Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

FIV AUSTRIA

fiv austria stohmer kinderwunschzentrum

947 raspunsuri la acest subiect

#41
Seven7

Seven7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 307 mesaje

Postat 11 aprilie 2014 - 22:04

Corina6, cred ca rata de succes o gasesti pe site-ul clinicii, eu iti atasez link-ul de la Wunschaby, pentru ca pe asta il stiu,  unde scrie ca e de 30% - 40% http://www.wunschbab...a-in-vitro.html.

Parerea mea este sa sansele fiecaruia n-au prea mare legatura cu statistica clinicii si trebuie discutate la intilnirea initiala.

Am impresia ca aceasta rata de succes depinde foarte mult de modul in care este calculata, adica daca e de cuplu sau de incercare, nu stiu foarte bine.


Editat de Seven7, 12 aprilie 2014 - 16:29 .


#42
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 18:08

Hatice ☺ te imbratisez si te pup!
Ai mai aflat ceva noutati? Ce facem, mergem sa ne gravidim? :-))

#43
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 18:23

Bebel [pup] te strag in brate si te pup.

Noutati nu prea am dar economisesc. Nu am insistat pt ca finante ioc.

 

Ne-om gravidi si noi mai devreme, mai tarziu, intr-un fel sau altu'.

 

Te pup si sa auzim de bine.


Editat de Hatice, 22 septembrie 2014 - 19:14 .


#44
laura_71

laura_71

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 17:15

Buna ziua, fetele, vin si eu cu o intrebare:

 

presupunand ca toate cele 4-5 clinici din Viena sunt aproximativ la fel la capitolul proceduri si tehnica, va rog spuneti-mi, din experientele voastre, care clinica are plusuri si minusuri referitor la comportamentul personalului, limba vorbita, rapiditatea programarii, preturi anormale, etc...

Pentru noi e necesar FIV+ICSI, nu stiu daca ar trebui IMSI sau alte proceduri mai noi, despre care abia zilele astea am aflat (de la voi....:-))

Eu deocamdata m-am uitat la Kinderwunschklinik.at (clinica dr Loimer), care are sediu si in Viena si in Welsch, si mi-a placut, de exemplu, modul prietenos in care este facut site-ul si faptul ca e scris si in limba romana (eu stiu engleza mediu, dar, avand in vedere ca voi fi foarte stresata, simt ca ar fi un punct in plus sa pot vorbi acolo in lb romana...). 

Despre alte clinici nu am inca nici o parere, va rog ajutati-ma, daca aveti informatii.

Va multumesc



#45
monik33

monik33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 06 octombrie 2014 - 23:49

Fetelor, mai am 4 cutii de Clexane de 0.6.care expira in 2016. Daca intereseaza pe cineva , astept PM.



#46
camrynna

camrynna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 14 octombrie 2014 - 10:01

Buna fetelor , va adresez si eu o intrebare si sper sa ma ajutati cu informatia:

 

Se pare ca as avea nevoie de o analiza a citotoxicitatii endometrului si poate chiar sa si scot ceva fibroame aparute dupa ultimele tratamente.

Stiti cumva daca pot face interventiile la una dintre aceste clinici din Austria ?

Am contactat spitalul AKH prin e-mail dar inca nu au raspuns si nu imi permit sa pierd timp deloc.

 

Multumesc mult si pupici la toate fetele



#47
laura_71

laura_71

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 05 decembrie 2014 - 17:07

Vreau_Bebel si  Hatice, din cate am vazut, voi doua erati mai hotarate pe aici. Ce ati mai facut?

 

Eu m-am hotarat intre timp, am inceput deja stimularea si acusi plecam la Viena :-).

Nu mai e nimeni "in focuri" cu Viena in perioada asta?

 

 

Va pup pe toate, mi-a fost de folos tot ce ati scris de-a lungul timpului.



#48
turqoise

turqoise

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 503 mesaje

Postat 08 decembrie 2014 - 22:23

Laura, bafta  la fiv si de Craciun sa primesti sub bradut cel mai frumos cadou, cel cu II liniute  [bib]

poate vrei sa ne dai mai multe detalii, despre  cum a decurs colaborarea cu clinica, investigatiile solicitate si tot ce consideri ca e important de spus,

 ai ales sa mergi la Wels la dr. loimer?? 

 

Tinem pumnii [flo2]



#49
laura_71

laura_71

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 11 decembrie 2014 - 23:37



Laura, bafta  la fiv si de Craciun sa primesti sub bradut cel mai frumos cadou, cel cu II liniute  [bib]

poate vrei sa ne dai mai multe detalii, despre  cum a decurs colaborarea cu clinica, investigatiile solicitate si tot ce consideri ca e important de spus,

 ai ales sa mergi la Wels la dr. loimer?? 

 

Tinem pumnii [flo2]

 

Multumesc pentru urari, Turquoise, am mari emotii, se apropie punctia.

 

Am ales pana la urma Viena si clinica dr Loimer, dar nu fac cu el personal, ci cu dr Brunbauer.

 

Voi povesti mai multe detalii dupa ce ma intorc acasa.


Editat de laura_71, 11 decembrie 2014 - 23:38 .


#50
laura_71

laura_71

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 22 decembrie 2014 - 22:31

Ceau, fetele, ne-am intors acasa de la Viena si astept cu nerabdare ziua in care voi face testul (peste 1 saptamana).

Va scriu azi cateva cuvinte (impresii generale) despre clinica Kinderwunschklinik dr Loimer din Viena: sunt niste oameni deosebiti, foarte calzi, primitori, calmi, si care stiu bine ce au de facut.

Absolut toti, fara exceptie:

- dna Loimer, cu care am corespondat prima data pe e-mail, 

- dr Brunbauer, cu care am avut prima intalnire, planul de tratament, punctia si embriotransferul, 

- dna dr anestezist (a venit inainte de punctie sa-mi explice cum va fi cu anestezia, a venit si dupa punctie sa se asigure ca sunt ok), embriologul, asistentele si receptionerele (amabile si calme, raspund prompt la e-mail-uri). Au functionat ca o adevarata echipa!

Nu am cerut o programare la un anumit doctor, am hotarat de la inceput ca mergem pe mana lor (si pe ce vrea Dumnezeu), si ne-am trezit programati la dr Brunbauer, care e un om de nota 10. 

Am fost acolo la o prima intalnire, am primit planul de stimulare, si am asteptat sa vina urmatorul ciclu, sa incep tratam. Am facut acasa tot tratamentul, inclusiv injectia de declansare a ovulatiei (am mers in ziua 6 si 9 la ginecologul meu, pentru monitorizare, iar la Viena am trimis scanat formularul de monitoriz). Am plecat la Viena cu 1 zi inainte de punctie, si ne-am intors la 1 zi dupa embriotransfer.

Deci totul a fost simplu, clar, explicat cum trebuie, a mers cursiv, intr-un cuvant "nemteste".

Am numai cuvinte de lauda, am intalnit niste OAMENI DEOSEBITI care au creat o atmosfera de calm si incredere (e adevarat, nici eu nu i-am bazait cu nimic, am lasat totul in mainile lor, asa cum am spus).

Daca aveti intrebari, va raspund cu drag.


Editat de laura_71, 23 decembrie 2014 - 01:58 .




Etichetat si cu fiv, austria, stohmer, kinderwunschzentrum

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -