Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Cum iti protejezi copilul de gripa si raceala? (concurs)

concurs raceala viroze gripa copii parinti sirop imunitate proimmunity biocebral

78 raspunsuri la acest subiect

#41
mali_nutza

mali_nutza
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 11:29

cel mai indicat este ceaiul de usturoi indulcit cu miere foarte bun pentru raceala, o baita calda in fiecare seara, cand iesim afara sa ne imbracam bine, adecvat nu foarte gros sa nu existe riscul de a transpira.



#42
antohecris

antohecris

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 20:08

Baietelul meu mananca multe fructe si legume si luam chiar siropel Proimmunity pentru stimularea imunitatii



#43
DoldoranCorina

DoldoranCorina
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 20:46

    Eu inca de anul trecut din toamna am inceput sa facem "o cur"pe perioada de toamna-iarna cu:tinctura de propolis si miere frecata cu zeama de lamaie,in fiecare dimineata cate o lingurita pe nemancat,astfel nu am mai avut probleme de raceala.Sanatate multa !



#44
rekaalina

rekaalina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 21:50

vitamina C, Echinacea, siropuri din plante



#45
anacrisa

anacrisa
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 11:58

Tinand cont ca baiatul meu a avut probleme,in sensul ca atunci cand racea facea criza de astm,i-am facut un tratament de imunizare din octombrie pana in martie cu bronhovaxom 10 zile,isoprinosin 10 zile si 10 zile ,septilin sirop sau alt sirop pt imunizare.Pe langa astea i-am mai dat miere de albine si vitamina c si  am avut grija sa manance portocale  sau sa bea limonada cu lamaie.Toate acestea au avut mare succes ,caci de 4 ani nu a mai avut nicio criza si nici nu a mai racit rau.



#46
krisp

krisp

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 14:25

Buna,

Eu le dau multe citrice si mere pe perioada iernii, nuci, vitamina C, propolis si sirop d ecatian.



#47
laviari

laviari
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 22:54

pentru fetita mea eu folosesc cat mai multe fructe si legume proaspete si suplimentam cu vitamina C, o pastiluta / zi.



#48
anamariacsik

anamariacsik
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 30 noiembrie 2013 - 16:30

Eu ii dau fetitei mele, Emma (3 ani), care merge la gradinita, vitamina C din cand in cand, nu zilnic. In general, incerc sa pastrez programul ei zilnic, sa fie odihnita si sa manance diversificat, cam de toate pe parcursul unei saptamani: ii place foarte mult iaurtul, kefirul, sana, ii plac fructele de padure, merele, banana. Mai nou, de cand merge la gradinita, mananca si kiwi.

In plus, fiinca a venit sezonul rece si ne imbracam mai gros, o dezbrac cat este necesar cand intram intr-un autobuz sau cladire, asta pentru a evita transpiratia.

Sanatate tuturor!



#49
tisha934

tisha934
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 30 noiembrie 2013 - 20:57

Nu am nici o teama ca avenit iarna din contra ma bucur foarte mult deoarece este un anotimp mult mai curat fara praf microbi si mai ales ca fetitei mele ii place mult zapada.Fetita mea are 1 an si 10 luni si vreau sa spun ca anul trecut pe timp de iarna nu mia racit deloc eu consider ca in momentul cand se schiba anotimpul nu trebuie sa intrii in panica mai ales iarna atata timp cat il inbraci pe copil asa cum trebuie adica stiti nu trebuie sa fie nici foarte infofolit pana in gat vorbavine adica nici gros de nu poate sa respire da nici subtire sa ii fie frig atunci totu e ok .Peperioada de iarna ii dau fetitei mele multe ceaiuri caldute multa supica si multe fructe si nu am probleme stau afara cu ea foarte mult o scot si dimineta si seara chiar daca ninge dar nu o scot cand este ceata deoarece nu este indicat este multa umezeala si poate afecta plamanii si atunci incep problemele mari gripa raceala tuse etc .



#50
blue65

blue65

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 01 decembrie 2013 - 03:15

nu ii dau nimic...doar ceaiuri calde indulcite cu miere, zilnic





Etichetat si cu concurs, raceala, viroze, gripa, copii, parinti, sirop, imunitate, proimmunity, biocebral

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -