprilie 2017 - 08:13

Fetelor mie mi-a cenit CM.Nu am rezistat si mi-am facut si testul este Negativ.

Oricum am avut un feeling.Mi s-a parut dubios sa ne cheme la transfer in ziua 3 desi stabilisem ca il facem in ziua 5.Probabil ca au vrut sa incaseze si banii pe transfer.

Va ajutatima cu păreri 

Nu vreau sa renunț. Cele care a-ti reusit la ce clinica ??la Viena??

 

 



#938
Gineta

Gineta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 18 aprilie 2017 - 11:30

Fetelor mie mi-a cenit CM.Nu am rezistat si mi-am facut si testul este Negativ. Oricum am avut un feeling.Mi s-a parut dubios sa ne cheme la transfer in ziua 3 desi stabilisem ca il facem in ziua 5.Probabil ca au vrut sa incaseze si banii pe transfer. Va ajutatima cu păreri Nu vreau sa renunț. Cele care a-ti reusit la ce clinica ??la Viena??

 

Ana imi pare tare rau sa aud asta ..... nu te descuraja , va veni si ziua cu 2 liniute ! 

 

Tu unde ai facut fiv -ul ? Este primul ? Nu mai retin detaliile ....poti intra pe babute fivoase la capitolul 145 , acolo suntem foarte multe si poti primi mult mai multe pareri ! 



#939
Ana322017

Ana322017

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 18 aprilie 2017 - 12:11

L-am facut la Kinderwunschlinik Viena.

Sunt la al 3-lea.

Primul la Szeged in urma protocolului scurt am avut 4 embrioni.Din care 2 calitate buna.

Am facut transfer in ziua 5 stadiu de blastocist.Eram la primul deci nu cunosteam termenii si nici ce sa intreb.

Dupa o pauza de 3 luni am incercat din nou tot la Szeged.In urma protocolului lung se pare ca nu am avut decat 2 ovocite.Care nu sau fecundat..Oricum nu ni s-a explicat..In nici un caz nu recomnd Szeged...Prea aglomerat...

Dupa alte 8 luni de pauză am incercat al 3 -lea FIV la Viena..Clinica mentionata mai sus.

Start din ziua 2 CM.Cu Gonal de 150 zi 3 zile dupa care 125 urmatoarele 7 ..Din ziua 6 am inceput inhibarea.

Nu mi sau facut analize de sange decat control cu Eko cu ultrasunet .La 4 zile de la tratament si dupa alte 3 zile.Apoi a urmat week-endul si luni a fost la punctie.

Am avut 12 ovocite .Am intrebat ce calitate au dar nu mi-au spus atunci.Mentionez ca si exista si problema la sotul...

Eu ne vorbind bine limba nu prea am inteles mare lucru. .

Dupa prelevarea celor 12 ovocite ni sa spus ca vom face transferul sambata..

Dar ne-au sunat mai devreme.Si ne-au chemat joi.

Ni s-a spus ca din cele 12 ovocite nu sau fecundat decat 3 .Doua fiind de calitate buna.8 celule ziua 3..Nu stiu cat de bine..Mi-au transferat acei 2 embrioni...Inca un lucru .Am inceput tratamentul cu Dr Heidi dar la transfer a fost Dr Mathias Braunbauer...

Exact in ziua de cand trebuie sa imi vina CM a inceput ...

Vom merge oricum sa fac si testul de sange si sa vad ce altceva mai pot face..

In trecut am facut operatie Laparoscopica .Doar 1 trompa preferabilă. 

Acum ma intreb?Oare la 33 ani sa am asa proble cu ovarele??Incat sa nu am ovocite deloc bune sau nu s-o fi facut selectia celor mai buni spermatozoizi...

Trebuie sa spun ca atat la Szeged cat si la Viena am fost tratata cu superficialitate..Doctorii cred ca nu am nevoie de investigatii in plus si nici de baby glue ca exemplu..Desi rezultatele sunt astea

 

 

 

 



#940
Adriana37

Adriana37

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 18 aprilie 2017 - 13:15

Buna ANA, imi pare rau de nereusita ta, iti inteleg suferinta, eu am trecut prin 2 inseminari nereusite, iar FIV 1 reusit la Szeged cu embrioni de ziua a 3, fiecare 8 celule de calitate f buna. Intr-adevar la Szeged este f aglomerat, trebuie sa ai rabdare cand mergi la consultatii, nu se respecta programarile- insa pe langa rabdare trebuie sa ai si incredere in medicul tau..sa stii ca fiecare clinica are reusite si nereusite, asa si la Szeged si la Viena si peste tot. 

Inseminarile tot la Szged le-am facut, si totusi am mers acolo la fiv, pentru ca m-am gandit ca medicul imi stie cazul, si nu are rost s-o iau de la inceput cu alti medici, dar am avut incredere deplina in el si am fost destul de optimista ca voi ramane gravida.

Iti doresc din suflet sa gasesti un doctor care sa fie pe placul tau si  sa reusesti sa ramai gravida.





Etichetat si cu fiv, austria, stohmer, kinderwunschzentrum

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -