Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cea mai mare (regretabila) greseala din viata ta?


42 raspunsuri la acest subiect

#11
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 18:49

Mi-a dat de gandit subiectul asta.

Eu cred ca am facut o greseala emigrand ...nu o duc rau aici, dar undeva in sufletul meu am convingerea ca as fi fost mai bine daca ramaneam acasa. Emotional cu siguranta iar material si social nu vad de ce sa fi fost rau cand am plecat dintr-o pozitie favorabila si cu perspective.

Ca poate am netezit drumul copiilor mei, mda, poate ...dar daca e vorba doar de mine, atunci emigrarea nu mi s-a potrivit.

#12
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.669 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 19:10

ca nu am mai facut inca un copil.



#13
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 19:56

Ca am acceptat sa plec acum 14 ani...........la dorinta bunicilor pt a marii actvitatea,imi e tare dor de casa si de ale mele............



#14
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 21:04

Pare infatuare din partea mea, dar nu am facut nici o greseala. Sau cel putin, nu regret nimic. Adica nu aveam de ales intre 2 posibilitati si am ales-o pe cea proasta, ca sa regret dupa aia.

 

Am emigrat pentru ca m-am maritat. Una nu venea fara alta si nu regret ca l-am cunoscut pe sotul meu. Chiar daca hotarirea de a ne casatori a fost una impulsiva, au trecut aproape 15 ani de atunci.

 

Nu mi-am facut niciodata un plan de cariera, ca sa fiu dezamagita la 50 ani ca nu l-am atins. Am luat ce mi s-a oferit si am avut norocul sa mi se potriveasca.

 

Am fost copil unic. Nu ma vedeam mama, in primul rind, apoi si mai putin, mama de 2 copii. Dar sint foarte fericita cu ei si nu ma vad mama de 3. Adica nu regret ca nu l-am facut pe al 3-lea.

 

Am construit o casa cind am putut si nu regret ca n-am facut-o mai devreme, casele pe care le-am vizitat nu ne-au placut. 



#15
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 21:37

Pare infatuare din partea mea, dar nu am facut nici o greseala. Sau cel putin, nu regret nimic. Adica nu aveam de ales intre 2 posibilitati si am ales-o pe cea proasta, ca sa regret dupa aia.

 

Am emigrat pentru ca m-am maritat. Una nu venea fara alta si nu regret ca l-am cunoscut pe sotul meu. Chiar daca hotarirea de a ne casatori a fost una impulsiva, au trecut aproape 15 ani de atunci.

 

Nu mi-am facut niciodata un plan de cariera, ca sa fiu dezamagita la 50 ani ca nu l-am atins. Am luat ce mi s-a oferit si am avut norocul sa mi se potriveasca.

 

Am fost copil unic. Nu ma vedeam mama, in primul rind, apoi si mai putin, mama de 2 copii. Dar sint foarte fericita cu ei si nu ma vad mama de 3. Adica nu regret ca nu l-am facut pe al 3-lea.

 

Am construit o casa cind am putut si nu regret ca n-am facut-o mai devreme, casele pe care le-am vizitat nu ne-au placut. 

 Subiectul e despre greselile pe care le-ai facut, nu despre cit de perfecta e viata noastra. Poti deschide un subiect separat despre asta.



#16
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 22:56

Am avut incredere in cine nu a trebuit.in tinerete.
dar acum stiu ce sa-mi invat copilul.
Am invatat din greseli.
Si regret ca am avut o sansa mare profesional.pe care am ratat-o pentru ca eram prea copila.23 de ani.

#17
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 23:09

Marea majoritate a actiunilor mele sunt impulsive si de multe ori iese naspa, dar nu regret nimic, greseala o iau ca pe lectie si invat, n-o mai repet....regret o stare a mea care ma caracterizeaza...profesional nu sunt ambitioasa, inca nu stiu incotro s-o apuc sa fac ceva ce-mi place pt ca nu stiu ce mi-ar place si pt asta nu pot sa fac nimic...am incercat dar nic, nic, asa sunt eu...am invatat sa traiesc cu asta.



#18
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 23:21

Eu regret ca am facut un avort, la  varsta la care altele au copii mari, dar eu nu eram inca pregatita emotional si ma temeam de gura lumii. Simt ca am rapit o sansa copilului meu de acum.

Pe de alta parte sunt foarte fatalista si imi spun: asa a fost sa fie.

 

Regret uneori si alegerea de cariera pe care am facut-o, imi ofera prea putina libertate de miscare. Fac ce fac si tot spre ea ma reintorc, din lipsa de timp pentru reorientare, de alternativa.

 

Pe masura ce inaintez in varsta, regret tot mai putine alegeri si incerc sa iau din fiecare experienta ceva bun.

 

Marox, super atitudine!



#19
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 23:32

 Subiectul e despre greselile pe care le-ai facut, nu despre cit de perfecta e viata noastra. Poti deschide un subiect separat despre asta.

Stai asa ca mi-am amintit! Am facut o greseala astazi la cumparaturi: am luat Coca Cola in loc de Ice Tea!  [fri]  Acuma am dreptul sa ma inscriu la cuvint in sedinta asta?  [soricel]



#20
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 23:39

 

Pe masura ce inaintez in varsta, regret tot mai putine alegeri si incerc sa iau din fiecare experienta ceva bun.

 

 

da,da,da...ma regasesc complet in rindurile astea.

 

Dana




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -