Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 100

fiv medlife albu

387 raspunsuri la acest subiect

#11
Deborah84

Deborah84

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 21:30

Multumim Qiao pt capitolul nou !!! Doamne ajuta sa fie unul plin de vesti bune !

 

Am si eu o intrebare : Dat fiind faptul ca mi-au venit "problemele" mai devreme decat data fixa (3-4 zile mai devreme....s-au cam dereglat treburile dupa fiv ca eram mereu fixa la 28 de zile) daca si luna viitoare se intampla sa imi vina o zi doua mai devreme...deja laparoscopia in ianuarie pe 22 ar fi exact la ovulatie.....credeti ca ar trebui sa ma zbat sa ma "iau la trante" cu medicii sa mi-o faca mai devreme? ca sa prestez imediat cu prima ovulatie...sau sa astept sa prestez luna urmatoare.....unii pe net zic ca e bine sa o faci imediat dupa menstruatie, altii inainte sa-ti vina....altele au facut si cand aveau menstruatie.....oricum in decembrie ii sun si ii anunt de schimbari,,,

 

Andreutza am vazut ca a aparut si forum Austria poate intri sa le impartasesti din experientele tale.

   Va pup !



#12
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 21:32

La calculator fiv, ce data trebuie sa trec? Data punctiei? 



#13
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 21:53

Deborah eu dupa laparo am avut interzis la bugy bugy vreo sapt parca. Oricum nu avea nici dispozitie, aveam dureri



#14
georgi07

georgi07

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 22:16

Ma bucur sa va gasesc atat de deschise si de calde,chiar dc nu va cunosc va simt aproape. Multumesc pt incurajari si Doamne ajuta sa avem parte toate numai de vesti bune!!!! Sa vinaaa [barza1] [barza1] [barza1]



#15
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 23:29

Lavinia treci data punctiei :)

Deborah eu am facut laparo imediat dupa menstra. Aici am sunat la clinica in prima zi a menstrei si atunci am programat. La hatza hatza am avut voie in cateva zile dupa laparo. Cred ca depinde si de ce anume gaseste si iti face dr. Eventual poti vorbi si de acum la clinica sau astepti urmatoarea menstra, pt ca e posibil sa ti se regleze sau deregleze iar.

#16
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 17 noiembrie 2013 - 09:34

Lavinia treci data punctiei :)
 

Buna dimineața fetelor!! NicNic eu de data asta n.am avut punctie,ce trec!? Eu cred ca rămâne valabil in toate cazurile ultima data a CM,pt ca si punctia este efectuată in momentul ovulatiei,i.ar transferul dupa caz 2z-3z-5z, păreri !? fetele cu experiența care aveți deja sarcina,de cand vi s,a calculat sarcina!?  Va pup si luni revin cu Beta.



#17
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 17 noiembrie 2013 - 10:34

Neatza. Pai daca ai avut blasto de ziua 5, la calculatorul fiv poti trece ca si data cu 5 zile in urma ca fiind data punctiei. De ex transfer pe 25 noiembrie, si ca data a punctiei 20 noiembrie. Eu asa as calcula.
Sa fie beta babanoi :)

#18
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 17 noiembrie 2013 - 11:19

Eu am trecut data punctiei exact cand a fost ea, 01.11. si la first beta a iesit 15.11. Numai ca eu acum fac beta in functie de transfer, am avut blasto de ziua 5, pe care i-am transferat pe 06.11. si ziua beta pe 20.11. , exact 14 zile. Nu stiu ce sa trec pana la urma.



#19
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 17 noiembrie 2013 - 11:30

Data punctiei Lavinia. Nu conteaza data transferului la calculatorul fiv. Eu asa stiu. De la mdl iti spun sa faci la 14 zile de la transfer pt ca asa acopera ratiiv cea mai lunga perioada de menstra.

#20
Georgia22

Georgia22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 17 noiembrie 2013 - 12:51

Sa avem un capitol nou plin de reusite! Qiao - mi-a mers la suflet mesajul tau, sper sa fim tot mai putine care fac FIV-uri si tot mai multe mamici fericite!

Fetelor, ajutati-ma si pe mine cu o informatie: ce fel de seringi sa-mi iau pentru diphereline si menopur? Am vazut ca fiolele de solvent sunt de 1 ml, imi trebuie seringi de 2 ml (daca exista asa ceva?..)? Si 2 tipuri de ace - mai lungi pt preparat solutia (ce dimensiune?) si din cele mici pentru insulina pt injectii?... Please help! De vineri incep intepatul.... [batcap]





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -