Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 100

fiv medlife albu

387 raspunsuri la acest subiect

#341
Deborah84

Deborah84

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 24 noiembrie 2013 - 21:57

Of Lavinia ne dai numai emotii...... :( ...trebuie sa te cert: de la inceput de cand ai aflat beta, desi pozitiv ai tot continuat cu stres si ganduri negre.....vorba fetelor... faci beta o data, a doua oara si cam gata...relax si bucurie....trebuie sa gandesti pozitiv si va fi totul bine.....Eu dupa transfer nu am fost deloc optimista....ziceam pe 2 oct cand fac beta imi vine si ciclul stiu eu simt eu.....si asa a fost din pacate....gandirea negativa atrage numai treburi nasoale...eu mi-am luat lectia.....si daca ar fi sa repet experienta nu m as gandi la rau nici o secunda...si beta as face de maxim 2 ori....apoi as astepta linistita eco...

Te pup, ai grija de tine, noi ne rugam pentru tine...dar tu trebuie sa fii calma, sa iti iei si o zi doua de medical....o zi de munk nu e mai importanta decat sanatatea ta si a lui bebitza...

Sanatate multa si ZEN ZEN ZEN !!!!



#342
carprod

carprod

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.125 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 07:58

Neata fetele,

 

Va doresc o saptamana buna, bafta la ET pt Alice si Georgi, bafta Lavinia



#343
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 08:51

Buna dimineata, fete D'albe!

Alice, Georgi bafta multa in continuare!

Lavinia [ruga]! Nu te speria, ia-ti tratamentul in caz de sangerari, stai cat mai linistita in pat si va fi bine!

 

Multe dintre noi am avut episoade de dureri de burtica, sangerari si alte minuni. Si eu ca si tine am crezut ca ceea ce a fost greu a trecut atunci cand am avut beta pozitiv, dar s-a dovedit gresit. M-au avertizat fetele: va fi greu intre 2 eco, va fi greu sa nu o iei razna la fiecare durere de burta, la fiecare sangerare, la fiecare lucrul care tie ti se pare anormal..

 

Doamne ajuta-ne pe toate sa ne tinem bebelusii sanatosi in brate si sa trecem peste toate greutatile intalnite! [ruga]



#344
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 09:47

lavinia, sper ca stai acasa, la patut! daca nu ai cum face rost de medical, nu te duce, ii anunti ca nu te poti ridica din pat (sau orice motiv vrei tu), iti iei fara plata etc...vorba lui qiao...nu-ti permiti sa nu te pui pe tine si sarcina ta pe primul loc, chiar de-ar depinde toata firma de tine!!!

nu mai face beta, te rog, la ce te ajuta?? decat la mai mult stres...ia-ti tratamentul, stai cuminte si incearca sa gandesti pozitiv (sunt multe fete care au sangerat si au dus sarcina pana la capat...si daca nu erau cazuri frecvente, nu ai fi primit indicatii dupa et ca sa faci in caz de sangerare, nu?) stiu ca e greu, dar fa ce depinde de tine: tratament+stat cuminte+gandire pozitiva (beta nu!)



#345
alinutza12

alinutza12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 363 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 09:49

Neatza

Lavinia chiar  te cert  nu il stresa cu gandurile tale pe bebe o sa iti mai curga poate au fost hematoame si se elimina poate dura si cateva zile si mie mi-a curs la 9 sapatamnai am avut hematoame acolo dar s-au eliminat...este ff ok ca se elimina si nu  raman acolo fi optimista si nu mai face toata ziua beta ..eu nu ma facut decat de 2 ori iar burta  et doare si pe mine m-a durut ....nu toate organismele reactioneaza la fel ....stai linistita te rog si nu mai gandi negativ da  ma [ruga]  ca tu si bebeb sa fiti bine [pup]

Nic nic tu ce ne mai zici ?



#346
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 09:57

Fetele vreau sa fac profilul de trombofilie si nu stiu daca ma pot duce la recoltare daca am mancat. [help]



#347
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 10:10

Neatza :)
Rlk nu are nimic micul dejun cu recoltarea . Faci mutatiile? Mancatul conteaza la glicemii alea alea din cate stiu eu, la mutatii nu.
Alinutza sunt acasa. Am o mica durere pe stanga si simt ca e un pic umflat uterul, dar stau in pat si sper sa fie ok. Asa am simtit tot timpul dupa punctie si ma gandesc ca daca ar fi fost ceva in neregula dr ar fi vazut la eco de la ET.
Mergi la munca sau stai acasa Alinutza?

#348
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 10:17

Buna, ma doare burta in continuare, sangerez, am eliminat o pielita subtire, vreo doua la numar. Culoarea este roz deschis, probabil si de la utrogestan. Sunt la munca, incerc sa nu ma ridic de pe scaun de prea multe ori.



#349
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 10:33

NicNic [pup] mersi mult...asa ma gandisem si eu, ca nu ar avea treaba mutatiile cu mancarea. Da, ma-ma gandit ca data viitoare cand am intalnire cu dr W sa ii prezint si rezultatele la profilul de trombo, sperand ca o sa scap de Clexane.

Lavi imi pare rau ca nu ai putut sta acasa. Incearca sa stai cat mai linistita.



#350
georgi07

georgi07

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 11:48

Sanatate multa, Lavinia!!Gandeste pozitiv, stai cat mai linistita si o sa fie bine!!!

Se pare ca o sa fie ET-ul meu de ziua 5, adica joi...am emotii atat de mari, nu pot sa nu ma gandesc incontinuu ce fac puitii mei. 





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -