Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Martie 2014 (Ghiocei de Martie 2014) - Cap.15


536 raspunsuri la acest subiect

#11
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 09:00

Cochonel, eu deja am baut o ..... cana de cafea nedecofeinizata [batcap]

Nu pot fara, iar fetei mele vad ca-i place, nu se trezeste, nu protesteaza, in schimb are program de noapte, pe la 1-2 se trezeste si danseaza [copil]



#12
maddutz

maddutz

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.265 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 09:02

gina, si eu la fel stiu, ca nu ajuta foarte mult sa recoltezi. dar am sentimentul de vinovatie: "daca se intampla ceva si eu nu am recoltat din diverse motive?!"

anamaria si eu oscilez. cand zic ca da, cand zic ca ba....argumente ar fi mai mult pentru ba...



#13
viooo

viooo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 09:22

Buna dimineata
eu sunt demoralizata, asa cum v-am zis si ieri, pt ca nu pot sa mai mananc dimineata. Din nou :(. Si trebuie sa plec nemancata la servici, ceea ce nu e cea mai buna idee. Nici apa nu pot sa beau
celule stem nu am recoltat si nu o sa recoltam nici acum. Noi tocmai traim socul unor prieteni al caror copil de 2 ani e bolnav, iar celulele stem nu l-ar fi ajutat cu nimic, viata e o loterie din pacate :(:(:(

Editat de viooo, 15 noiembrie 2013 - 09:38 .


#14
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 09:41

buna dimi.

multu de cap. nou, maduttz.

noi nu recoltam celule stem, nu avem cu ce. iar la imprumuturi nu ma bag.

avem deja casa pe morgage.

vorbeati de case putin mai in urma, noi avem parter(utility bath, buca& open plan dining room+ sufra) +et 1( 3 dormitoare, 2 bai)+ pod. 2 gradinite micute in fata casei si  una normala in spate cu o magazine mica si a2a in constructie( sotul mai are putin si e gata).



#15
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 09:43

sa vad ce mananc si eu, Vio. ieri am vomitat ce am mancat cand m-am spalat pe dinti [fri] si am plecat la serviciu cu burtica goala, tica-tica-tica [ups]



#16
Kary77na

Kary77na

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.304 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 10:29

Neata, fetele! Sa va scriu repede cum n-am facut eu eco ieri, apoi ma duc sa va citesc, ca iar am ramas in urma.

 

Asadar, fara prea multe detalii pe care le-am rontait eu ieri ca sa imi calmez nervii, povestea e asa: cei de la Regina Maria, cu toate ca au niste servicii medicale ireprosabile, la organizare si administrativ merita nota 2. Si asta, nu numai pentru duda de ieri, pentru mai multe.

 

Se pare ca doctorita a anuntat ieri ca nu vine, si si-au reprogramat toate pacientele. In sistem, de ce sa le si anunte... Si m-am dus eu ca o floare, cu juma' de ora mai devreme, fac inregistrarea la receptie, imi zice in fata carui cabinet sa astept si pune-te pe asteptat. Trecusera deja 20 de minute peste ora la care trebuia sa intru, asa ca m-am dus sa cer detalii la receptie, si am aflat ca m-au reprogramat maine!!!! Acum, recunosc, am plecat repede pentru ca imi defilau prin minte multe parti anatomice explicite si era sa-mi scape cateva, dar ma gandesc eu in prostia mea: ce o fi verificat fatuca aia in sistem, in calculator, cand mi-a facut inregistrarea si m-a trimis la cabinetul 32???

 

In fine, un lucru e bun, am scapat de emotii, ca ieri parca simteam ceva. Cred ca era asa o presimtire ca urmeaza sa ma enervez crunt.


Editat de Kary77na, 15 noiembrie 2013 - 10:34 .


#17
viooo

viooo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 10:37

Karyna, mie de fiecare data imi zic alte bazaconii, nu stiu exact ce include abonamentul, cat am de plata etc, daca imi trebuie programare pt anumite analize sau nu...dar m-am obisnuit deja

#18
viooo

viooo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 11:13

Fetelor ce faceti, pe unde sunteti?
Eu am o zi plictisitoare azi, de-abia astept sa se termine.
Ce planuri de week-end aveti?

#19
ana2014

ana2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 532 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 11:16

maddut- eu am recoltat la fetita, acum 4 ani, nu m a costat f mult fiinca cantitatea de sange recoltata a fost f. mica, fiinca eu avand placenta previa, am inteles de la dr. Ion ca a trebuit sa intre prin placenta ca sa scoata copilul, si sangerearea a fost f. abundenta, drept pt. care ei au incercat sa scape de complicatie si abia apoi au recoltat, in fine, cert este ca celule stem aflate in acea cantitate de sange puteau folosi unui posibil pacient de  maxim 6 kg; la 2 luni dupa nastere am primit notificare de la Cord daca vreau sa merg mai departe cu acea cantitate; am spus ca da si am fost inspirata pt. ca am aflat ulterior ca acele celule se inmultesc...la fel si acum cred ca o sa recoltez tot cu cei de la Cord;



#20
DeeaIoana

DeeaIoana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.513 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 11:17

Buna dimineata fetelor!

 

V-am citit aseara dar eram prea obosita ca sa mai stau sa mai scriu ceva...

Celule stem...eu m-am gandit, sotul este destul de pesimist in privinta lor...desi eu gasisem ceva oferta buna, recoltare din cordon 900 si ceva de lei, si stocarea 250 pe an...ceea ce nu mi s-a parut mult.  Dar dl sot spune ca nu crede in asa ceva...

 

In fine, mai am vreme sa mai analizez...

 

In rest, nu stiu ce am ...sunt euforica in ultima vreme, desi obosita de numa! Si cu capul in nori...maine vreau sa pun ardei cu varza la murat, sa vad daca imi iese ceva...sunt incepatoare intr-ale muraturilor! Mult mai bine imi ies prajiturile (cu alea am inceput de cand am invatat sa silabisesc in cartea de bucate).




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -