Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Aspirante optimiste (839)


497 raspunsuri la acest subiect

#21
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 13 noiembrie 2013 - 11:07

buna fetelor!

Floren imi pare rau pentru ziua 1; [flo2] cum zic si fetele, profita de perioada de pauza si fa lucruri care iti fac placere; si ai toate sansele ca dupa o perioada de pauza sa vina bebe;ne incurajam recirpc si en sustinem pana trecem toate la odisee "nimeni in urma"- era o vb dintr-un film;

corina eu tot ma uit pe net in cautare de chirie; ca asta imi lipsea acum; apropos de gandirea pozitiva sau negativa; sotul mereu , cand vb de apartamentul in care stam trebuia sa aduge si ceva de genul"odate te trezesti ca vrea sail vanda"; si uite ca saa e; ce gandesti aia atragi; ma niste nervi pe el; norocul lui ca nu e acasa; as m-am saturat sa tot dezinfectez casele altora; cat desre testare doar daca intarzie 3 zile atunci fac test; ar nu am niciun simptom de o eventuala sarcina;asa ca ; oricum la cat o sa am de carat, de smotruit; in fine, nu vrea sa va indispun si pe voi;

ella si eu cred ca e cu ochisori la tine; sa ne tragi si pe noi dupa tine;

marja esti atat altruista incat chiar cred ca vei avea o surpriza f placuta mai repede decat crezi tu;



#22
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 13 noiembrie 2013 - 11:11

Mi.am luat rezultatul la TSH...1 fix! E ok sau nu?? Habar nu am!

E super. [pk]



#23
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 13 noiembrie 2013 - 11:11

danutza e f bine; cam asa trb sa fie, in jur de 1 pentru a ramane insarcinata;

cu restul te vitaminezi tu; incearca sa iei cate o lingura de miere in fiecare dimineata; si daca o poti tolera amestecata cu coji de oua de tara si lamaie e si mai bine; mierea are 22 din cele 24 de componenete ale sangelui si este un excelent conductor; eu inainte aveam mereu probleme cu fierul si calciul ; iar acum cand mi-am facut analizele erau f bine; si ma tot gandeam ce e diferit; faptul c am consumat zilnic miere; imi faceam si un amestec din fulgi de ovaz, iaurt, seminte de in rasnite, seminte de susan-o excelenta sursa de calciu- miere, nuci, seminte de floarea soarelui; o minunatie care e fff hranitoare; si nici nu sunt scumpe adica cu banii de ii dai doar pe o cutie de vitamine iti iei pt cel putin 2-3 saptamani toate astea;



#24
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 13 noiembrie 2013 - 11:12

eiii...cum sa fii resemnata? Trebuie sa fii optimista ca altfel nimic nu iese cum vrei!
[pup] [pup] optimisti!!!

[pup] [pup] i-am primit , [pup] [pup] acum ii dau inapoi [soricel] .



#25
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 13 noiembrie 2013 - 11:13

Danutza, e foarte bun rezultatul!

 

Corina[pup] multumim. Da, trece repede timpul deja, in seara asta am eco pt dublu test. Si fetita mea isi doreste o surioara, dar s-ar bucura si de fratior. Isi face atatea planuri ca sa ii pregatim jucarii de bebelusi, si ca mai are ea unele cu care nu se mai joaca si vrea sa i le dea, nu mai are rabdare sa mergem sa cumparam scutece si alte de-astea bebelusesti  [:-)))] Si ne spune cum o sa fie ea ca o educatoare pt bebe si o sa il/o invete sa mearga, sa vorbeasca, apoi sa scire si sa citeasca  [il]



#26
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 13 noiembrie 2013 - 11:17

Maryella, cica e de bine daca nu ai simptome asa ca lasa caratul si smotruitul, da [soricel] .

In ce cartier vreti chirie, cautati ceva anume? Cand trebuie sa va mutati?

Si eu am urat mereu ideea de chirie, noi am stat 5 ani in acelasi loc cu chirie apoi ne-am luat apartamentul nostru, tot timpul eram stresata de ideea ca proprietarul ar putea veni in lipsa mea acasa, asta ma macina cel mai tare, sunt o ciudata [batcap] .

Acum in casa mea stiu sigur ca nu vine nimeni fara ca eu sa stiu [pk] .



#27
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 13 noiembrie 2013 - 11:19

Danutza, e foarte bun rezultatul!

 

Corina[pup] multumim. Da, trece repede timpul deja, in seara asta am eco pt dublu test. Si fetita mea isi doreste o surioara, dar s-ar bucura si de fratior. Isi face atatea planuri ca sa ii pregatim jucarii de bebelusi, si ca mai are ea unele cu care nu se mai joaca si vrea sa i le dea, nu mai are rabdare sa mergem sa cumparam scutece si alte de-astea bebelusesti  [:-)))] Si ne spune cum o sa fie ea ca o educatoare pt bebe si o sa il/o invete sa mearga, sa vorbeasca, apoi sa scire si sa citeasca  [il]

Doamne ce dulce e [il] . Imi aduc aminte cand ne spuneai ca se tot uita prin supermarketuri de hainute si scutece pentru bebelusi, inainte sa ramai insarcinata. Cred ca e in culmea fericirii [soricel] . Asteptam vesti bune de la eco, pupici.



#28
danutza1978

danutza1978

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 761 mesaje

Postat 13 noiembrie 2013 - 11:20

danutza e f bine; cam asa trb sa fie, in jur de 1 pentru a ramane insarcinata;
cu restul te vitaminezi tu; incearca sa iei cate o lingura de miere in fiecare dimineata; si daca o poti tolera amestecata cu coji de oua de tara si lamaie e si mai bine; mierea are 22 din cele 24 de componenete ale sangelui si este un excelent conductor; eu inainte aveam mereu probleme cu fierul si calciul ; iar acum cand mi-am facut analizele erau f bine; si ma tot gandeam ce e diferit; faptul c am consumat zilnic miere; imi faceam si un amestec din fulgi de ovaz, iaurt, seminte de in rasnite, seminte de susan-o excelenta sursa de calciu- miere, nuci, seminte de floarea soarelui; o minunatie care e fff hranitoare; si nici nu sunt scumpe adica cu banii de ii dai doar pe o cutie de vitamine iti iei pt cel putin 2-3 saptamani toate astea;

Serios??? Voi incerca si eu ca am maaare lipsa de calciu

#29
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 13 noiembrie 2013 - 11:28

élla ai descris exact starile mele; eu mereu stau cu cheia in usa pentru a nu putea intra nimeni; aici nu am avut probleme de gen, dar sunt tare suparata ca nu a fost sincera cu mine si am si investit ceva bani; era vb ca stam cel putin 3 ani pana reusim sa ne luam noi si se scotea investitia , dar asa..

acums tam in Colentina; sincera sa fiu nu mai conteaza in ce cartier, doar sa fie pe termen f lung si la un pret rezonabil;



#30
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 13 noiembrie 2013 - 11:35

Didi foarte frumos ce povesteti tu acolo. Asa vreau si eu 2 copilasi fata si baiat daca se poate daca nu asta e sanatosi sa fie.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -