Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Care din caracteristicile noului fier de calcat Philips PerfectCare Azur crezi ca iti va fi cea mai utila si de ce?

concurs philips

195 raspunsuri la acest subiect

#41
ralukraluk

ralukraluk

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 09:27

are sistem anticalcar cu actiune dubla.

succes tuturor.



#42
larasarit

larasarit

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 564 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 09:45

Tehnologia Optimal Temp oferă călcare perfectă de la fibre naturale la sintetice, iar echilibrul dintre abur şi temperatură duce la rezultate excelente, fără luciu pe îmbrăcăminte.



#43
ancanela

ancanela
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 10:26

Philips PerfectCare Azur este un un super fier de calcat. Faptul ca  sistemul de curatare a calcarului, are tripla

 acțiune si te asigură că nu vei rămâne cu urme neplăcute pe haine în urma călcatului, chiar daca folosești apă de la robinet, mi se pare cea mai tare caracteristica si cred ca va fi utila oricarei persoane ce-l foloseste deoarece pe langa faptul ca hainele raman curate, durata de viata a acestui fier de calcat este mai mare (nu putine sunt cazurile cand un fier de calcat se strica datorita apei folosite in timpul procesului de calcare).

 



#44
blue_starr

blue_starr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 284 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 10:51

Imi place fiindca indiferent ce material as calca cu el nu lasa urme sau pete de apa nici cute si nu mai trebuie sa reglez cantitatea de aburi sau sa ma tem ca picura apa pe undeva apa si ma curentez.

 Doar pun apa in el si trec la treaba :)



#45
blue80

blue80
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 11:12

 Pentru mine cea mai importanata caracterista a fierului de calcat  este aceea ca pot călca orice tip de material, în orice ordine doresc fără a schimba setările de fiecare dată: mătase, lână, bumbac, caşmir.



#46
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 11:58

La cate haine am reusit eu sa ard, fierul asta de calcat-minune care nu are nevoie de setari si reglari de temperatura, da! ar fi o inventie f. tare!



#47
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 12:25

la cate haine am reusit si eu sa ard de-a lungul timpului [bang], chiar c-as avea nevoie de un astfel de fier de calcat, capabil sa-si regleze automat temperatura, indiferent de tesatura calcata.

faptul ca functioneaza cu apa de la robinet si ca se opreste automat cand nu este folosit o perioada mai lunga nu sunt decat plusuri sau atuuri in favoarea acestui model.

mi-as dori sa-l pot incerca, cat mai curand posibil...Mos Craciun, ma auzi, nu-i asa ? [:)] mai ales ca, dintre toti, tu stii sigur ca acum o luna mi s-a stricat fierul de calcat si ma chinui sa calc cu cel de voiaj...pana o sa am buget pentru unul nou, performant sau...pana il castig pe cel pus ca premiu in concurs.

succes tututor in acest concurs !


Editat de CorinaDani, 25 noiembrie 2013 - 12:36 .


#48
missdarcey

missdarcey

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.258 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 12:39

In septembrie eram intr-un magazin , ma uitam la fiarele de calcat si o anzatoare mi-a prezentat  acest fier . De-a  dreptul revolutionar. Stateam de vorba si a calcal niste jeans cu fierul incins apoi l-a asezat pe o bluza de matase si a uitat de fier . Eu eram disperata ca se arde dar nici vorba . A calcat casmir , lana , bumbac , de toate , fara sa schimbe temperatura fierului . Mi-a spus ca daca fierul ramane timp de zece minute nemiscat se autodeconecteaza , nu trebuie sa-ti faci griji daca l-ai uitat in priza .

Gata l-am laudat prea mult , dar merita . Can I have one?



#49
rommyna

rommyna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 13:09

Ce caracteristici nu mi-ar fi utile la acest fier de calcat! [:D] Dar voi incerca sa ma limitez la cateva foarte utile. Nu acum mult timp am reusit sa distrug o camasa noua de-a sotului, foarte fina fiindca aburul a fost excesiv, s-a creat luciu si, colac peste pupaza, s-a imprimat si modelul metalic al mesei de calcat  [ups]  Cand ma gandesc ca as putea salva atat hainele lui, cat si ale mele de la asemenea calamitate  [batcap] 

 

Apoi mister al meu are camasi de serviciu, evident dintr-un material cat mai prost, se umplu de cute, oricat de bine incerc eu sa le calc. Talpa T-ionicGlide ma va ajuta cu siguranta sa nu mai am aceasta problema! Si nu in ultimul rand as economisi timp si nervi. Mister al meu vrea calcate toate hainele..si blugii si puloverul de lana. [:-)))]  Stai sa schimbi temperatura de la bumbac la lana, asteapta sa nu arzi puloverul, sa nu-i dai luciu, etc. [alcool]  Caracteristicile fierului Philips PerfectCare Azur m-ar salva de acest timp cosumat, fara necesitatea de a regla temperatura, de a astepta ca fierul sa se incalzeasca sau raceasca, dupa caz. Iar eu, graviduta fiind, as petrece mai putin timp in picioare, sortand haine si calcand.

 

Si acestea ar fi doar cateva motive si caracteristici ce mi-ar fi de folos si mi-ar usura viata!


Editat de rommyna, 25 noiembrie 2013 - 13:10 .


#50
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 13:40

Tehnologia Optimal Temp este singura tehnologie care păstrează combinaţia perfectă între temperatură şi aburi, astfel încât nu mai necesită reglarea setării de temperatură atunci când călcaţi diferite materiale. Combinaţia perfectă între aburi şi temperatură deoarece: 1) Procesorul pentru control inteligent setează temperatura corectă 2) Tehnologia HeatFlow permite un echilibru uniform de abur şi temperatură.

Aceasta optiune este de mare ajutor mai ales cand te grabesti si ai multe hainute de calcat, de la camasi de bumbac foarte pretentioase ale sotului pana la bluzite de matase fina de-ale mele sau cele de casmir care sunt foarte pretentioase si mereu le calc cu teama sa nu le distrug.

Fierul de călcat cu abur PerfectCare Azur este proiectat pentru a fi utilizat cu apă de la robinet. Detartrare cu acţiune dublă: combinaţia inteligentă între pastile anticalcar şi o curăţare automată regulată reduce depunerile de calcar. 

Gandul ca nu voi mai sta cu grija calcarului care cand ti-e lumea mai draga si graba mai mare se depune pe camasa calcata pe ultima suta de metri si o pateaza si trebuie sa o speli din nou ca sa scapi de acele pete.

Intr-un cuvant acest fier de calcat este un vis frumos care mi-ar usura foarte mult viata, o dorinta pe lista lui Mos Craciun .





Etichetat si cu concurs, philips

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -